Prosinec 2015

Rise of The Tomb Raider skutečně v lednu

27. prosince 2015 v 11:52 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Dle herního klienta steam bude Rise of The Tomb Raider vydáno na PC již v lednu. Zatím ale není stanoveno datum vydání, ani HW nároky, případně podpora verzí OS. Jestli bude hra v CZ lokalizaci zatím také nevíme. I přes toto je ale potěšující, že se hry dočkáme s největší pravděpodobností na začátku nového roku :-)


Kdy bude Rise of The Tomb Raider na PC?

23. prosince 2015 v 10:34 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Vydání hry Rise of The Tomb Raider na PC je fanoušky dychtivě očekáváno, není tedy divu, že se objevují různé nástřely data vydání ve snaze vyprovokovat vydavatele s bližšími informacemi. O velký rozruch se postaral francouzský Amazon, který omylem uveřejnil na svém internetovém obchodě informaci, že ROTTR vyjde 29 ledna. Po velkém mediálním ohlasu informaci ihned upravil na konec března. Oficiálního ohlášení data vydání hry se prý dozvíme na začátku roku 2016. Propagace hry ale jasně uváděla, že vydání hry pro PC je stanoveno na začátek roku 2016. Pokud by se jednalo o poslední možný termín, kam spadá tzv. Q1, jednalo by se o konec března, uvidíme tedy. Osobně se domnívám, že by mohla být hra vydána někdy v měsíci únor. Vývojáři by se měli poučit ze současné chyby, když vydali hru ve stejný týden, kdy vyšel Fallout 4. Pokud totiž nechají hru až na konec března, bude si Lara muset potykat s Nathanem Drakem ve svém posledním dobrodružství Uncharted 4, které valná většina hráčů natěšeně očekává. Vzhledem k tomu, že PS4 vlastní většina hráčů (většina kupní síly), včetně hráčů majících PC, je skutečně možné, že bude hra na PC vydána dříve nežli konkurence na PS4. Nechtějí se přeci vydavatelé dočkat podobného scénáře jako nyní, že mainstreamovým hráčům v daném měsíci dojdou peníze. Hry na PS4 jsou přeci jen drahé a takový Uncharted 4 určitě nikomu neunikne. Doufám tedy, že nová Lara bude běhat v našich PC skutečně začátkem roku 2016 a nikoliv až na jaře.

Edit:
Právě jsem se dozvěděl, že Uncharted 4 je odložen na konec dubna. Z tohoto by tedy mohlo nepřímo plynout, že vydání Rise of The Tomb Raider by mohlo být situováno na konec března. Bude to už po ukončení season passu na Xboxech. Hra se tedy bude moci prodávat znovů na jiné platformě a to v plné parádě. Dle mě má vydavatel Uncharted 4 obavy, protože se očekává, že nového (velmi povedeného) Tomb Raidera budou brát PC hráči útokem a jejich hra by se tak mohla ocitnout mimo stranu maximálního zájmu. Konec dubna pro Uncharted 4 bude už měsíc po vydání Rise of The Tomb Raider, tj. hráči budou mít čas na dohrání hry a přípravu peněz a vývojáři pro změnu na dokončovací práce hry.

Figurka Lary od Play Arts Kay

22. prosince 2015 v 12:02 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Rise of The Tomb Raider bude mít konečně svojí figurku. Jedná se opět o kloubně pohybovatelnou, podobně jako v případě předešlé hry. Tentokrát se ale jedná o dost dražší kousek. Nová Lara by se v obchodech měla objevit na jaře 2016 a její pořizovací cena je stanovena na 139 USD. Přepočteme li si tuto cenu dle aktuálního kurzu, zjistíme, že nás figurka vyjde 3500 kč. Prezentace je však povedená viz obrázky níže :-)

Darrell Gallagher opustil Crystal Dynamics

22. prosince 2015 v 11:48 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Darrell Gallagher opustil společnost Crystal Dynamics. Jde tak po stopách Erica Lindstroma, který byl hlavní osobou stojící za vývojem hry Tomb Raider Underwrold (2008), či osoba Karl Stewart, ktará stála za restartem značky hry Tomb Raider (2013). Všechny osoby v Crystal Dynamics pracovali pěknou řadu let, o jejich odchodu lze asi jen spekulovat. Osobně se domnívám, že za ukončením jejich kariery stojí nepříliš nutná potřeba dále pracovat a vydělávat. Usuzuji tak, protože každá z uvedených osob po uvedení hry vždy odchází. Novými nástupci jsou Scot Amos a Ron Rosenberg. Lze tedy předpokládat, že po uvedení třetího pokračování (restartované značky) hry Tomb Raider také odejdou. Mám pocit, že kdo už v CD nechce pracovat, jednoduše nastoupí na tento post, vydělá konečně pořádný balík peněz a dá studiu "adios".