The Tomb Raider Trilogy

7. března 2011 v 22:22 | Willy |  Ostatní články

Je měsíc březen, sníh nám začíná pomalu mizet, trávnaté plochy se začínají zelenat a pomalu ale jistě se blíží vydání speciální edice The Tomb Raider Trilogy, určené pouze a jen herní konzoli PS3. Majitelé této herní platformy si tak budou moci vůbec poprvé vyzkoušet předešlé díly TRL a TRA, které na tuto konzoli prozatím nebyli vydány v HD grafice. Čeho se můžeme obávat a na co těšit se dozvíte v tomto článku.


Prvním potěšením, které se dostane majitelům PS3 je možnost, vlastnit všechny tři díly studia Crystal Dynamics na jedné placce v jediném exkluzivním balení. Dalším poměrně velkým potěšením je přístupnost achievment úkolů. To znamená, že veškeré úkoly, za které bude vypsána odměna a vy je splníte, budete odměněni tzv. body, ty se vám samozřejmě načítají do vašeho herního profilu (gamertag). Hra je tak díky těmto úkolům daleko více hratelná a zábavná. Čelíte tak novým výzvám např. v TRL musíte dokončit ve všech levelech time triály, v TRA pak třeba porazit Natlu bez jediného úmrtí, nebo třeba dohrát hru na nejtěžší obtížnosti, v TRU budete muset najít tři nejvyšší místa ze kterých lze skočit do vody střemhlav. Ve hře na vás čeká skutečně spousta výzev, kterým nelze odolat.

Dalším velkým potěšením je next-genová HD grafika TRL, ta byla prozatím nejvíce zdařená na konzoli Xbox 360, kde byla např. Lara po skoku do vody mokrá atd. (na PC spousta chyb), tak se nechme překvapit. TRA pak nabízel tzv. next-genové efekty opět a jen pro Xbox 360. PS3 verze tedy bude druhá platforma, která bude toto grafické vylepšení nabízet, pro neznalce se jedná o vylepšení Lary, ostatních postav, největších rozdílů pak dosahují vodní efekty, konkrétně odlesk vodní hladiny a dynamické vrhání stínů. TRU asi žádných vylepšeních nedozná avšak tam ani není co vylepšovat.

Mezi velké zklamání, které je dopředu oznámené řadíme nezačlenění DLC obsahu pro TRU do hry samotné. Mě osobně tato zpráva ani nepřekvapila, jedná se totiž o exkluzivní obsah pouze a jen pro Microsoft. Smutné na tomto však je, že vývojáři původní TRU těsně před vydáním ořezaly a kapitoly, které jsou velmi důležité pro tok příběhu, do hry začlenily jen komerčně exkluzivně pro onen Xbox 360. Rozumím rivalitě mezi konzolemi ale přeci jen se stavím za fanoušky her a vzkazuji hernímu byznysu "jděte se bodnout". Oni se však také vývojáři rozhodli restartovat sérii a začít opět od nuly, takže to patrně pro nás hráče ani důležité není. Za jejich poněkud neukončené trojdílné veledílo tedy děkujeme XD.

Pro hráče, kteří novodobé dobrodružství Lary Croft prozatím nezkusili, nastala dobrá příležitost jak si příběh nádherně vypracované (a navíc prsaté) sexy archeoložky projít od svého počátku až do samotného konce. Lara procestuje pořádný kus světa, aby odhalila tajemství starých hrobek a chrámů. Navštívíte určité lokality jižní Ameriky, Anglii, Japonsko, Egypt, Řecko, Thajsko, budete se potápět ve středozemním moři a spousta dalšího. Budete hledat úlomky prastarého mocného meče Excalibur, artefakt Scion a mytologické kladivo zvané Mjöllnir, čelit budete muset pořádné bandě padouchů, všemožným potvorám ale i dinosaurům. Kolekce všech třech dílů bude pro hardcore fanoušky jistou povinností, pro hráče PC vlastnící i PS3 patrně jen dilema.

The Tomb Raider Trilogy se jeví jako lákavá edice, myslím si, že pozitiva lze tedy spatřovat v kompletizaci všech třech dílů na jedné placce, achievment odměn a HD grafice, jediným negativem je nevydaný DLC obsah.

Zde je několik srovnávacích obrázků (vlevo PS2 a vpravo PS3)
Detailnější textury zajišťují jasnější a pestřejší obraz
Postava Lary působí více plastičtěji
Dynamického stínování si lze všimnout na Lařiném triku, kde její hlava vrhá pohyblivý stín
Na obrázku to sice tak nevypadá, ale vodní prostředí je v nové HD grafice skutečně dech beroucí
Next-genové prostředí v TRL jistě okouzlí
Dynamického stínování, detailnějších textur a světelných efektů si nelze nevšimnout
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Croftka Croftka | Web | 16. března 2011 v 20:57 | Reagovat

Tak a´t s to užijou :-) Já PS3 nemám :D

2 Willy Willy | 17. března 2011 v 13:39 | Reagovat

Croftka: Ono si ani popravdě není co užít, vždyť je to stále jen a jen to samé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama