Červen 2012

Vývojáři již naznačují možné pokračování.

27. června 2012 v 21:56 | Willy |  Tomb Raider

České servery games.cz a bonusweb.cz upozorňuji na budoucnost znovuzrozené archeoložky Lary Croft. "Musíme se neustále dívat do budoucnosti a nebrat to jako samotnou hru. Chceme, aby Lara Croft byla na konci hry silná ženská osobnost, která se bude vydávat na cesty po světě, zkoumat hrobky a tajemství obecně. A co od Tomb Raidera 2 konkrétně čekat? To vám říct nemohu, šéf vývoje příští hry by mě zabil!" uvedl Karl Stewart .
Z mého pohledu mohu říci, že mě možné plánování další hry těší. Přeci jen mám TR rád a další díly v novém kabátě uvítám mile rád. Protože je restartující hra v pokročilé fázi vývoje, není nelogické, že by mohl být další díl pomalu ale jistě koncipován. Propracovaný a naplánovaný příběh hry jistě potěší více než improvizovaný titul vytvořený za účelem prodeje první hry. O osudu budoucího dílu však rozhodnou prodejní čísla. Držme tedy vývojářum palce :-)

Jméno propůjčeného hlasu Lary je již znám

26. června 2012 v 19:11 | Willy |  Tomb Raider

Hlas nové Laře propůjčila Britka Camilla Luddington. Tato 29. letá herečka je známa např. ze seriálu Californication. Camilla se nyní stala součástí vývojářského týmu a bude se prezentovat na dalších akcích jako je třeba světově známý ComicCon, který nás čeká již 12-15. července. Více informací zde.

GT.TV přináší pořad věnovaný hře Tomb Raider

22. června 2012 v 11:16 | Willy |  Tomb Raider

V novém videu uvidíte reportáž z tvorby hry, později pak i novou pásaž a mnohé další. Video z webu GameTrailers.com najdete zde, přeji příjemné pokoukání :-)

E3 za námi, co jsme viděli, co si připomenout

9. června 2012 v 16:43 | Willy |  Tomb Raider

Letošní E3 je za námi. Výčet očekávaných her je dech beroucí. Představil se nám restartovaný Tomb Raider (luk), dále pokračování her Resident Evil 6, FarCry 3 (luk), Assassins Creed 3 (luk), Crysis 3 (luk), Star Wars 1313, Aliens: Colonial Mariens, Dead or Alive 5, Tekken Tag Tournament 2 a mnohé další. Z očekávaných konzolí se prezentovalo Nintendo se svým novým Wii U, který skýtá obrovský potenciál.

Poznámka: není těch luků nějak moc?

Pro nás byl nejdůležitějším článekem E3 jak jinak než Tomb Raider.

GameSpot prezentace prozatím tou nejrozsáhlejší

8. června 2012 v 1:06 | Willy |  Tomb Raider


Mega prezentace, která trvala téměř půl hodiny nám pospojovala příběhové střípky chronologicky, tak jak jdou po sobě. Domnívám se, že toto demo nám ukázalo úvodní tutoriálovou část hry. Nechyběl opět Karl Stewart a jeho vydatný komentář.Prezentace Tomb Raider na E3

5. června 2012 v 21:48 | Willy |  Tomb Raider

Prezentace na IGN proběhla. Měli jsme možnost vidět rozšířenou ukázku hry, kde Lara získala luk. S komentářem Karla Stewarta bylo odprezentováno jak Lara uloví srnku, naporcuje, vrátí se do základního tábora a opeče si získané maso. Při této příležitosti komunikuje přes vysílačku. Jestli jsem správně odhadl, tak je přes ní Lara odnavigována do bunkru. Drama začíná když se za ní zavřou dveře. Jediné východisko je vstoupit do podzemní úzké chodby a vydat se vpřed. Opět se dostaví využití louče k uvolnění cesty formou hříčky s ohněm. Ukázka končí, když Lara dorazí do tzv. spižírny, kde ucítí zápach všude kolem přítomného masa. Vzhledem ke zvolenému hudebnímu doprovodu a okolním zvukům bych typoval, že se jedná o lidské maso. Ve hře jsme měli možnost vidět navýšení XP bodů, které byly Laře přiděleny na základě plnění potřeb (získání luku, ulovení srnky). Tato ukázka vypadala opoznání lépe (dle mého původního očekávání), než zběsilá akce včerejší Microsoft konference. Prezentaci ukončil moderátor IGN gratulací k Stewartovým narozeninám.


Další prezentace budou k vidění:
GameSpot.com Stage Demo: June 7, 10AM ~ 5PM (PST)

Machinima.com Stage Demo: June 7, 10AM ~ 5PM (PST)

E3 2012 - První videa z hraní + oznámení DLC

4. června 2012 v 22:50 | Willy
1. První gameplay video:
Jediné co k tomu mohu takto narychlo dodat "Gear of War Raider". Ukázka jedné lineární, avšak dechberoucí akce, která se neskutečně velmi podobá svým stylem sérii Uncharted a dalším jiným moderním střílečkám, jenž využívají systému krytí. Lara likviduje tamní komunitu ostrova zvanou Scavengers lukem, přičemž vše působí značně brutálně. Hodně zábavy :-)


Komentář:
Kdybych byl Lara, sebral bych první samopal a už bych je "krosil", nepřipadá mi to moc o volném rozhodování. Hra bude dle mne sázet shodně jako Uncharted na zběsilou akci plnou velkolepých scén

2. Druhé gameplay video:
Zde s komentářem Karla Stewarta uvidíte, jak Lara získá luk a uloví srnku


3. Třetí gameplay video:
V druhém videu uvidíte zajetí Lary a její následný útěk.


4. Info ohledně DLC:
První DLC bude vydáno exkluzivně pro Xbox 360, později možná pro ostatní (PC, PS3)

Komentář:
Tohle snad není ani možné, hra ještě ve vývoji a oni už oznamují DLC

Game Informer přináší aktuální informace o hře

3. června 2012 v 14:31 | Willy |  Tomb Raider

Game Informer uveřejnil, respektive potvrdil, již dříve zmíněné informace ohledně herního systému. Lara bude moci volně běhat po ostrově, přičemž příběhový děj je daný, nalajnovaný. Tábory poslouží k vylepšování schopností a rychlému cestování mezi jinými, které jste již dříve našli. Vylepšováním schopností za získané XP body se rozumí např. možnost nést větší počet šípů atd. Ve hře bude např. možnost zpomalit skok a přehodnotit směr jeho letu.
Vice o novinkách v diskuzi na TRF zde.

Tomb Raider Crossroads Trailer ke stažení

2. června 2012 v 10:49 | Willy |  Tomb Raider
Trailer Crossroads v plné kvalitě ke stažení zde.

Trailer Crossroads pod drobnohledem

1. června 2012 v 17:30 | Willy |  Tomb Raider


Lara Croft a její nové dobrodružství se začíná postupně vybarvovat. V novém traileru jsme mohli shlédnout rekapitulaci již známého herního obsahu a to po roce prozatím bez výrazného grafického vylepšení. Další část video upoutávky nás však zavedla do světa neprobádaného. Pokud vás zajíma co vše nás překvapilo, ohromilo či šokovalo, neváhejte a čtěte celý článek.