GameSpot prezentace prozatím tou nejrozsáhlejší

8. června 2012 v 1:06 | Willy |  Tomb Raider


Mega prezentace, která trvala téměř půl hodiny nám pospojovala příběhové střípky chronologicky, tak jak jdou po sobě. Domnívám se, že toto demo nám ukázalo úvodní tutoriálovou část hry. Nechyběl opět Karl Stewart a jeho vydatný komentář.Co jsme viděli
Demo začíná, tam kde loni na E3 skončilo. Lara se dostane při západu slunce ven z jeskyně a vydá se podél skalisek jedinou úzkou cestou vpřed. První nástraha, kterou v honbě za vyloděným záchranným člunem musí překonat je roklina, přes kterou vede povalený strom. Lara tedy nejistě překonává strom a následně šplhá po vraku bombardéru. Vrak však její hmotnost neudrží a Lara padá a sjíždí po zešikmené klouzačce někam do lesa. Při cestě nachází batoh, kde je krabička s jednou sirkou a vysílačka. Venku se dělá tma, prší a do Lary se dá zima. Laře se povede ve skalní prohlubni rozdělat oheň, zahřát se a trochu prospat. Ráno se probouzí a vydává dál do lesa. Nachází luk a všude kolem potulující se šípy. Protože má hlad a všude kolem jsou jeleni a srny, jednu si uloví. Následně se Lara vrátí do tábora, kde si za přidělené XP body vylepší pouzdro na nošení luků. Přes vysílačku si pohovoří s Conrádem Rothem a vydá se zpět do lesa. Vstoupí do otevřeného bunkru, než se stačí rozhlédnout po symboly pomalovaných stěnách, dveře se za ní zavřou. Není tedy cesty zpět. Lara se vydá jedinou možnou cestou, která vede do polozatopeného těsného podzemí. Vidíme opět, jak Lara prolézá vodou pod traverzou a následnou soutěskou, tak jak již známe z původního dema. Také vidíme, jak si pomocí louče udělá cestu dál, když zapálí látku, která spolu s hromadou harampádí blokuje jediný průchod dál. Lara se dostává do místnosti s všude kolem visícími kousky zatuchajícího masa. Z jednoho pohozeného kousku si vytáhne nový multifunkční předmět, který připomíná cepín v podomácku utvořené verzi tj. klacek a čepel. Pomocí něho vypáčí dříve nezdolné podzemní dveře. Vylézá po žebříku nahoru a dostává se ke své kamarádce Sam, kterou od začátku hledá. Sam má však společnost, kterou jí dělá zdejší obyvatel. Lara mu s trochou nedůvěry nakonec podá ruku a zde naše putovní cesta končí.

Co bychom k tomu řekli
Hra působí neskutečně atmosféricky. Co lze už nyní autorům vytknout, je neustále naříkání Lary. Poměrně vtipně pak působí úvod, kde budete rádi, když napočítáte Lařiny pády na prstech svých rukou, i když ono je pravda, že nikdo učený z nebe sám nespadl, a tak i Lara potřebuje trochu potrénovat. Celkově lze říci, že úvodní příběh je procítěný, klade důraz i těm nejmenším detailům, i když spolu s hraním působí trochu komicky. Raněná Lara si drží probodnuté břicho jen do té doby, než musí vykonat skok, či vylézt po stěně, nebo s sebou flákne. Herní mechanizmy, jako je ukládání bude patrně realizováno u zmíněných táboráků. XP body mě prozatím moc nenadchnuli. Lara získala body za základní naskriptované úkoly. Vůbec vše působilo značně lineárně. Chvílemi mne přepadal pocit, že chtěli autoři původně vytvořit CGI film. Ne nebudu hru prozatím kritizovat. Pokavaď bude příběh zdařilý, hra alespoň částečně otevřená a zábavná, tak to bude přinejmenším spanělá jízda. Závěrem bych tuto ukázku shrnul jako vydařenou, jen doufám, že celková hra bude trochu více zapeklitá než jen jednorázově zapálit, skočit, přelézt, prolézt, sklouznout se a trochu si zastřílet. Zatím jsme neviděli, jak to bude s doplňováním života, osobně to vidím na automat, popřípadě něco pojíst.

PS: doufám, že položka, která se mihla při vylepšování v táboře (progres či proces) 9% nebyla odehraná délka hry XD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lelanka Lelanka | E-mail | 8. června 2012 v 19:36 | Reagovat

Moc pěkně sepsané a dost s tebou souhlasím.Ale těch 9%,tak to mě dostalo.Jestli to byla značka odehrané hry,tak to bude stát za nic! :-/

2 Willy Willy | 8. června 2012 v 21:26 | Reagovat

Doufejme, že to je proces této třeba nedodělané verze hry nebo jen vylepšení dané schopnosti.

3 Pablo Pablo | 9. června 2012 v 0:16 | Reagovat

Pro mě vlastně takhle ukázka takové trochu prozření a zklamání. Vždyť je to ještě větší tuneloid než kdy předtím.

4 Willy Willy | Web | 9. června 2012 v 8:00 | Reagovat

Myslím, že Lara u letadla nemohla spadnout ani z okraje křídla, po kterém se k trupu dostávala XD Všimni si, že udělá jako by dva kroky, ale stále nespadla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama