Nintendo 3DS aneb s úsměvem na cestách

15. února 2012 v 17:21 | Willy |  Filmy, hry mimo TR

Nintendo 3DS je velmi zajímavé herní zařízení, které poslouží zejména na cestách. Chcete li tedy nějak "zabít" čas a máte rádi hry, pak lze říci, že toto je to pravé.


Nintendo 3DS nabízí poměrně slušný herní výkon, 3D obraz bez brýlí, polohovací senzor, zvukový analyzátor, dotykový displej, wi-fi připojení a mnohé další.

Předností tohoto zařízení je 3D obraz, který je však závislý na poloze vaší hlavy. Nutno podotknout, že zmiňovaná poloha je velmi vratká, stačí tedy malé vychýlení a obraz se rozdvojí, vrhá blikavé efekty.. no zkrátka peklo. Nejlepším řešením, je tedy 3D efekt buď snížit nebo raději vypnout.

Nevýhodou tohoto zařízení je, že doposud není dostatečné množství tzv. peckových her, ale čemu se divit, on vývoj takovýchto v uvozovkách malých her je poměrně náročný. Doposud jsme měli možnost zahrát si z těch lepších příběh Linka Zeldy předělaný z N64, dále arkádovou bojovku Street Fighter, Dead or Alive nebo nyní nově Tekken Prime Edition. Capcom nám pak umožnil zahrát si akční Resident Evil Mercenaries a hororový Resident Evil Revelations. Tvůrci hry Metal Gear Solid 3 nám v brzkém budoucnu nabídnou předělávku z PS2 nyní ve 3D (a doufám, že i s polohovatelnou kamerou!). Nebylo by to ale Nintendo, kdy jsme neměli možnost, zahrát si Maria a také jeho slavné závody na motokárách.

Nutno podotknout, že velice lákavým herním esem je tzv. augmentová realita. Jedná se o interaktivní využívání vaší 3D kamery. Na stůl umístíte kartičku, kterou vaše 3DS (splňujete li požadovaný úhel a vzdálenost) načte. Kartička se promění např. v oheň chrlícího draka, s tím pak svedete souboj na život a na smrt. Protože je ale vidět okolní prostředí, kde je kartička umístěna, máte pocit, jako by byl onen drak skutečně tam, kde jste kartu položili. Dovedu si v budoucnu představit rozvinutí takovéto vymoženosti např. u Pokémonů XD

Internetové připojení nám umožňuje hrát se svými přáteli či náhodnými hráči z celého světa. Pomocí bezdrátového Wi-Fi připojení si tedy budete moci zahrát multiplayerové mody svých oblíbených her či jen tak brouzdat po internetu.
Nintendo je vybavenou čtečkou SD karet. Velmi hodící je tak přehrávač hudby a fotografií. Fotografie, které si vytvoříte pomocí 3DS, si můžete prohlédnout ve 3D! Trochu zbytečný se ale jeví videopřehrávač, který vám umožňuje přehrávat videa stažená pouze z "Nintendo netu".

Možnost hraní DS her je samozřejmostí. Máte li chuť zahrát si starší tituly z Nintenda DS, avšak DS samotné nevlastníte, není problém. Starší hry si zahrajete v plné své kráse se vším všudy podobně, jako tomu bylo v případě Sony PS2 a PSX her.

Velké klady 3DS jsou v dlouhé výdrži baterií. Vezmeme li v úvahu, že 3DS má dva displeje, poměrně slušně výkonné reproduktory, není některak velké, těžké ani hlučné, je překvapující, že vydrželo cca 6 hodin hraní bez 3D a kolem 4 hodin s 3D, jinak doba nabíjení je poměrně rychlá. Výhodou tohoto zařízení je, že hraní her funguje na principu cartridge (paměťová karta vybavená hrou). Hry tedy na rozdíl od Sony PSP není nutné hrát skrze mechaniku, která vydává hluk a bere výkon baterie.

Negativním prvkem 3DS je jeho lesklý kovový povrchový materiál, který navenek působí luxusně avšak opak je pravdou. Povrch se zanedlouho upatlá a ošmatlá od upocených prstů. Dále tvar handheldu je také trochu do ruky nepohodlný, tlačítka jsou situované příliš u sebe a vůbec komfort uchopení a ovládání je spíše diskomfortem. Je pravda, že po čase však zvyknete ale je nutno počítat s tím, že zpočátku prstíky zabolí.

Celkově lze říci, že Nintendo 3DS je originální hrou do ruky, která zabaví, protože pomocí nových prvků zatraktivní hraní jak na cestách, tak i v pohodlí domova. Nepříliš velké množství kvalitních her se dle mne časem napraví. Je známo, že značka Nintendo a nyní jejich 3DS má svojí zakořeněnou základnu kvalitních vývojářů a poměrně rozsáhlé věrné hráčské publikum.

Zde je výčet mých několika her s krátkým popisem a hodnocením :-)


Tomb Raider Underworld je plošinová DS hra, která dokonale využívá dotykového displeje. V e hře totiž skládáte puzzle, sfoukáváte prach a pohodlně pracujete s inventářem vaší výbavy. Hra je kupodivu dlouhá, avšak možná že až trochu zdlouhavá a nudná. Velkým mínusem jsou videa, ty se totiž do hry moc nehodí, mají nízkou kvalitu a nekvalitní zvuk!Dead or Alive Dimensions startující titul, bojovka, která umožňuje projít příběhovou linii všech dílů v chronicky poskládaných kapitolách. Ve hře je velké množství herních režimů, mraky bojovníků, obleků, bojových komb, interaktivních arén a nahrávacích bonusů. Nutno podotknout, že hra podporuje i online bitvy. Vše plně 3D, nádhera :-)Tekken Prime Edition netřeba představovat. Velkým negativem je absence herních režimů. Patrně komerční důvody staví tuto hru do role spíše reklamního produktu, podobně jako tomu bylo v Tekken Hybrid na PS3, opět s přibaleným filmem Tekken Blood Venegance, nyní ve 3D.Resident Evil Mercenaries 3D. Hra určená fanouškům RE Mercenaries modu nám umožní zahrát si za několik známých postav z této série (bohužel chybí Leon). Internetový Duo mod a spousta nahravacích bonusů zabaví, avšak nepříliš rozsáhlé arény v malém počtu se snadno ohrají. Ideální hra na cesty kratšího charakteru.Resident Evil Revelations je doplněním příběhové mezery mezi RE4 a RE5. Úžasná grafika, dlouhá hratelnost a online Raid mod je zaručeným úspěchem zábavy. Díky hororové atmosféře je hra ideální do nespavých časových prodlev :-)F1 2011 působí jako narychlo zpracovaný komerčním účelem směřovaný produkt. Nechybí zde sice žádný tým, žádná trať, avšak extrémně slabá grafika, špatné ovládání a nulová inteligence AI vás spíše potrápí než zabaví. Navíc je smutné, že nebyl plně využit dotykový displej. Hru je téměř nemožné hrát na cestách, bohužel zde hodnotím palcem dolů.

Několik obrázků 3DS

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeanette Jeanette | Web | 16. února 2012 v 8:33 | Reagovat

Já jsem tedy podstatně náročnější člověk, takže mě uspokojí jen mé milované PSP, které zvládne krásně 3D engine a hry (konkrétně TR) tam nejsou vůbec o nic ochuzené :) Každopádně i Nintendo nemusí být špatné, tím jsem si jistá. Nicméně, s PSP utíkají dlouhé cesty jako po másle :)

2 Jeanette Jeanette | Web | 1. března 2012 v 14:58 | Reagovat

P.S. Na displeji toho Nintenda je hezky vidět tvůj odraz :)

3 Willy Willy | 5. března 2012 v 12:51 | Reagovat

Jeanette: tričko XD

4 Jeanette Croft Jeanette Croft | Web | 22. března 2012 v 11:49 | Reagovat

[3]: Oranžové. A ruce :D

5 Richard Richard | Web | 23. dubna 2012 v 19:15 | Reagovat

Jak je to s kompatibilitou s hrami pro Nintendo DS? Fungují bez problémů?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama