Únor 2013

Final Hours: Episode 5 - Part 2

28. února 2013 v 17:36 | Willy |  Tomb Raider

Poslední pátá část dokumentárního cyklu Finální hodiny (Final Hours) přináší druhou část epizody konec počátku (The End of The Beginning). Video můžete zhlédnout zde.


Tomb Raider - Reborn Trailer

27. února 2013 v 17:12 | Willy |  Tomb Raider

Zbrusu nový trailer s názvem Reborn (Znovuzrozený) vás jistě upoutá. Odkaz na video zde.

Nekonečné čekání s názvem Tomb Raider

26. února 2013 v 0:01 | Willy |  Tomb Raider

Pozn., tento krásný artwork vytvořil Sam Spratt a ke stažení je zde.

Tak a je to tady, týden! Jeden jediný týden nás dělí od jednoho velkého dobrodružství. Od dobrodružství na tajemném ostrově Yamatai. Určitě vzpomínáte, jak nás v roce 2009 uchvátili první uniklé obrázky z chystané hry Tomb Raider. Lara byla tehdy vyobrazena s loučí a mačetou v temnotě či na koni ve zběsilém boji proti monstrům. Producent společnosti, jenž stojí za vznikem hry prohlásil, že po dohrání této hry si uvědomíme, proč máme Laru vlastně tak rádi. Už tehdy bylo naznačováno, že nás čeká patrně nějaký prequel. V roce 2010 nám bylo oficiálně oznámeno pracování na nové hře s tím, že práce je stále mnoho a proto nám bude v létě naservírován arkádový titul, Lara Croft and Guardian of Light, který dlouhé čekání příjemně zkrátí. V roce 2011 bylo na výstavě E3 ukázáno první herní video (Lara v jeskyni) a Turning Point trailer. Tento počin odstartoval doslova Tomb Raider mánii. Mnoho internetových diskuzí na téma restart ve velkém stylu si našel jak nadšence, tak i odpůrce. Ohlášené datum vydání pak trochu zamrazilo, přeci jen jsme se dozvěděli, že hra vyjde nejdříve v závěru roku 2012. Letní E3 2012 nám pak odhalila hru v trochu více vypovídajícím světle. Hra totiž velmi připomínala úspěšný Uncharted (exkluzivita PS3). Po strhujícím začátku, který Laru vyobrazoval v hororové jeskyni po ztroskotání s lodí Endurance, kdesi v oblasti dračího trojúhelníku, nyní působil spíše jako drsný akční hrdina John Rambo, zavalen hordy nepřátel. Mnoho skalních fandů tyto prezentace uvedly v pochybnosti a v poněkud skeptický přístup očekávání. V průběhu tohoto období nám bylo také upřesněno datum vydání, které bylo stanoveno až na 5. 3. 2013. Autoři argumentovali, že důvodem tohoto data je doladění hry do takové podoby, na kterou budou všichni tvůrci hrdí. Po začátku školního roku začala mediálně propagační masáž, která postupně houstla. Hra měla vlastní vývojový deníček Final hours, který v pěti postupně uveřejňovaných dílech prezentoval klíčová úskalí vývoje hry, včetně odhaleného multiplayeru. Následovalo také odhalení předobjednávkových edic a nové trailery. V létě to byl trailer Crossroads, na podzim pak Survivor. Začínají se objevovat gameplay videa, kde je nám postupně odhaleno hraní prvních třech hodin. V televizích se objevují reklamní spoty. Na začátku tohoto roku se nám dostává do rukou tří epizodové video s názvem Guide to Survival, kde je nám prezentována hra jako taková. V posledních dnech jsou pak také odhalovány profily postav. Nyní je hra již naskladňována do obchodů a čeká, až bude moci připutovat do vašich nedočkavých rukou, herních mechanik, harddisků atp. Čtyřleté čekání je tedy pryč. No řekněte, není to už nějaký ten rok, co jste viděli tyto obrázky?


Nevím jak pro vás, ale pro mě to bylo nekonečné čekání a jsem nesmírně rád, že je u konce. Škoda jen, že tato pro mě vysněná výprava začne až 9.3. Někdy si říkám, zdali po takovém natěšeném očekávání budu schopen vůbec hru hrát, přeci jen pár hodin hraní a bude po všem. Tímto se mi vybavuje také jedno známé přísloví, které praví, duležité není jak je zážitek dlouhý, ale jak je intenzivní. Dobře, dost řečí, teď tedy vyčistit PC, zaktualizovat grafické ovladače, zapařit třeba Tomb Raider Legend, ať je vidět ten vývojový pokrok studia Crystal Dynamics a nějaký ten den ještě vydržet.

Chcete li se podělit o vaše vzpomínky a zážitky při čekání na tuto hru, tak neváhejte a pište je do komentáře. Moc rád si je přečtu :-)

Tomb Raider v recenzích

25. února 2013 v 17:54 | Willy |  Tomb Raider

Zde je přehled několika hodnocení jednotlivých herních serverů včetně odkazů na jejich videorecenzi:

IGN - 9.1/10
Destructoid - 8.5/10
Eurogamer - 8/10
OPM - 8/10
OXM - 8/10
CVG - 9/10
Telegraph - 10/10
Polygon - 9/10
Gamespot - 8.5/10
PC Games - 87%
HardGame2 - 9.5/10
Digital Spy - 10/10
VaDeJuegos - 10/10
Game Reactor - 7/10

Více informacío recenzích na TRF.

Tomb Raider 2013 youtube walktrough

24. února 2013 v 20:08 | Willy |  Tomb Raider

Tomb Raider sice ještě není oficiálně v prodeji, ale někteří hráči už mají možnost hru hrát (údajně si jí již koupili v obchodě). Jejich hraní pod označením Gameplay Walktrough pak můžete shlédnout na serveru Youtube zde. Osobně doporučuji toto video obejít velkým obloukem, tedy alespoň pokavaď máte v plánu ze hry něco mít a užít si jí jak se říká, na vlastní pěst :-)

První recenze na hru Tomb Raider praví "Lara je zpět!"

23. února 2013 v 21:06 | Willy |  Tomb Raider


První recenze vychází v magazínu Games Master a uděluje známku 9/10. Recenzenti nešetří chválou, vizuální stránka byla ohodnocena na krásných 95%, hratelnost je povedená rovněž. Velmi silnou stránkou hry je však příběh, zejména jeho poslední třetina, kde vše grandiózně vrcholí. Recenzenti dále uvádějí, že samotná příběhová část hry zabere hráčům 10 - 15 hodin. Pokavaď však budou hledat skryté hrobky a řešit jejich rébusy, dále plnit vedlejší úkoly, herní doba bezpodmínečně přesáhne 20 hodin. No máme se asi nač těšit :-)

Jak přežít - epizoda třetí

21. února 2013 v 19:58 | Willy |  Tomb Raider

Square Enix má vydání nového Tomb Raidera prostě v malíčku. Den co den se před vydáním hry objevují jednotlivé profily postav posádky Endurance. Jeden z dalších propagačně prezentačních materiálů hry je pak další video z "dokumentárního cyklu" Jak přežít. Pokavaď chcete mít před hraním hry naprosté jasno, co na vás čeká, určitě se podívejte. Pokavaď však chcete při hraní hry objevovat jednotlivé funkce hry a nechat se tedy překvapovat, odložte toto video raději k ledu.

Video najdete zde.

Nový životopis Lary Croft

19. února 2013 v 11:32 | Willy |  Tomb Raider

Lara Croft

Skutečné jméno: Lara Croft
Věk: 21
Národnost: britská
Povolání: Nedávno vystudovala archeologii. Prácí na částečný úvazek v baru si financovala studium.
Zájmy: Lukostřelba, horolezectví, čtení a výzkum.

Lara je tak trochu workoholička, je však nenáročná mladá žena, která miluje četbu knih. Po zmizení svých rodičů začne hledat smysl života. Privilegované dětství jí distancovalo od reality krutého života. Když rostla, trávila mnoho času cestováním s rodiči na archeologických expedicích. Má světský postoj a nadšení pro starověkou mystérii.

Po absolvování univerzity je její první prací pátrání po Yamatai. I když je poprvé řádným členem posádky, není poprvé na palubě Endurance. Lara ve svém raném dospívání již strávila nějaký ten čas na této lodi. Její otec si jí totiž pronajímal od kapitána Rotha pro své expedice. Lara zde také trávila nějaký ten čas jako praktikant při studiu. Její nejlepší kamarádka Samantha a posádka Endurance jsou pro Laru její "rodina".

Lara má silný smysl pro morální odvahu. Je chytrá, vynalézavá a odhodlaná. Když jde do tuhého, nikdy nenechá své přátelé v nesnázi.

TR - Final Hours Episode 5

12. února 2013 v 19:13 | Willy |  Tomb Raider


Další díl z dokumentárního cyklu Final Hours. Tentokrát se jedná o konec počátku - část první. Některé nové záběry nám ukážou Lařin hrdinský počin s rozžhaveným šípem, uvidíme také nohy a zbraň dalšího padoucha, Lařino počínání si na římse při vichřici a další. Pro fanoušky hry je tento dokument povinnost.

Nové gameplay video!

11. února 2013 v 17:34 | Willy |  Tomb Raider


V novém gameplay videu si můžete prohlédnout další z akčních částí Lařina prvního dobrodružství. Tato herní pasáž nám byla již představena na letní E3. Nyní však uvidíte více podrobností, povšimnete si zajisté i několika změn. Jsou jimi např. nastřelovací lano po kterém lze lézt nebo pomocí něj manipulovat s předměty. Uvidíte také Laru zemřít při jednom nezdaru. Přeji příjemnou zábavu :-)

Guide To Survival Episode 2

6. února 2013 v 17:34 | Willy |  Tomb Raider

Nová epizoda z dokumentárního cyklu "jak přežít" k vidění zde.


Tato figurka Lary vypadá skutečně luxusně ;-)