Prosinec 2012

Šťastný nový rok 2013!

31. prosince 2012 v 15:53 | Willy |  Ostatní články


Šťastný nový rok 2013 přeji všem návštěvníkům tohoto blogu!

Tomb Raider má potvrzený multiplayer

29. prosince 2012 v 11:19 | Willy |  Tomb Raider

Současné trendy počítačových a konzolových her považují multiplayerový mod vedle hry pro jednoho hráče jako samozřejmost. A chystaný Tomb Raider není výjimkou. To že ve hře má být režim pro více hráčů už nasvědčovalo několik nepřímých informačních střípků, např. že studio Crystal Dynamics hledalo specialistu na multiplayer a další. Oficiálně má být obsahově multiplayer odhalen v únoru, avšak už nyní se spekuluje, co by mělo být jeho náplní. Podle jistých zdrojů má Tomb Raider nabídnout hned několik multiplayerových módů. Jedním z nich by měl být klasický režim, v němž budou bojovat o přežití dvě strany (patrně trosečníci Endurance a tamní obyvatelé Scarvengers), přičemž Lara samotná se tohoto souboje nezúčastní.

Pro mnoho fanoušků však tento režim moc nadšení nevyvolal, skalní a věrní hráči série Tomb Raider se tak obávají, že by tímto herním režimem mohli uškodit hře pro jednoho hráče. To však patrně vyvracují informace, které hovoří, že multiplayer je vyvíjen sesterským studiem v Montrealu.

Co se mého názoru týče, tak já jsem spokojen a moc se na hru těším. Multiplayer mi sice k dřívějšímu pojetí Tomb Raidera připadal trochu nehodící se, avšak s restartem série se věc mění. Hra přímo k tomuto režimu hry pro více hráčů vybízí. Přeci jen představíme li si Laru, jak bojuje na ostrově (mimo jiné) proti scarvengers se snahou zachránit ostatní přátelé z expedice. Je naprosto neodlučné se vyhnout režimu, kde by bojovali samotní trosečníci proti padouchům. Tomu jak se bude režim hrát, již nyní napovídá bojový systém hry. Autoři slibují, že se nebudeme tak jak bývá u většiny her tisknout za barieru či jakýkoliv jiný předmět s funkcí krytu, ale jistá možnost schovat se, tu bude. Přičteme si li do hry možnost vylepšování XP body, mohlo by být bojování s více hráči velmi zábavné a návykové. Tomu, kdo se v multiplayerových hrách a režimech moc neorientuje, zde objasním, jak to vše vypadá. Často bývá hra např. 4 na 4. Hráčům je přidělen tým (nebo si ho sami zvolí), za který budou hrát. Vyberou si arénu a hra začíná. Často bývají versusové režimy survival, tj. boj o přežití mezi týmy, time trial, tj. boj o dosažení největšího skóre v časovém limitu mezi týmy a pak také dead match a další. Jsou také režimy, kde se bojuje o obsazování co nejvíce teritorií v aréně nebo proti vlnám nepřátel.

Štastné a veselé :-)

24. prosince 2012 v 10:50 | Willy |  Ostatní články


Nejen studio Crystal Dynamics a vydavatel Square Enix Vám přejí veselé vánoce.
Krásné vánoční svátky, mnoho dárečků pod stromečkem a kouzelných chvil pohody Vám přeje Willy :-)

Model Catsuit Lary pro XNA Lara

24. prosince 2012 v 10:39 | Willy |  Tvorba z TRF


Několika editorujícím osobám se povedlo předělat mnou vytvořený model Core Lary a převést ho do aplikace XNA Lara. Pokavaď tedy máte chuť tvořit rendery, Laru v Catsuit obleku stahujte zde :-)

Jak přežít - epizoda 1

14. prosince 2012 v 21:06 | Willy |  Tomb Raider

Server juexvideo.com prezentoval video s názvem Guide de survie. Jak už samotný název napovídá, půjde zde o přežití. Mimo jiné uvidíte i několik nových záběrů ze hry.

Video ke zhlédnutí zde.

Jak vyloupit hrobku? Exkluzivně na IGN

13. prosince 2012 v 9:02 | Willy

To jak může Lara vyřešit hlavolam a vyloupit hrobku si můžete prohlédnout v dalším gameplay videu exkluzivně pro IGN.
Video k vidění zde.

Hodinový gameplay ekluzivně na IGN

11. prosince 2012 v 8:28 | Willy |  Tomb Raider

Pokavaď vám video zatím nehraje, zkuste to zde.

VGA Trailer

9. prosince 2012 v 17:22 | Willy |  Tomb Raider

Trailer k novému TR jistě upoutá pozornost, přeji příjemné pokoukání.
PS. Už aby byl 5. březen :-)

Rambo, Ripley, Lost = Tomb Raider

4. prosince 2012 v 22:14 | Willy |  Tomb Raider

Vývojáři hry TR na prezentaci v Hong Kongu uvedli, že chystané dobrodružství s Larou Croft je směsí válečného veterána Johna Ramba, poručíka vesmírné lodi Nostromo Ellen Ripleyové, a seriálu o přežití s názvem Lost.

Gameplay videa, rozhovory a HD screeny

4. prosince 2012 v 20:38 | Willy |  Tomb Raider

Pokud vás zajímá, co vše nového se tento týden přihodilo, doporučuji zajít sem. Čeká na vás spousta nových videí, která se týkají gameplaye, kde se Lara utká s vlčicí v boji o záchranu Rotha, dále rozhovory s kreativním režisérem Noahem Hughesem a již známé screeny nyní však v HD kvalitě :-)

Zde jsou zásadní novinky:
- gameplay video s názvem 'returning the bag'
- gameplay video s názvem 'quicktime Lara'
- gameplay video s názvem 're-writing a scene'

12 nových screenů + gameplay video!

3. prosince 2012 v 21:34 | Willy |  Tomb Raider

V pátek 7.12. nás čeká nový trailer, doprovodné obrázky k vidění níže :-)
Podle obrázků lze usoudit, že např. vylepšení zbraní bude zahrnovat zvětšení kapacity zásobníku, větší průraznost nábojů a vyšší frekvenci výstřelů. Z tohoto vyplývá, že nový trailer by se mohl týkat akce a bojů. Upřímně mám pocit, že se nám hra začíná hezky vybarvovat. Dle mne nás čeká arénová střílečka, jež dodržuje všechny současné herní trendy. Bude to tedy velká změna. Kdo hrál Uncharted rozhodně ví, co ho čeká. Obrázky v lepší kvalitě zde.

Nové gameplay video zde.