Říjen 2015

Trailer a posledních 14 dní do vydání ROTTR

30. října 2015 v 15:27 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Pěkný trailer nám ukáže zase několik dosud nepublikovaných prostřihů. Hudba sice připomíná trochu The Last of Us či Silent Hill ale jinak je vše vydařené. Ještě dodám, že do vydání hry zbývá ode dneška přesně 14 dnů, tak už aby to tu bylo :-)

Woman Vs. Wild - Episode #2: Guerilla Combat

28. října 2015 v 21:36 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Žena verzus divočina s podtitulem Bojovnice partizánka. Takto je nazvaná nová epizoda z video-prezentace chystané hry ROTTR. Uvidíte různé způsoby soubojů, vylepšování bojových dovedností (včetně dorážení) a zbraní. Na řadu přijde ale i tématické odhalení nového obleku (partizánský), a několik dosud nepublikovaných průstřihů z scén. Příjemnou zábavu :-)

ROTTR dostane příběhové DLC

24. října 2015 v 9:37 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Herní magazín iDigitalTimes potvrzuje, že hra Rise of The Tomb Raider bude obsahovat příběhové DLC. Nevím jestli to považovat za radostnou zprávu, nicméně z tohoto plyne, že hra nabídne něco více za příplatek. Vzhledem k tomu, že příběhová DLC by neměla být nic zásadního, čeká nás patrně něco tak trohu bokem. Často se hovoří, že se do hry vrátí Lařino panství, spekuluje se také, že v ROTTR nebude hratelné, tak uvidíme, co si pro nás obchodní strategie prahnoucí především po zisku připraví.

Rozbalení sběratelské edice ROTTR

24. října 2015 v 9:18 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Tak a ROTTR už je vylisován, přinejmenším jeho sběratelská edice. Meagan Marie a Brenoch Adams představují obsah velmi cené bedínky, zejména pro fanoušky Lary a značky Tomb Raider. Ta obsahuje nádhernou figurku Lary, steelbook pro hru, Lařin přívěšek na krk, Lařin diář a samozřejmě hru samotnou. To jak vše hezky vypadá si můžete prohlédnout v tomto sedmi minutovém videu.

Nová hrobka a 26 minut ze Sibiře

22. října 2015 v 17:01 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

IGN nám přdstavuje novou hrobku, kde si Lara pomocí rozpohybování několika mechanizmů dovede udělat cestu ke kýženému cíli.


IGN dále prezentuje hraní v rozsáhlejších lokacích Sibiře. Lara zde bojuje nejen proti padouchům ale i divoké zvěři či zdolává náročné teréní podmínky.

Woman vs. Wild Series/Episode 1: Harsh Environments

21. října 2015 v 15:39 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Dokumentární "cyklus" Žena proti divočině, ukazuje ve své první epizodě Laru a její náročné podmínky v boji o přežití při pátrání po městě Kitezh. Videoprezentace zahrnuje několik spoilerových scén, tak si zvažte sami, zdali se podívat, či se nechat raději překvapit :-)

Prvních 27 minut z ROTTR a balíček jedinečných karet do hry

19. října 2015 v 16:27 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Herní web IGN nám opdrezentoval počáteční gameplay hry. Uvidíte Laru nejen na horách ale i v katakombách rozžhavené Sýrie. Pokud nechcete vidět spoiler v úvodu hry, určitě se videu vyhněte, pokud vám spoilery nevadí, tak šup na to :-)

Dále byl ještě zveřejněn balíček jedinečných karet s modifikátory do hry ROTTR pouze v obchodě Gamestap viz videoprezentace níže :-)


V Rise of The Tomb Raider bude Lara jako živá

12. října 2015 v 22:26 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Nová Lara bude jako živá. Vývojáři z Crystal Dynamics věnovali pozornost nejvíce rizikovým partiím Lařina těla, tj. kyčelnímu kloubu, ramennímu kloubu a krku s hlavou, tak aby se nedoformoval a nepůsobil (jak se po Hollywoodsku říká "údolí záhad") uměle. Častokrát se stávalo, zejména v předešlých hrách, že Lara měla některé polohy a ohyby daných partií zkroucené, zdeformované a prostě nehezky vypadající. Tento problém však neměla jen Lara ale defakto všechny ostatní postavy z herního světa doposud. Pokud vás toto zajímá více a umíte dobře Anglicky, odkazuji vás na oficiální blog hry. Více obrázků naleznete také zde, v celém článku :-)

Rise of The Tomb Raider je GOLD!

10. října 2015 v 10:39 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Do vydání hry Rise of The Tomb Raider zbývá jeden měsíc. Včera bylo oznámeno, že hra je pro konzoli Xbox One ve statusu gold. To znamená, že hra je z hlediska vývoje dokončena, nyní jí čeká proces vylisování, naskladnění a prvního hraní. První kdo si dokončenou verzi hry zahrají jsou recenzenti herních magazínů. Vzhledem k brzkému dokončení typují, že hra bude uvolněna týden či 14 dní před vydáním pro tyto účely. Kdo plánuje, že si hru pořídí až na PS4 či PC, nevadí mu spoilery a je příliš natěšený, doporučuji mu navštěvovat v tomto recenzovém období youtube, kde bude určitě nějaké to uniklé hraní. Jinak 10. listopadu bude možné hru pořídit v USA, 13. listopadu pak v Evropě a dalších zemích. Z tohototo tedy vyplývá, že hra vychází v pátek 13., tak snad to nebude pro Laru špatný den.

Ukázka OST ze hry Rise of The Tomb Raider

8. října 2015 v 20:59 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Soundtrack ke hře ROTTR má na starost hudební skladatel Bobby Tahouri. Ukázka ze soundtracku zde.

Multiplayer a Rise of The Tomb Raider

8. října 2015 v 18:15 | Willy

Rise of the Tomb Raider bude obsahovat multiplayerovou složku v podobě plnění úkolů za určitých podmínek.

Režim Score Attack - hráči musí proběhnout co nejrychleji určitou část ve hře za pozměněných podmínek.

Režim Remnant Resistance - zde mohou hráči v herních hubech vytvářet vlastní mise.

Režim Chapter Replay - hráči se mohou pokusit dohrát jakoukoliv kapitolu hry pouze s vybavením, které nashromáždili na konci hry.

Hráči mohou vlastní mise vytvářet a upravovat pomocí Expedition Cards, tj. měnit podmínky a pravidla. Expediční karty budou ve hře obyčejné a vzácnější. Vzácnější jsou opatřeny barevnou fólií a mohou výzvy obohatit mnoha neočekávanými pravidly, tj. dát postavám obří hlavu, silnější zbraně atp. Při vydání bude hra obsahovat zhruba 300 karet. Tyto karty lze získávat za kredity získané plnění výzev či prozkoumáváním lokací nebo i za skutečné peníze. Hra tedy bude obsahovat mikrotransakce.

Zde několik obrázků z extra režimů hry :-)

K čemu slouží balíčky karet v ROTTR?

7. října 2015 v 15:35 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Do hry Rise of The Tomb Raider bude možné aplikovat karty, které vaší hru poupraví, změní. Obsah jednotlivých blaíčků karet je uveden níže.

Balíček výzev
Sada pěti expedičních karet, z nichž každá způsobí omezení Laře nebo nějaký modifikátor, který dělá hru obtížnější. Překonáním problémů získáte bonusový kredit. Karty mohou být použity ve všech herních režimech navíc.

Divoké balení
Sada pěti expedičních karet, z nichž každá bude mít velmi unikátní dopad na hraní. Kdo ví, jaké kreativní, šílené, nebo dokonce vzácné karty zahrnuje? Karty mohou být použity ve všech herních režimech navíc.

Zlatý balíček
Sada pěti expedičních karet, zaručeně obsahuje alespoň jednu vzácnou kartu. Karty mohou být použity ve všech herních režimech navíc.

Stříbrný balíček
Sada pěti expedičních karet, zaručeně obsahují alespoň jednu méně častou kartu. Karty mohou být použity ve všech herních režimech navíc.

Balíček výhod
Sada pěti expedičních karet, z nichž každá bude dávat Laře výraznou výhodu při hraní. Ideální pro ty, kteří hledají trochu limity. Karty mohou být použity ve všech herních režimech navíc.

Více informacích o těchto kartách naleznete zde na TRF.

Obsah season passu k ROTTR a nový artwork

7. října 2015 v 15:15 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

Nádherný artwork. Že by závěrečná část hry, tj. město Kitěž či jen nějaká hrobka? Vypadá to jako pod vodou, někde v dříve zatopené jeskyni. No nechme se překvapit :-)

Zde je přeloženo co by měl zahrnovat season pass k ROTTR.
Season pass pro Rise of the Tomb Raider zahrnuje řadu obsahu, který rozšíří vaši kampaň pro jednoho hráče, a také vám umožní soutěžit s přáteli.
1. Budete mít možnost bojovat abyste přežít v extrémních podmínkách v režimu vytrvalostní.
2. Budete moci prozkoumat novou hrobku, která sídlí starověký teror chrámu čarodějnice Baba Yaga.
3. Budete moci bojovat proti vlnám infikovaných predátorů po probuzení chladné temnoty.
Kromě toho bude přicházet stále nové oblečení, zbraně, a expediční karty.
Expediční karty začínají prvním dnem vydání hry a pokračují přes čtyři měsíce úpravami, rozšířením, a testováním vašich přátel v novém dobrodružství.

Další gameplay, další kostým pro Laru

3. října 2015 v 12:42 | Willy |  Rise of The Tomb Raider
Další dvě videa, ve kterých je k vidění variace základního obleku pro Laru. V prvním videu u vidíte Laru v obleku, který známe z traileru, tj. scéna za mřížemi. Druhý oblek je ve druhé (již trochu starší) gameplay, zde je Lara ve standardním obleku, tedy v oděvu, který známe z obálky hry a doprovodných artů. Co se týče prvního videa, tak zde Lara opět infiltruje vojenský tábor na Sibiři, ve druhém videu prozměnu prozkoumává staré dřevěné stavby nějaké osady, továrny nevím čeho přesně. Tak přeji příjemnou zábavu :-)Rise of The Tomb Raider bude mít Season Pass

2. října 2015 v 7:42 | Willy |  Rise of The Tomb Raider

V dnešní době se nestane, že by AAA hra neměla Season Pass, což potvrzuje i samotný Rise of The Tomb Raider. Otázkou však je, co bude kampaň pro jednoho hráče rozšiřovat a tedy obsahovat. Dle oficiální zprávy na webu amazon.com je uvedeno že Season Pass rozšíří kampaň pro jednoho hráče a také hráčům umožní soutěžit s přáteli. Hra však dle dostupných informací nebude obsahovat multiplayer, takže obsah bude patrně zahrnovat nějaké challenge na časový limit, či něco tak. Nechme se tedy překvapit, s čím nas vývojářský tým z chystaného nového dobrodružství Lary ohromí.