Září 2009

Další várka renderů od Nicobasse

24. září 2009 v 11:22 | Willy |  Tvorba z TRF
Více nových obrázků od Nicobasse najdete zde:

Toby Gard už není součástí vývojového týmu TR

18. září 2009 v 0:20 | Willy |  LC and The Guardian of Light

Toby Gard jakožto zakladatel herní série Tomb Raider položil základní kámen tím, že stvořil postavu zvanou Laru Croft, nyní ovšem opouští společnost Square Enix ve které je nový TR vyvíjen. V současnosti je tedy Toby jen herní konzultant. Důvody, které uvedl pro mediální zdroje vysvětlují, že Tobyho činnost ve studiu nyní už nenaplňovala jeho představy, jeho vizi. Zjistil, že nemá pravomoc něco změnit, či vést směrem, který by si přál, vývoj hry je prostě řízen Eidosem nikoli tvůrci hry.
Toby Gard je sice jen jedním človíčkem v mraveništi lidí ale i přes toto se dá téměř jasně říci, že jeho reakce něco signalizuje. Ano, signalizuje svět komerce, svět marketingu. Nová hra bude patrně hodně odlišná, když je ochoten letitý zaměstnanec právě kvůli tomuto ukončit svůj pracovní poměr. Je tedy i klidně možné, že onen herní koncept bude skutečně změnou, pro hráče možná příznivou, pro jednoho tvůrce patrně neúnosnou. Doufejme, že nám hráčům se nový TR líbit bude. Změna je zapotřebí a vím, že někdy prostě neúnosně bolí.


Zemřel Patrick Swayze

15. září 2009 v 9:34 | Willy |  Ostatní články

Americký herec Patrick Swayze podlehl v boji s rakovinným onemocněním slinivky břišní. Zemřel tak ve věku 57-mi let. Patrick se proslavil jako herec v několika úspěšných snímcích viz. velmi známý Hříšný tanec z roku 1987 nebo romantický Duch 1991. Jeho herecké schopnosti nebyly jedinou jeho doménou, byl totiž i velice dobrý tanečník a vášnivý sportovec. Další jeho silnou stránkou byl pak zpěv, vzpomeňme na písničku "She's Like the Wind" jenž doprovázela veleúspěšný již zmíněný Hříšný tanec. O své nemoci se dozvěděl v březnu roku 2008. Patrick se touhy žít nechtěl vzdát a tak se vydal na boj, boj kterému bohužel podlehl.

Neuvěřitelné video z TRF (Lara VS Doppelganger)

11. září 2009 v 11:03

Tento dechberoucí souboj mezi Larou a Doppel na Amandině lodi je skutečně jedním slovem naprosto úžasný! Patrně asi po domácku zhotovené video působí jako skutečná cutscéna ze hry. Video jsem objevil na TRF :-)