Listopad 2010

Harry Potter and the Deathly Hallows - recenze hry

21. listopadu 2010 v 17:29 | Willy |  Filmy, hry mimo TR
HP7-P1

S uvedením dychtivě očekávané filmové premiéry Harry potter a relikvie smrti byla vydána i stejnojmenná hra, jak tomu už v dnešním moderním světě bývá. Kdo by si hru rád zahrál a zajímá ho, jak se nový Harry hraje, co přináší nového, a spoustu dalšího, vřele doporučuji přečíst si tento následující článek.

Tomb Raider 9

16. listopadu 2010 v 9:37 | Willy |  Tomb Raider
TR9 artwork scan

Je toto nový Tomb Raider? Herní server Games.Tiscali.CZ doufá že ano a já tedy také. Artwork, který vidíte vypadá naprosto úžasně, jasně stanovené heslo na něm a v pozadí ztroskotaná loď působí jednoznačně beznadějně. Vývojáři nám kdysi řekli, až si zahrajeme nového TR, uvědomíme si jak tu Laru máme vlastně rádi. Mladší Lara si podle dřívějšího popisu (tehdy nechtěně uniklých informací) bude muset projít absolutním peklem, které jí změní celý život. Odlehlý ostrov poblíž japonska bude velice temný a děsivý, svoboda v pohybu a neskutečná rozlehlost, spousta různých cest a nástrah by nás pak měla ohromit. Prvky survival hororu nás zavedou do nebezpečných soubojů holýma rukama s řadou nebezpečných mutantů či monster.
6.12. 2010 budeme vědět určitě více. Tento web http://asurvivorisborn.com/ je zatím jediným zdrojem skutečných informací. Doufám, že toto je nový TR, co vy?

Rendery Jill z RE5

14. listopadu 2010 v 17:35 | Willy |  Moje digitální tvorba
jill207
Další sada renderů s Jill nyní však v BSAA kostýmu ze hry Resident Evil 5. Snad se budou líbit :-)

Rendery Claire z RE Darkside Chronicles

10. listopadu 2010 v 16:00 | Willy |  Moje digitální tvorba
claire1
Mojí nejoblíbenější postavou ze hry RE je nepochybně Claire, kdo hrál RE2 tak si jistě vzpomene na dívku v červeném. Na mne však tato postava udělala největší dojem ve hře RE Code Veronica. Poutavý příběh, který nás zavedl na ostrov Rockfort působil velmi temně, Claire se konečně setkala se svým bratrem Chrisem ale to až na výzkumné laboratoři v Antarktidě, která kopírovala styl vily původního RE. Když započítám příběh Steveho, odhalení tajemství Alberta a spousty dalších překvapení jako byly neskutečně zapeklité hádanky, hudební doprovod, spousty zombie včetně Tyranta, byl jsem ohromen. Claire se loni objevila v animovaném filmu RE Degeneration jenž doplnoval příběhovou linii všech RE her. V poslední hře ve které Claire účinkuje je Resident Evil Darkside Chronicles, temný příběh Leona vás zavede v pohledu první osoby do zběsilé zaměřovací střílečky odehrávající se mimo jiné v několika vzpomínkách také v období RE2 a RE Code Veronica. Podoba Claire kterou nyní vidíte je právě z této hry. Doufám, že se rendery líbí :-)
Postup ve tvorbě je stejný jako jsem se zmínil v případě Jill.

Jill Vallentine z RE3

9. listopadu 2010 v 21:39 | Willy |  Moje digitální tvorba
Jill 0
Po velmi, velmi, ale opravdu velmi, dlouhé nečinnosti na tomto blogu se opět s něčím málo vracím :-) Protentokrát se výjimečně nejedná o hru TR ale o postavu Jill ze hry Resident Evil. Tak nějak jsem si teď po dlouhých podzimních večerech zapařil všechny díly RE hezky jeden za druhým. Úžasný a nepopsatelný zážitek z naprosto neskutečné hororové série her mě uvedl k tvořivému blbinkování. A protože jsem již kdysi viděl model Jill Valentine z RE, juknul jsem se na TRF. Protože vím, že aplikace XNALara nenechává fanoušky Lary a příznivce série TR klidnými, věděl jsem, že tam objevím i modely postav z jiných her. A to by bylo, aby tam nebyla Jill XD. Ihned jsem si jí stáhnul do PC, načetl do XNALara aplikace, vytvořil typickou pózu, vyexportoval jako objekt a otevřel v pokročilejší 3D aplikaci. Zde jsem nanesl textury, vytvořil scénu s pozadím, naťukal nějaká ta světla a vyrenderoval. Výsledek vidíte sami, doufám, že se vám Jill na několika renderech zde takto líbi :-)

Pro doplnění, Jill je v bonusovém kostýmu ze hry RE Remake z konzole Nintendo Game Cube. Pokud jste skalní fanoušci této herní série, je pro vás tato hra naprostou nutností, hru jako takovou si můžete spolu s RE Zero (druhá část původního příběhu) zahrát na nejnovější verzi emulátoru DOLPHIN, který mimo jiné emuluje i konzoli Nintendo Wii, takže pak lze hrát i hry typu Resident Evil Umbrela Chronicles a Darkside Chronicles.