Červenec 2009

Conceptural Artwork nové Lary

28. července 2009 v 17:30 | Willy |  Mé kresby
Jak by asi mohla vypadat Lara v novém TR jsem se pokusil ztvárnit touto rychlou malbou. Obrázek v plné velikosti je k vidění zde (obrázková galerii tohoto blogu), dále si můžete tento koncept prohlédnout v celém článku, kde je Lara i bez luku, zásobníku s šípy a ovazů.

Nicobass - jeho výtvory z TRF

19. července 2009 v 21:51 | Willy |  Tvorba z TRF

Další sada pozoruhodných výtvorů od Nicobasse z TRF k vidění zde:

XNALara tvorba - další várka

19. července 2009 v 21:35 | Willy |  Tvorba z TRF

Vybral jsem pro vás některé další obrázky z TRF od fanoušků jenž využívají aplikaci XNALara v kombinaci s photoshopem a dalšími jinými grafickými editory. Obrázky najdete i v galerii na tomto blogu zde nebo v plné kvalitě na TRF. Přeji příjemnou zábavu při prohlížení.

TR9 - věkové doporučení: 18+ a datum vydání

13. července 2009 v 13:37 | Willy |  Drby a klepy

TR9 který byl zatím neoficiálně odhalen působil z prvních artworku značně brutálně. Jednou z mnoha otázek je jaké bude věkové doporučení hry. Původní zpráva, kterou museli admini serveru 4Payer CO-OP po zveřejnění ihned odstranit totiž obsahovala označení věkové hranice 18+
Že by nový díl této veleúspěšné série poprvé v historii změnil doporučení věkové hranice hráčů?

Zdrojové informace lze nalézt zde.

Dále jsem si všimnul na games.tiscali.cz že mají hru uvedenou s datem vydání na prosinec 2010, což si myslím by odpovídalo tomuto uspěchanému ohlášení, že vývojáři mají ještě stále dost času a hra může být skutečně teprve v počátcích. Zároveň by ale mohl být onen prosinec 2010 obdobím uvedení i nového TR filmu. Že by zde byla skutečně nějaká spojitost s chystaným filmem?

Detailnější informace o hře si můžete přečíst zde.

TR9 a chaos, TR9 a chystaný TR film

13. července 2009 v 11:55 | Willy |  Drby a klepy
Informace o novém TR rozpoutaly doslova chaos. Na TRF se spustila lavina návrhů jak by hra mohla vypadat, jak by mohl vypadat obal, a vůbec jak by se hra mohla jmenovat.
Myslím, že je dobré si udělat jasno v tom co tedy nyní víme o této chystané hře.
Crystal Dynamics pravděpodobně v čele s Toby Gardem pracuje na AAA projektu, který byl původně považován za nového TR a nyní je na 90% jisté že tomu tak skutečně je.
Dosavadní informace nasvědčují tomu, že hra by se měla odehrávat na ostrově, kde bude Lara startovat patrně své vůbec první dobrodružství.
Jak se již nechal slyšet prezident Eidosu Ian Livingstone v měsíci červnu, dal nám všem na vědomí, že vývoj nového TR je v pohybu a plánované datum vydání by mohlo být někdy v roce 2010. Dále ještě zmínil, že hra bude skýtat překvapení díky kterému si jí určitě zamilujeme.
Je tedy možné, že mohl naznačit na Lařin počátek, patrně nějaké dobrodružství, které ji poznamená na celý život. Budeme tedy svědky první velké proměny Lary?

Ovšem další šokující trochu záhadou je plánované filmové zpracování nového dobrodružství Lary Croft. Zde by se mělo pojednávat o něčem podobném. Producent chystaného filmu totiž také někdy v červenci tohoto roku prozradil, že nový film je již ve vývoji, a hlavní hrdinka Lara Croft bude daleko mladší než ta předchozí. Z tohoto tedy vyplívá že koncepty které jsme doposud viděli by klidně mohli patřit novému filmovému zpracování nebo jej alespoň částečně motivovat. Ovšem daleko více důvěryhodné mi připadá ten fakt, že by mohli vyjít film a hra zároveň se stejnou tématikou. Zkrátka by tentokrát vyšel film a hra na jednou, příběh by byl stejný a tím by se i zaručila daleko větší prodejnost.

Překvapením by tedy mohlo být filmové zpracování, které by bylo totožné se hrou, jednalo by se tak vůbec poprvé v historii TR o spojitost hry s filmem. Pokud by se tak skutečně stalo, bylo by pak otázkou zdali byl tento scénář původně plánován pro hru? Nebo se filmaři domluvili s Eidosem? Keeley Hewas zatím není ohlášená pro dosavadní projekt, je tedy možné, že hlas Lary bude klidně patřit filmové herečce která ji v onom stejném filmu ztvární.

Pravdou je, že tato má úvaha vypadá naprosto šíleně ale v dnešní době plné komerce a mediálních podvodů bych se tomu nedivil, myslím že by pak filmaři a Eidos zažili žně ze kterých by se jim protáčeli panenky XD

TR9 odhalen - první ucelené informace

12. července 2009 v 11:51 | Willy |  LC and The Guardian of Light
Nové podrobnosti o TR9 odhaleny

Ohromující detaily o Tomb Raider 9, každá zmínka oživení série formou koncept artů jenž unikly zveřejněním 4Player CO-OP mají být skutečností. Podle webových stránek nevidíme jen koncept artworky, ale také interní informace co mohou hráči očekávat od Lary v jejím devátém výletu.

Při náhlé bouři je zničeno výzkumné plavidlo mladé a nezkušené Lary Croft. Ztroskotá na tajemném skrytém ostrově vzdáleném daleko od břehů Japonska. Přes řadu příznaků různých obyvatel ostrova působí tato pevnina podivně opuštěně až neklidně, jsou zde slyšet podivné zvuky vystupujcí z temných stínů.

S jejím odhodláním, vnitřní sílou a vynalézavostí, která jí pomáhá, musí Lara překonávat výzvy kruté a nelítostné cesty, které jí povedou skrze divočinu ostrova do hrozivých klaustrofobních hrobek zdejší minulosti.

Lara se usilovně snaží přednostně prostřednictvím brutálních bojových setkání a zrádných průzkumů prorazit, je nucena přizpůsobit se situaci s cílem přežít a uniknout smrtícím predátorům kteří stopují každičký její pohyb.

Prvky a cíle hry:

Lov nebo budeš loven: vyhýbejte se, přechytračte, podveďte a zabíjejte tajemné nepřátele, kteří vás hledají jak kořist.

Přežij: surově napadejte a braňte se, aby jste přežili,
bojujte jeden na jednoho holýma rukama nebo se zbraněmi.

Strategické zbraně: získejte výhodu v bitvě tím, že nacházíte množství různých zbraní, používejte zbraně určené pro lov jako je např. luk

Kreativní přežívání: přizpůsobte se ostrovu tím, že používáte jen ty nástroje, které vám mohou zachránit život v tomto prostředí jako např. horolezecké cepíny, lana a mačety, mohou vám ale pomoci i zdolávat různé propasti.

Volnost v pohybu: lezete po útesech, sprintujete a skáčete přes obrovské propasti, směřujete váš skok na správné místo. Není zde pouze jeden způsob jak prozkoumat a přežít tento drsný ostrov.

Jeden soudržný svět: různorodé regiony ostrova jsou jako jedno velké hřiště kde žijí různá zvířata a tvorové, mění se zde počasí, ostrov zasahují i přírodní jevy.

Původ příběhu: odhalte počátky Lary Croftové, co zapříčinilo to jaká ona nyní je, aby mohla přežit musela odhalit minulost ostrova.

Zprostředkovatel těchto informací 4Player CO-OP byl společností Eidos právně požádán aby ihned odstranil veškeré jimi zveřejněné informace o této hře.


Zakázané concept arty a odkaz na prezentační poodcast zde:

Nový Tomb Raider jako temná mystery adventura!?

11. července 2009 v 22:32 | Willy |  Drby a klepy

Naprosto šokující informace, která se objevila na TRF doslova ohromila. Toto by měl být jeden z prvních obrázků hlavní hrdinky nového TR. Příběh by se měl odehrávat daleko dříve než začal první TR.

Zatím nejsem z ničeho moudrý ale patrně Eidosem a CD označený přísně utajený "AAA projekt" by měl být nový TR. Podle prvních obrázků, pokud jsou skutečne z nového TR lze usoudit, že ve hře nebude Lara ale jiná osoba, která bude měřit svoje síly s mysteryozními potvorami temného světa.

Dle mne by se klidně mohlo jednat o předpříběh hry tzv. úvodník, který poslouží jako podklad pro Lařina nová dobrodružství.

Je klidně možné, že první polovina hry se bude odehrávat s nějakou hrdinkou v dřívější době, např. v počátcích lidské civilizace jako mysteriózní zběsilá akce a následná druhá polovina s Larou bude už v našem století, kdy budeme odkrývat tajemeství tehdejšího světa či nějaké záhady.

Dámy a pánové je možné, že jsme nyní svědkové první skutečné změny, revoluce v novém TR?

Detail obrázku: hrdinka má na zádech vidět čouhat rukojeť a spoušť patrně asi bouchačky, zároveň má celkem moderní pásek a moderní tílko. Těžko usuzovat ucelené závěry XD

Více obrázků zde včetně concept artu nepřátel a odkazů se zdroji:

Terminator Salvation + anketa

10. července 2009 v 18:54 | Willy |  Filmy, hry mimo TR
Předem bych se rád zmínil, že toto téma je pro mne podíváte li se do mého profilu trochu... Ano už jsem přemýšlel, že bych svůj blog přeorientoval ale Lara je Lara XD :-)

James Cameron zrealizoval svojí ideu, když v zápalu horečky viděl jak se na něj sápe z ohně kovový skelet čehosi co připomíná lidskou kostru. Svůj nápad proměnil ve film, dal mu jméno Terminátor. Druhý film vzniknul o téměř 8 let později. Špičkový příběh a precizní práce vyústila v dokonalé dílo. V roce 2003 byl na stříbrná plátna uveden terminátor potřetí, přičemž absence režiséra Jamese Camerona byla (co si budeme povídat) znát. Film jako takový to byl spíše průměrný a jevil se jako výtečný stroj na peníze. Nyní je rok 2009 a v kinech se právě promítá čtvrté pokračování slavné trilogie Terminátor.

Jaký film je, co v něm můžeme nalézt a má li vůbec smysl se na něj podívat? Tak tyto otázky si na následujících řádcích rozebereme pod mým drobnohledem přičemž se vrátíme do minulosti a připomeneme si co tomuto pokračování vlastně předcházelo.

Nádherný fan preview art

6. července 2009 v 13:21 | Willy |  Tvorba z TRF
Tento nádherný prezentační wall jsem našel někde na internetovém fóru věnujícím se hře TR, ovšem nejedená se o TRF. Obrázek v plné nabízené dostupné velikosti (1920x1200) je k vidění zde. Určitě stojí za povšimnutí jak moc hezky je vyobrazena Lařina výbava dostupná pravě v TRU. Myslím si, že před autorem jenž tento nádherný wall vytvořil klobouk dolů.