Prosinec 2017


Oznámení nového TR

8. prosince 2017 v 14:29 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Napětí z odhalení velké světové premiéry na prosincové akci Game Awards 2017 vyvolalo u fanoušků značky Tomb Raider natěšenou atmosféru. Na fórech se diskutovalo, co uvidíme, jestli jen CGI animaci, nebo bude i gameplay, jak bude ukázka dlouhá, jestli bude Lara taková jako dříve atp., nicméně nic takového se nestalo. Ze světové premiéry se vyklubalo nová mapa rozpracované hry Metro, kterou jsme mimochodem už viděli na letošní E3. Aby byla situace ze zklamání uklidněna (patrně), vydalo Square Enix tiskovou zprávu, ve které stojí, že nový Tomb Raider bude oznámen v roce 2018, bude prezentován na velkých herních výstavách (E3), a po odhalení už nebudeme muset čekat tak dlouho na vydání hry samotné. Z toho tedy plyne, že nový Tomb Raider bude patrně oznámen na E3 a vydán (doufejme) na konci příštího roku.

Nevím jak pro koho je tahle zpráva potěšující ale pro mě osobně je to spíše zklamání. To že se vytváří nový díl všichni víme. Komunitní manažerka Meagan Marie říkala před letošní E3, že letos bude na výstavě po Laře ticho a že nové dobrodružství Lary bude odhaleno později v tomto roce. Kdo by ale pomyslel, že nás čeká pouhá textová zpráva bez jakékoliv ilustrace. Myslím, že zklamání fanoušků je právem na místě. Alespoň jeden screen, nějaký artwork. A no nic. Tři roky, bude patrně doba, kterou budeme muset překonat abychom mohli okusit nové prý "definitivní" dobrodružství Lary Croft. Tak snad bude hra trochu o ničem jiném, nežli jen o chození po mapě a sbírání předmětů ke kraftění nebo zabíjení po vzoru Ramba.

TR komiks - Pouť přeživšího 1

2. prosince 2017 v 16:33 | Willy |  TR - Pouť přeživšího

Ohlášení nového dobrodružství Lary Croft je stále tak trochu ve hvězdách. Sice nám bylo v létě v době E3 2017 komunitní manažerkou oznámeno, že o novém dobrodružství Lary se dozvíme později v tomto roce ale zatím se tak nestalo. Poslední nadějné šance jsou příští víkend na The Game Awards 2017, tj. akce probíhající od 7.12.2017 a pak možná ještě na Playstation Experience, která proběhne 9. až 10.12.2017. Pokud se tedy tak nestane, bude to patrně pro fanoušky celkem dost zklamání.

Nové dobrodružství Lary Croft však tak trochu už ohlášeno bylo. Sice nikoliv hra ale její doprovodné komiksové dobrodružství. Zde se Lara vydá na cestu po stopách Trinity aby zjistila kdo přesně vězí za vraždou jejího otce. První díl ze série čtyř komiksů si můžete přečíst kompletně v češtině na tomto odkazu nebo se k němu proklikat skrze postranní menu, tj. vybrat v sekci Galerie TR komiksy a tam zvolit TR komiks Křížová výprava přeživšího. Nezapomeňte, že při kliknutí na lupu si obrázek zvětšíte do své plné velikosti :-) Až ho budete mít přečtený, můžete se v komentářích podělit o vaše dojmy, určitě okomentovat grafický styl a kvalitu příběhu.