Pět důvodů, proč nový Tomb Raider pronikne do vaší mysli

18. června 2011 v 13:20 | Wily |  Tomb Raider
Internetový server Games Radar vydal nový článek o chystaném Tomb Raiderovi, volný překlad naleznete zde :-)
Laru známe již několik let. Zažili jsme několik změn, restartů ale vždy je ve své podstatě hra stejná, stále je dobrodružstvím. Nový Tomb Raider (TR) není žádný restart, je to přeměna. Zde je několik důvodů, kterými nás nový TR šokuje.


1. Vše je zahaleno temnem
Nový TR začíná ztroskotáním lodi Endurance. Jak známe z dema, Lara se probouzí v děsivé noční můře, která je naneštěstí skutečností. Visí hlavou dolů zahalena do plátna a není sama, vedle ní se nachází další tzv. kokony. Osoby v nich uvězněné jsou však už mrtvé. Když se Lara osvobodí, nachází jednoho člena své expedice, ten však už nežije. Byl ukřižován, všude kolem něj jsou zapálené svíčky. Lara slyší zvuky cizí osoby, která zde přežívá. Následně Laru pronásleduje a neustále útočí. Ve hře je cítit strach, napětí, klaustrofobie a morbidnosti.

2. Lara je skutečnou osobou, kterou si zamilujete
Lara byla doposud zázračnou ženou, byla neskutečně chladná, vyrovnaná a nedělala si hlavu se starostmi. Ve svých dobrodružstvích vyvázne vždy bez jediného zkřiveného vlásku. Tentokrát bude však vše jinak.
Hlavní hrdinka je nyní nejistá sama sebou, má strach. Lara je detailně zpracována, její obličej a výrazy v kombinaci s nedokonalými pohyby a procítěným dabingem na vás budou působit neskutečně emotivně.

3. Vše je nádherné
Nejen Lara ale všechno kolem ní, co uvidíte je zpracováno do nejmenšího detailu. Hořící plamen louče se bude odrážet od stropu, vodopády a řeky se třpytí. Bude cítit pevnost stěn jeskyní, krutost vlků a domorodců. V kombinaci s dialogy, střihem scén bude hra ve srovnání s Uncharted 3 neskutečná.

4. Skutečná fyzika
Oheň, voda, plachty, hmotnosti a setrvačnost budou skutečné. Všechny tyto věci budou mít ve hře velký vliv. V úvodní části hry opakovaným švihem Lary rozhoupete její kokon a zapálíte tak látku omotanou kolem dlouhého dřevěného trámu od hořící svíčky. Následně se můžete o tento hořící trám sami zapálit a tudíž osvobodit. Lara však padá dírou v podlaze jeskyně do komory plné koster a zatopené po kotníky vodou. Výše uvedených fyzikálních jevů hra využívá k řešení hádanek. Dalším rébusem je lokalita velké jeskyně, kde protéká řeka. Zde není cesta ven, výbušné sudy však mohou vytvořit cestu dál. Budete li je chtít zapálit přímo loučí, budete mít smůlu, vodopád vám vždy oheň uhasí. V jeskyni jsou zavěšeny na laně a kladce žraločí kovové klece. Nutné je náběrové kleci zapálit lano za které visí. V řece zapálit a nechat naplavat hořící předměty do oné klece. Tu následně vytáhnout, její obsah vyklopit po zešikmené ploše dolů a nechat doplout k oněm výbušným sudům. Následuje exploze a cesta je volná.

5. Je to brutální
Vše připomíná hororovou krimi hru Condemned, dále film The Descent (Pád do tmy). Lara bude ve srovnání s ostatními hry v neustálém nebezpečí. Budete mít strach, aby vaše hrdinka neumřela děsivou brutální smrtí.
Napíchnete se bokem břicha na kovový úlomek, budete si ho muset vytáhnout. V následných korcích spatříte míč s krvavým otiskem ruky (známý z filmu Trosečník). Cestou skrze úzký průchod vás za nohy chytne domorodec. Když ho nenakopnete, skončíte s cepínem v krku s krví stříkající všude kolem. Nakopnete li ho, ale nepůjdete dál, oba vás rozdrtí bortící se jeskyně. V další části hry, která nebyla doposud uveřejněna, jsme viděli Laru bojovat s vlkem. Lara musela rychle bodat do jeho boku, jinak by jí vlk zapíchl své tesáky do jejího krku. Viděli jsme obě varianty konce bitvy. V případě neúspěchu byl konec doprovázen velkým množstvím krve.
Originální článek naleznete zde.
Lara ve snaze dostat se z kokonu
Lara s raněným Conradem Rothem
Způsob řešení rébusu se žraločí klecí ve velké jeskyni
Klaustrofobické skuliny, ve kterých by vystrašená Lara bez hořící louče neobstála
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natla Dahmer Natla Dahmer | 18. června 2011 v 13:50 | Reagovat

no....jedinou temnou a brutální hru co znám je Silent Hill, ale to je až od 18ti a má to psychologické varování...fyziku nesnáším, takže by ta hra u mě asi neměla šanci no....Laru jak by smet......hmm...ale jinak dobře napsaný článek :-) :-)

2 Jill* Jill* | Web | 18. června 2011 v 14:01 | Reagovat

To vyzera super! Tomb Raider sú moje najoblubenejšie hry zbožnujem Laru a na toto sa neviem dočkať :D tie obrazky su bombove už sa teším ked si to zahram :D

3 Doppelganger526 Doppelganger526 | Web | 26. června 2011 v 17:28 | Reagovat

Mě už se o tomto díle dvakrát zdálo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama