Červenec 2012

Jak se hraje Tomb Raider?

18. července 2012 v 0:17 | Willy |  Tomb Raider

Jak hrají návštěvníci Games Comu Tomb Raider Beta Hunting Demo na Xbox 360 se můžete podívat zde na Youtube. Důvod proč shlédnout toto video je např. ten, že uvidíte část mapy ostrova či "nezkušené" ruce hráče, uvidíte také tutoriílové ikony a vůbec tak nějak jiný pohled na dosavadní prezentaci ze hry :-)

Tomb Raider na Comic-Conu

14. července 2012 v 11:52 | Willy |  Tomb Raider

Půlhodinové video z hraní najdete v této reportáží, screeny z videa na TRF tj. zde. Galerii videí ze hry Tomb Raider z Comic-Conu najdete rovněž na TRF zde.

Scénář ke hře napsala…

12. července 2012 v 23:40


Rhianna Pratchett se videohrám věnuje od roku 1997. Tato scénáristka začínala jako herní novinářka, postupem času však napsala scénáře ke hrám Mirror's Edge, Prince of Persia (kreslená verze z roku 2008) a mnohým dalším. Její největší úspěch byl scénář ke hře Heavenly Sword, za který byla nominována na cenu BAFTA. Mezi Rhianniny oblíbené hry patří série Tomb Raider, není tedy divu, že na novém TR pracuje od samotného počátku. Darrell Gallagher se nechal slyšet, že Rhianna pomohla zjistit pravý původ Lary Croft. Více zde.

Dále jen doplňkově, Camilla Luddinghton je nejen dabérkou Lary Croft, ale zároveň její animátorkou, jak jste si jistě všimli v předchozím videu a dále také její oficiální představitelkou na propagačních akcích! Více info zde.

Camilla Luddington o Laře a Tomb Raiderovi

10. července 2012 v 11:31 | Willy |  Tomb Raider

Chlápek s prostřelenou hlavou a mnohé další. V tomto šest minut dlouhém videu vám odprezentuje Camilla Luddington Laru a hru Tomb Raider. Video najdete zde a nebo také na youtube viz níže.

Úklid PC

5. července 2012 v 22:04 | Willy


Byl další slunečně dusný den, na nebesích se pomalu schylovalo k bouřce a já doma neustále více pociťoval potřebu něco uklízet. Vše mi lezlo na nervy, začal jsem tedy třízením papírů, úklidem šuplíku a poliček, po několika okamžicích se však moje myšlenky začaly ubírat k zanedbanému PC, zejména k jeho vnitřnímu stavu. Nedávno jsem musel do vedlejšího "sesterského" PC propůjčit DVD mechaniku. Když jsem své PC otevřel, spatřil jsem uvnitř neskutečný "bordel". Myslel jsem, že když je PC řádně odvětráno, tj. jeden ventilátor žene vzduch dovnitř, druhý ven, uvnitř vzniká průvan a tudíž se na komponentech nemůže hromadit prach, to se však nepotvrdilo. No nic, dnes byl ten správný den na velký úklid. PC jsem tedy odpojil od všech kabelů, otevřel kastli a začal postupně odpojovat veškeré komponenty. Vše jsem vyndal ven, hezky očistil a pak vrátil opět zpět. Nejhorším a nejnáročnějším čištěním bylo odprašnění chladícího zařízení, tj. větráků. V PC jich mám hned několik, jeden vstupní, jeden výstupní, jeden pro parádu osvětlený, jeden na procesoru, jeden na grafice a jeden na zdroji. Pomocí vysavače jsem se zbavil šedé vrstvy naneseného prachu. Následovala mravenčí práce, abych se zbavil zbylého prachu, bylo zapotřebí očistit list po listu. Začal jsem tedy prachovkou s mikrovláknem, pomocí modelářského štětečku určeného na natírání plošných částí modelů jsem očistil všechny škvírky a zákoutí. V poslední řadě jsem na oko očištěný větrák ještě pro jistotu otřel vlhkým hadříkem. Když se má práce schylovala k samotnému závěru tj. instalaci zpět do kastle, rozhodl jsem se, že jí tak trochu zdokumentuji. Pokud vás tedy zajímá, co vše se v našich PC může nacházet, a jak vše vypadá očištěné, pak přeji příjemnou zábavu.