Březen 2013

Tomb Raider pod drobnohledem (recenze)

29. března 2013 v 10:21 | Willy |  Tomb Raider

Úvodem
Píše se rok 2013 a hráči se po čtyřech letech zdlouhavého vývoje restartované značky konečně dočkali. Ohlédneme li se zpět, konstatujeme, že série byla příběhově doposud o prozkoumávání dávno zapomenutých prostředí a hledání bájných artefaktů. Hlavní hrdinka s bujnými vnady a sexy oblečkem Lara Croft usilovala o záchranu světa před ničivou hrozbou, kterou se rozumělo ve většině případů ovládnutí magického "šutru" nesprávnou osobou. V této hře je vše naprosto jinak. Lara se k hráčům vrací jako mladičká 21 letá nezkušená dívčina, která právě dokončila studium archeologie a vrhá se spolu se svými kamarády a posádkou lodi Endurance odkrýt bájnou legendu o záhadném ostrově Yamatai a královně Himiko. Po několika dnech plavení na širém moři, expediční loď v divoké bouři ztroskotá. Lara a ostatní členové posádky unikají smrti, když se ocitnou jako trosečníci na skalnatém ostrově zahaleném do tmavých mračen, jež bičují neustálé bouřky. A právě zde přebíráte Laru do svých rukou.

35 způsobů, jak může Lara zemřít

21. března 2013 v 17:37 | Willy |  Tomb Raider

Web Machinima prezentuje 35 způsobů, jak může Lara Croft v nové hře Tomb Raider zemřít. Pokavaď máte zájem, určitě se podívejte, ale musím Vás varovat, někdy to je skutečně dost brutální.

Varování! Kdo hru ještě nehrál, a nechce si zkazit momenty překvapení, doporučuji video nesledovat.
Video najdete zde.

Tomb Raider v rané fázi vývoje

17. března 2013 v 23:24 | Willy |  Tomb Raider

Vzpomínáte ještě na rok 2009 a tehdejší uniklé obrázky návrhů vyvíjené hry, která měla být další Tomb Raider? Pokavaď ano, tak po dohrání nového Tomb Raidera si můžeme udělat solidní obrázek, jak bylo původně vše zamýšleno. Z nově uvedeného videa je totiž patrné, že hra se měla skutečně odehrávat v otevřeném světě mystického ostrova plného přerostlých příšer, démonů a všelijakých mutací tak, jak je známe z tehdejších návrhů. Lara měla mít k dispozici pro cestování koně, jako zbroj mimo luk i plamenomet. Z níže uvedeného videa rozpracovaného projektu je na několika záběrech k vidění i malá holčička, která ve hře patrně hrála nějakou roli. Hra měla nést název Tomb Raider Ascension, tj. vzestup. více už ve videu.


No, zajímavé to odhalení že. Nevím jak by hra vypadala, ale tehdy z Crystal Dynamics odcházející Toby Gard (tvůrce původní Lary) prohlásil o tomto projektu, že toto už není Tomb Raider.

Tomb Raider Collectors Edition - my unboxing

12. března 2013 v 16:51 | Willy |  Mé věci s TR


Vlastnímu rozbalení sběratelské edice hry Tomb Raider jsem po oznámení jejího zrušení v ČR moc nevěřil. Jeden spolehlivý specializovaný obchod za druhým mi emailem oznamoval, že tato hra bohužel nebude v této edici pro Xbox 360 u nás dostupná. Nechuť a frustrace mě skutečně doháněla k deprivačním myšlenkám. Obzvláště, viděl li jste na webu youtube jedno rozbalení za druhým. Měl jsem pocit, že tato edice je holt souzená jen pár vyvoleným osobám. O to více mě pak tedy šokovalo na mém emailu potvrzení o vyřízení sobotní "již zoufalé" objednávky. Nechtělo se mi ani věřit, že se tedy i já, věrný hráč série, který Tomb Raidera hraje od roku 1997, vlastní všechny díly na originálkách, nakonec dočká. A ano dočkal :-) Pokavaď máte zájem, tak níže si můžete prohlédnout fotodokumentaci. Vím, že vychloubání není zdravé, ale já mám prostě radost :-)

PS. Ta plechovka možná nevypadá, ale je skutečně brilantně stylová.