Z vrcholu elegance do hlubin lidské tragédie

14. dubna 2012 v 21:29 | Willy |  Ostatní články

Titanic loď, jež nesla toto jméno, se plavila pouhých pár dní. Dnes to je 100 let, jež tento obr spočívá na dně Atlantického oceánu. A přesto těžko najdete na světě člověka, jenž by neznal její tragický osud. Na dně oceánu leží stovky dávno zapomenutých vraků, ale Titanic se stal symbolem. Smutným symbolem pokořené lidské pýchy. Nepotopitelná loď klesla do hlubin a spolu s ní drahocenné obrazy, kožešiny, šperky… a lidé. Osud Titanicu inspiroval spisovatele i filmové tvůrce a tak nejslavnější námořní tragédie v historii mnohokrát ožívá třeba i dnes v onen osudný den.

Stavba Titanicu (část 1)Stavba Titanicu (část 2)
Celý dokumentární filmBarevné fotografie, skutečné záběry gigantických lodí 20. stol. White Star Line (např. Olympic)Vzpomínka na OlympicKabiny Titanicu tehdy a nyní (vrak)


To je prozatím vše, doufám, že vás tato mnou vybraná videa zaujala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeanette Jeanette | Web | 24. dubna 2012 v 17:53 | Reagovat

Taky jsem si připomněla tuto událost. Tohle je totiž nezapomenutelný - i když smutný - historický okamžik. Jak říkáš, pýcha předchází pád (v tomto případě pád ke dnu). Doufejme, že se lidstvo poučí (nebo již poučilo). Přeci jen, životy na Titanicu byly zbytečně ztracené...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama