Leden 2016

Rise of The Tomb Raider je konečně na PC

29. ledna 2016 v 12:57 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Tak a je to tady, doba temna skončila! Nové dobrodružství restartované Lary konečně spatřilo světlo světa. Je tedy pravda, že exkluzivita se ještě nerozplynula jak pára nad hrncem, protože fanouškové Lary na PS4 musejí čekat až na období vánoc ale na druhou stranu, kdo nemá v dnešní době herní PC. Navíc, hra na PC jede v nejhezčí možné grafice, takže není co řešit. Co se obsahu tohoto článku týče, tak toto není jen sdělení ale také jakési prezentování mojí zakoupené verze hry. Pořídil jsem si sběratelskou edici, která obsahuje vtipné balení, tj. obří krabice v krabici, ta zase v krabici, a v ní hádejte co? Další krabice :-) Ano balení je tak trochu po vzoru ruské tradice s Matrjoškou, ale čemu se divit, když hra samotná se odehrává v ledovaté krajině sibiřských lesů a skalisek. K edici. Tato speciální obsahuje hru, season pass, nádhernou figurku Lary, trochu nepotřebný steelbook (hra jede na PC totiž bez disku), Lařin stylový deník (který asi nikdy nepoužiju XD) a v pěkném měšci zabalený náhrdelník (který asi nikdy nebudu nosit, navíc se mi ve sbírce sešel už druhý kousek :D). Edice byla ze 3500 kč, což mám pocit je naprosto parádní cena, protože hra a season pass včetně naprosto úžasné parádní figurky za to prostě stojí :-)

Ok, dost řečí, zde je moje fotoreportáž (klikni na textové pole "celý článek").

Brian Horton opouští Crystal Dynamics

15. ledna 2016 v 21:40 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Další mediálně velmi výrazná osobnost při restartu nového Tomb Raidera opouští studio Crystal Dynamics. Brian Horton byl v Rise of The Tomb Raider vedoucí osobou při tvorbě hry. Brian ke svému odchodu uvedl, že odchází na jih Kalifornie se svojí rodinou, poděkoval fanouškům za podporou a bude se těšit na další hru, už pouze jen jako fanoušek. Více informací zde.

Rise of The Tomb Raider a jeho vydání na PC

6. ledna 2016 v 8:57 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Datum vydání
Rise of The Tomb Raider výjde na PC ve čtvrtek 28.1. 2016 skrze digitální distribuci pro STEAM, 29.1.2016 následně jako krabičková verze na DVD.

Připravované edice
Hra bude dostupná ve třech edicích, a to v klasické (pouze hra - 60 dolarů), deluxe (hra + season pass - 90 dolarů) a sběratelské edici (hra + season pass, 12 palcová figurka Lary, dále steelbox, Lařin deník a přívěšek na krk - 150 dolarů). Nutno dodat, že deluxe a sběratelská edice není pro ČR potvrzena.

CZ lokalizace
Nepříliš příznivou zprávou je, že hra nebude v české lokalizaci. Společnost Cenega, která zajišťuje titulky potvrdila, že vydavatel Square Enix českou lokalizaci nepovolil. Budeme se tak muset spolehnout na fanouškovskou základnu. Přeci jen je hra dost upovídaná a prosetá značně rozsáhlými deníky. Pokud bychom měli brát v potaz expediční kartičky, tak zde je český překlad dost důležitý.

Minimální požadavky pro PC verzi:
- Windows 7 (pouze 64 bit)
- Intel Core i3-2100 nebo ekvivalentní AMD
- NVIDIA GTX 650 2GB nebo AMD HD7770 2GB
- 6 GB RAM
- 25 GB volného místa na disku
- DirectX 11
- Myš + klávesnice nebo gamepad