Leden 2013

Nový Tomb Raider jen za 117 kč!

18. ledna 2013 v 17:06 | Willy |  Tomb Raider

Patrně překlep nebo nějaký nedoklep. Zbrusu nová hra, ještě nevydaná nemůže být přeci tak levná. V případě, že bude realizována předobědnávka dříve, než bude upraven případný překlep, měli byste mít právo předobjednávku bez jakých koliv problémů stornovat. V nejhorším vám přijde v krabici zabalená nějaká cihla XD
Online obchod zde.

Charaktery hry Tomb Raider

18. ledna 2013 v 10:15 | Willy |  Tomb Raider


Ve hře Tomb Raider nás čeká neuvěřitelných 24 charakterů. Také vás zajímá, jak vypadají a jsou nazýváni hrdinové přeživších a záporáků? Pokud ano, čtěte celý článek :-)

Ovladač pro hru Tomb Raider a nový hratelný charakter

11. ledna 2013 v 18:03 | Willy |  Tomb Raider

Kupte si vylepšenou verzi ovladače Xbox 360 a získejte tak pro svůj Xbox nový hratelný charakter do hry Tomb Raider. Speciální edice ovladače má stylový grafický design, který je vytvořen podle Lařina cepínu včetně rýh a zdrsnělin na povrchu. Prezentaci ovladače najdete zde.

Původní verze speciální edice stříbrného ovladače má:
- lépe řešený povrch dvou páček
- možnost nastavení kloboučku čtyř směrových tlačítek pro přesnější ovládání
- dobíjecí bateriový modul NiMH s nabíjecím kabelem (využití pouze u Xbox 360)

Ukázka z hraní multiplayeru hry Tomb Raider

9. ledna 2013 v 21:33 | Willy |  Tomb Raider

Kliknutím na níže uvedené odkazy se můžete podívat na IGN prezentaci dvou multiplayerových režimů hry Tomb Raider.

Deathmatch - úkolem týmu je získat převahu 25 zabití v desetiminutovém boji v aréně. Uvidíte ukázku prvního ze tří kol, kde bojují proti sobě dva týmy o třech hráčích. Body získáváte za způsob zabíjení nepřátel, asistenci atd.

Rescue - v tomto režimu bojujete opět ve třech kolech na deset minut. Opět dva týmy, tj. mrchožrouti a trosečníci. Zde je úkolem trosečníků najít lékařský balíček a přemístit ho na stanovené místo.

Nevím, jakou sice mají přesně úlohu mrchožrouti v režimu rescue, ale zdá se mi, že trosečníci jsou značně znevýhodněni nutností něco přenést. Dobré ale je, že v obou režimech není v aréně mapa s vaší pozicí a tudíž je v aréně možné se schovat, nastražit past a vyčkávat. Výhodou tohoto režimu by mohlo být rescue balíčkem lokalizované místo, kde konkrétně se bojuje. Velmi příjemným zpestřením boje je také působení písečná bouře, která značně sníží viditelnost.

První záběry z multiplayeru v epizodě Final Hours 4

8. ledna 2013 v 17:26 | Willy |  Tomb Raider

Zajímá li vás, jak se vytváří a jak vypadá multiplayer v novém Tomb Raiderovi, určitě shlédněte čtvrtou epizodu dokumentárního cyklu Final Hours, viz tento odkaz.

Tomb Raider ESRB a rating M

7. ledna 2013 v 17:44 | Willy |  Tomb Raider

Organizace ESRB zdůvodňuje, proč chystané hře Tomb Raider udělí hodnocení M, tj. mature (určeno pouze dospělým). Důvodem je poměrně velké množství vulgárních výrazů typu f…ck nebo sh…t, dále brutální a krvavé scény, scény ve kterých vidíme mrtvoly a povalující se oddělené ostatky lidského těla. Samotná hlavní hrdinka mladičká Lara je nucena si v tomto emocemi vypjatém krvavém dobrodružství počínat dosti drastickým způsobem, např. v některých scénách je detailně vidět zastřelení, uškrcení či zmlácení protivníka. Je zároveň uvedeno, že Lara bude lovit nejen zvěř, likvidovat padouchy ale také démony a démonické vojáky

Vzhledem k tomu, co se v dnešním "poblázněném" světě děje, nevím, zdali je tento směr s brutalitou správný, ale pokavaď to bude jen poprvé, bylo by možné to tolerovat. Tím bude zdůvodněno, co vše si Lara musela projít, aby se stala tím, čím je známá a čím by mohla být v dalších dílech. Osobně bych raději viděl mladou "sexy" hrdinku, která odkrývá dávno zapomenutá tajemství, čelí nástrahám a pastím starobylých chrámů, luští hlavolamy v hrobkách, infiltruje hi-tech zařízení atd. Rivaly a padouchy pak spíše jen lstivě paralyzuje, zpomaluje, nežli je zabíjí brutálním způsobem tak, jak je prezentováno pro restartovanou hru. Je ale vidět, že současné trendy si žádají něco jiného, většinovému publiku je pak nabízen takovýto brutální obsah.

Novinky ohledně multiplayeru ve hře Tomb Raider

3. ledna 2013 v 17:37 | Willy |  Tomb Raider

Na multiplayerovém režimu skutečně pracovalo/pracuje studio EIDOS Montreal (tvůrci hry Deus Ex). Redaktoři oficiálního magazínu Xbox si již multiplayer vyzkoušeli a postřehy?

Na výběr měli dva herní režimy.

Team Deathmatch
V tomto režimu proti sobě bojují dva týmy. Původní obyvatelé ostrova a přátelé Lary (bez Lary). Tento režim se odehrával na poměrně malé mapě, ale i ta obsahovala spoustu překážek a pastí.

Rescue
Opět týmový režim, v němž musí jeden tým shromažďovat lékařský materiál a nosit ho na stanovená místa, která se během hraní samozřejmě mění. Úkolem druhého týmu je této činnosti zabránit.

Bylo také uvedeno, že multiplayerový režim bude zahrnovat postupu do vyššího levelu a spoustu věcí k odemknutí (nové obleky postav, zbraně atd.). Poprvé by měl být multiplayerový mod Tomb Raidera prezentován příští týden na CESu.
Více zde.