Komiksová sezóna TR v plném proudu + anketa

3. července 2014 v 16:19 | Willy |  Tomb Raider

Každý správný fanoušek série Tomb Raider určitě ví, že každý poslední týden měsíce ze středy na čtvrtek vychází komiks, k restartovanému Tomb Raiderovi, který slouží jako spojnice mezi prvním a druhým herním zpracováním.

To že se Lara po události na ostrově Yamatai, nebude moci vrátit do normálního života, asi už víte. Proč, co a jak se stalo, že tomu takto je, se dá tušit, předpokládat ale také více studovat. V prozatím sedmidílném komiksovém setu jste svědky, Lařiných dalších kroků, v jejím již takto dost pošramoceném životě. Spolupráce s jejími přáteli, jejich záchrana, eliminace nepřátel, návštěva Grand Canyonu, Dublinské univerzity a barů, opětovná výprava na ostrov Yamatai, boj proti zfanatizované mafii, děsivým snům, pohromám, a v poslední řadě hrozba armageddonu je pro Laru neskutečná výzva, které se nemůže vyhnout. Jak tedy tyto nástrahy prozatím "neúplná" Lara zvládá, se můžete dočíst nyní ve mnou zhotoveném neoficiálním českém překladu.Česky přeložené komiksy budu přidávat postupně, přeloženy mám prozatím všechny z doposud vydaných (5 ze 7). Avšak nemám je ještě dokončené (text vložený do textových políček). K překladu bych dodal, že některé (pro mě zapeklité) fráze a věty jsou přeloženy volně, tj. přiřazeny k podobným českým výrazům, se shodným záměrem. Přeci jen nejsem angličtinář :-)

Překlady komiksů naleznete v galerii blogu.

Závěrem dodám, že v případě, že by vás komiks zaujal, byste měli mít jako každý správný fanoušek Tomb Raidera, jeho číslo v tištěné podobě. Osobně věřím ve vydání celého setu formou nějaké knihy, ale to asi až za čas. Každopádně jednotlivé komiksy si můžete zakoupit např. zde, v anglickém jazyce samozřejmě.

Pokavaď máte zájem, je tu pro vás připravená anketní otázka :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaki Kaki | Web | 9. července 2014 v 20:47 | Reagovat

tak to tě obdivuju, já bych na ten překlad nejspíš neměla nervy :)

2 Willy Willy | 10. července 2014 v 20:18 | Reagovat

No zábava to moc není, zejména pochopení oč vlastně jde (pro toho kdo zná angličtinu spíše jen z filmů s titulky XD) a poté ta editace. Každopádně, hledal jsem a prozatím se k tomu nikdo nedokopal, tak jsem se tedy obětoval :-) Postupem času dodělám i ty ostatní :-)

3 Kurtis Kurtis | 12. července 2014 v 20:49 | Reagovat

super práce... moc chválím... =) už se nemůžu dočkat překladu pokračování... jak to s tím vypadá? =)

4 Willy Willy | 13. července 2014 v 11:46 | Reagovat

Lenost, ale v týdnu se pokusím dokopat třetí část. Přeloženo mám vše, ale prostě ta editace do obrázků je nezáživná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama