Duben 2018

Kalendář vydávání obsahu hry SOTTR

28. dubna 2018 v 10:05 | Willy |  Shadow of The Tomb Raider

Takto pěkně tematicky laděný kalendář nás včerejškem počínaje začal informovat o tom co se bude kolem Lary Croft po celý rok dít. Pojďme si tedy vše hezky shrnout a sesumírovat :-)

Rok 2018
Duben - odhalení hry
Květen - poznání vývojářského týmu
Červen - E3 odhalení prvních gameplay záběrů
Červenec - SDCC Experience a Woman masters wild série (patrně nějaký propagační pořad o hře)
Srpen - odhalení nového gameplay traileru na akci GAMESCOM
Září - Vydání hry na PC, PS4, XOne
Říjen - První DLC balíček (nová hrobka, oblek, zbraň, mise, skill)
Listopad - Druhý DLC balíček (nová hrobka, oblek, zbraň, mise, skill)
Prosinec - Třetí DLC balíček (nová hrobka, oblek, zbraň, mise, skill)

Rok 2019
Leden - Čtvrtý DLC balíček (nová hrobka, oblek, zbraň, mise, skill)
Únor - Pátý DLC balíček (nová hrobka, oblek, zbraň, mise, skill)
Březen - Šestý DLC balíček (nová hrobka, oblek, zbraň, mise, skill)
Duben - Sedmý DLC balíček (nová hrobka, oblek, zbraň, mise, skill)

Pokud jste si všimli, tak o Lařině sídle nikde ani zmínka, je tedy pravděpodobné (ale to je jen spekulace), že by mohlo být v základní hře, pokud ho tedy neplánují jako DLC, které nebude zahrnuto v season passu. To by ale byla dle mě raubířina, protože ta hra v edici se season passem stojí téměř tři tisíce. A myslím, že sídlo k Laře patří natolik, že by to bylo fakt trochu nefér, kdyby bylo jako placené extra rozšíření, tak uvidíme.

Edice hry Shadow of The Tomb Raider

28. dubna 2018 v 9:45 | Willy |  Shadow of The Tomb Raider

Shadow of The Tomb Raider bude mít v den vydání hned několik edic. Tento článek se věnuje tomu, co která bude zahrnovat. Pokud vás tedy hra už přesvědčila ke koupi, čtěte celý článek :-)

SOTTR na obálkách časopisů

28. dubna 2018 v 9:02 | Willy |  Shadow of The Tomb Raider


V průběhu velkého odhalení, které proběhlo včera jsme dostali několik informací o chystané hře Shadow of The Tomb Raider. Jednou z nich bylo i odhalení obálek časopisů, které budou v následujících měsících zdobit výstavní skříně trafik a obchodů s tiskem. První titulní obrázek z časopisu již známe, jedná se o obal hry, druhý už ale příliš ne. A právě zde je zajímavostí, že se jedná se o kresbu Andyho Parka, tedy tvůrce (kreslíře) prvních dvaceti komiksů klasické série Tomb Raider, která vycházela na přelomu tisíciletí. Je fajn, že autor tehdejších dost povedených komiksů se Laře nějakým způsobem stále věnuje. Níže si můžete prohlédnout neupravenou verzi artworku. Je jen škoda, že jsem na něj prozatím nenarazil v lepší kvalitě. Zde je odkaz na stránky, kde najdete nejen jeho kresby ale i některé obálky tehdejších klasických komiksů či komiksů doprovodných k restartované hře.

Popis hry

27. dubna 2018 v 16:53 | Willy |  Shadow of The Tomb Raider

Vydavatel: Square Enix
- Žánr: Akční / Dobrodružný
- Hráči: Single player, Co-op
- Vydání: 14. září 2018
- Platformy: Xbox One X, Xbox One, PS4, PS4 Pro, PC
- Hodnocení: Násilí (RP)

Vyzkoušejte definující dobrodružství Lary Croft, když se stane Tomb Raiderem. Ve hře Shadow of The Tomb Raider musí Lara zvládnout smrtelně nebezpečnou džungli, překonat děsivé hrobky a vytrvat v temných momentech, když závodí s časem, aby zachránila svět před mayskou apokalypsou. Lara se nakonec stane Tomb Raiderem, kterého známe.

Klíčové vlastnosti hry

Přežijte a prosperujte v nejhroznějším místě na Zemi:
- Ovládněte smrtelně nebezpečnou džungli, abyste přežili.
- Prozkoumejte podvodní prostředí plné hustých křovin a tunelů.

Staňte se součástí džungle:
- Překonejte nástrahy džungle, Lara musí využít džungli ve svůj prospěch.
- Lovte jako jaguár, používejte bahno jako maskování a zbuzujte strach v nepřátelích, abyste vyvolali v nepřátelích chaos.

Prozkoumejte temné a brutální hrobky:
- Hrobky jsou mnohem děsivější než kdykoli předtím.
- Hrobky vyžadují pokročilé horolezecké techniky k jejich dosažení a uvnitř jsou plné smrtících hádanek.

Odhalte žijící historii:
- Objevte skryté město a prozkoumejte vůbec největší HUB prostor, který byl kdy ve hře Tomb Raider vytvořen.

CGI trailer

27. dubna 2018 v 11:42 | Willy |  Shadow of The Tomb Raider

Celý přes dvě minutý dlouhý CGI trailer ke hře Shadow of The Tomb Raider najdete zde jen musíte zadat nějaké 18+ datum narození, je to trochu krvárna :D


První screeny

27. dubna 2018 v 6:38 | Willy |  Shadow of The Tomb Raider

První várka screenů je zde :-)

TR komiks - Pouť přeživšího 4

22. dubna 2018 v 21:45 | Willy |  TR - Pouť přeživšího

Překlad komiksu Pouť přeživšího je nyní kompletní. Řekl bych, že se jedná o zajímavé počtení. Možná je jen škoda, že neměl doposud komiks na hru výraznější vliv. I když je příběh celkem zajímavý, řekl bych že tomu nebude ani v případě tohoto díla. Přinejmenším je ale důvod se těšit, na další pokračování čtyř komiksů, které budou vycházet od června až do září, ponesou název Inferno a bude je mít na starost opět zkušený Phillip Sevy, který s Larou už něco málo dokázal, tedy v předešlých dvou komiksových knihách případně v předešlých dvanácti komiksech, kde Lara pátrala po černé spoře a zrcadle Wei, když se snažila vymítit z její kamarádky Sam ďábla Himiko. Komiksy budou vycházet plynule až do vydání třetí restartované hry. Ale dost řečí, čtvrtý komiks najdete zde.

TR komiks - Pouť přeživšího 3

22. dubna 2018 v 10:03 | Willy |  TR - Pouť přeživšího

Třetí komiks dopřeložen. Pokud vás tedy zajímá osud Lary, která se rozhodla oprostit od svého velkého kamaráda Jonáše a vydala se na pouť napříč světem, aby našla sama sebe, čtěte zde další část komiksu :-)

Tomb Raider tehdy a nyní

8. dubna 2018 v 11:43 | Willy |  Ostatní články

Na diskusních fórech se stále diskutuje připravovaný Shadow of The Tomb Raider. Zpočátku se řešil (tehdy ještě nepotvrzený) název Shadow, který signalizoval odklon od předešlých dvou her, tedy něco nového, cosi temného. Ptali jsme se sami sebe, že by se jednalo o potemnělou osobnost Lary? Však víme, že Lara se té původní stále nepodobá a pokavaď se jí má skutečně jednou stát, měla by se v připravované hře změnit její osobnost k někomu více drsnému, někomu trochu šílenému, někomu trochu více arogantnímu. Když byla hra v polovině března odhalena, ze slovíčka Shadow se vyklubalo zatmění slunce a vše dostalo už trochu konkrétnější rozměr. Hra byla dle očekávání zasazena do Mexické lokality s pyramidami a drsnou džunglí, pod termínem Shadow jsme si ale představovali Lařinu osobnost trochu někde jinde, i doprovodné komiksy tomu nasvědčovali, což by mohla být trochu škoda, protože se zde objevuje otázka, zdali přinese nová hra nějaký posun. Ihned se začala objevovat další vlna otázek. Tou zcela nejzásadnější bylo čím hra vlastně bude? Bude se jednat o Rise of The Tomb Raider verzi 2.0 nebo nás čeká hra s novými herními mechanizmy? Vyvstalo také několik rozepří, kde příznivci klasické Lary Croft od studia CORE Design zmiňovali, že hra už není Tomb Raiderem ale střílečkou s prvky RPG her zasazenou do dobrodružného příběhu, což bezesporu je. Pojďme se tedy ohlédnout za historií Tomb Raider her a jejich vývojem, zejména po složce herní činnosti.

TR komiks - Pouť přeživšího 2

2. dubna 2018 v 12:12 | Willy |  TR - Pouť přeživšího

Přeložil jsem pro návštěvníky tohoto blogu další z komiksů, které vyprávějí příběh mezi druhou a chystanou třetí hrou Shadow of The Tomb Raider. Lara a její pouť napříč světem jí přivede nejen k další relikvií ale i na stopu vraha jejího otce. Vykradačka hrobů čelí v tomto dobrodružství nejen krvelačným padouchům ze sekty Trinity ale i svému parťákovi Jonahovi, který už ztrácí trpělivost s její posedlostí v honbě za Trinity. Pokud máte zájem, českou verzi komiksů naleznete zde tedy v obrázkové galerii tohoto blogu. Jen malé doporučení. Pokud si obrázek se stránkou komiksu rozkliknete, dole uprostřed je lupa, tedy možnost zobrazit si obrázek v plné velikosti. Pokud si ho nezobrazíte, text je v podstatě nečitelný.

Prozatím jsou přeloženy jen první dva sešity plus část třetího. Kdybych věděl, že to někdo z návštěvníků čte a příběh Lary před třetí hrou ho zajímá, přeložil bych vše obratem :-)
Za případnou nepřesnost v překladu se omlouvám, dost věcí je těžko překladatelných (pro ne-profíka), tak snad jsem se odhadem trefil a domyslel si danou bublinu správně nebo alespoň v podobném významu :-)