Prosinec 2010

Nadílka nových screnů a concept artwokrů

30. prosince 2010 v 23:15 | Willy |  Tomb Raider
trp01
Několik nových obrázků ze hry a artworků si můžete prohlédnout v celém článku :-)


Tři nádherné wally a hudební track ze hry Tomb Raider

23. prosince 2010 v 23:59 | Willy |  Tomb Raider
TR9-03
Tento nádherný a dva další wally si můžete prohlédnout zde :-) Škoda jen že je tapetka narušena propagačním textem.

TR9 - popis úvodní části hry

16. prosince 2010 v 22:26 | Willy |  Tomb Raider
tr901
Posledně jsme si představili Laru, nyní si představíme úvodní část hry. Mladičká slečna Croftová právě dokončila školu a neví, co od života chce. Rozhodně už nechce žít ten nudný život jako doposud. Nechá se tedy najmout do expedice lovců pokladů, která má v úmyslu odhalit tajemství odlehlého japonského ostrova. Jejich loď Endurance však v blízkosti ostrova zastihne mohutná bouře, která způsobí, že loď ztroskotá, rozlomí se na dvě části a Lara z ní vypadne do volného moře. Najednou se ocitáte v temné jeskyni svázáni a zavěšeni hlavou dolů a právě zde začínáte hrát. Tím jak s Larou neustále pohupujete a přitom posloucháte její sténání, uvolňuje se sevření lana. Jakmile se dostanete ven, narážíte na další lidi, kteří mají podobný problém. Lara najednou uslyší zvuk kráčející osoby, naštěstí ne záporné. Takto je nastíněn úvod hry na internetovém serveru Bonusweb který patrně čerpá z desetistránkové prezentace Gameinformeru. Další informace hovoří o tom, jaksi Lara vytvoří provizorní louč, která jí má pomoci orientovat se v labyrintu chodeb oné jeskyně. Louč ale často dohořívá a tak jí musí neustále omotávat látkou. Když louč namočíte, jednoduše zhasne a musíte jí znovu zapálit. Lara v počáteční fázi hry využívá všemožné primitivní nástroje, které si sestaví a díky kterým se musí udržet naživu. Aby vše působilo hodně autenticky, vývojáři do hry zakomponovali možnost potrhat si i kalhoty. Také je uvedeno, že Lara navštěvuje kempy, ve kterých se může bavit s ostatními postavami, ale spíše jich využívá k okamžitému přesunu do kempů jiných. Prozkoumáváte jejich okolí a postupem hry získáváte body, pomocí kterých se pak můžete vylepšovat v pohybových dovednostech atleticko-gymnastického charakteru, což má za následek zpřístupnění dříve nedosažitelných lokalit ostrova. Díky těmto vylepšení pro vás bude tato pevnina stále tajemná a její prozkoumávání zábavnější. Nutno dodat, že tento díl bude také více brutální a hororový.

Průvodní obrázky zde:

Lara a nový Tomb Raider + anketa

15. prosince 2010 v 17:53 | Willy |  Tomb Raider
Lara TR9

Internetový zpravodaj Gameinformer vypustil v předešlých několika dnech spoustu "pro většinu z nás jistě šokujících" informací o chystané hře Tomb Raider. Deváté pokračování má restartovat nejen sérii ale i značku Tomb Raider. Vývojáři se nechali slyšet, že chystaná hra je nyní něčím naprosto neznámým, pro mnohé z nás něčím úplně novým. Kromě kompletně překopaného hernímu stylu máme spatřovat velký rozdíl i v Laře samotné. A protože se tento blog věnuje hlavně Laře a jejímu návratu zpět na výsluní, rozebereme si chystané změny hezky podrobně.

Figurky Lary

11. prosince 2010 v 13:02 | Willy |  Mé věci s TR
FL01
Nafotil jsem pro vás několik mých 17cm vysokých figurek Lary. Na obrázcích níže si můžete prohlédnout Laru z TRL, TRA a TRU.

Tomb Raider - scany z chystané prezentace

7. prosince 2010 v 21:43 | Willy |  Tomb Raider
TR-scan
Desetistránkový speciál věnující se novému Tomb Raiderovi je nečekaně venku. Scany si můžete prohlédnout v celém článku.

TR9 odhalen + artwork a wallpaper

7. prosince 2010 v 9:56 | Willy |  Tomb Raider
TR9
TR9 odhalen!
Game Informer o Tomb Raider hovoří takto: Tady začíná první dobrodružství mladé a nezkušené Lary Croft. Příběh mapuje cestu obyčejné dívky, která zjistí, jak daleko, že musí zajít, aby zůstala naživu. Čtěte více v celém článku.