Květen 2009

Tomb Raider na stříbrném plátně potřetí + anketa

30. května 2009 v 22:26 | Willy |  Zajímavosti z TR
Producent z Warner Bros Dan Lin nám odhalil několik střípků z připravovaného Tomb Raider filmu. Třetí filmové zpracování má být kontinuální příběh kterým nás bude provádět Lara Croft ve svých údajně mladších letech. Dan Lin také oznámil, že tento film už nebude tolik přehnaný jako předchozí filmy a bude se držet spíše více realističnosti, tedy při zemi. Co je nyní už také prozrazené, je to že hlavní hrdinka prý už nebude ztvárněna americkou herečkou Angelina Jolie.

Můj názor na tuto věc je ten, že nový film by nemusel být zase nějak moc tuctový jako předešlé dva poměrně neúspěšné díly. I když vím, že v dnešní době se dá napovídat a naslibovat ledacos a nakonec "skutek utekl" vím, že někdy to i může klapnout. Spekuluje se o tom, že novou Larou bude již hvězdná herečka známá z filmu Transformers Megan Fox, tu totiž můžeme také vidět ve zbrusu novém chystaném pokračování Transformers - Pomsta poražených. Myslím si, že nový TR film je zatím jen na papíře, a jsou s nim plánovány opravdu velké věci, i přes toto se ale domnívám, že hry jsou hry a filmy zase filmy, já osobně považují jakékoliv filmové zpracování převzaté z herního téma jako spíše komerční záležitost jejichž cílem je jen výdělek. Dobrým filmem s tématikou hrobek, ukrytých pokladů a artefaktů je nadále letitá série Indiana Jones, která se kupodivu netěší z žádné kvalitně zpracované herní adaptace, zde se zase potvrzuje ono tvrzení (dobrá hra, špatný film). Dalším velice zábavným a zajímavým filmem je dvoudílné dobrodružství Lovci Pokladů, hlavní roli zde ztvárnil hvězdný Nicolas Cage a další. Film z produkce Walta Disneye by vám rozhodně neměl uniknout, už jen z toho důvodu, že v nich není mnoho násilí, jsou vtipné, mají úroveň a nejsou tolik komerční. Jakožto fanda Lary Croft ve virtuálním světě bych si přál, aby když už se tedy má točit nový film, aby byl povedený a aby Lara Croft na stříbrném plátně nepůsobila nedůstojně. Doufejme, že tenhle film se zdaří, a my diváci budeme mít místo 90ti minut plných nemyslných akčních scén kvalitní a zcela originální podívanou, která nás bude držet v napětí, bude mít zápletku a bude zábavná.

Rozdíly v konverzích novodobých TR her

15. května 2009 v 0:30 | Willy |  Zajímavosti z TR
Rozdílnost novodobého TR na jednotlivých herních platformách
Rivalita mezi jednotlivými herními konzolami a PC tu vždy byla, je a bude. Každá společnost, která vytvoří herní platformu vyžaduje aby právě její produkt by ten nejúspěšnější, což zahrnuje velkou prodejnost, exkluzivní jedinečnost, případnou kompatibilitu s produkty jinými a mnohé další. V dnešní době se rivalita vede zejména mezi konzolami Xbox 360, Playstation 3 a PC. Novodobý TR vyvíjený studiem Crystal Dynamics (dále už jen CD) je konvertován na všechny již zmíněné platformy. Ovšem je zde jeden háček a tím je exkluzivita a rozdílnost mezi jednotlivými verzemi. Na následujících řádcích si podrobně rozvedeme jednotlivé díly TR od studia CD.

XNA Lara výtvory fanoušků

12. května 2009 v 17:51 | Willy |  Tvorba z TRF
Vybral jsem pro vás další nejzdařilejší výtvory od Lařiných fanoušků ze všech koutů země jenž svoje obrázky prezentují na TRF.

Vyjádření prezidenta Eidosu k prodejnosti TR:U a další

11. května 2009 v 10:14 | Willy |  Drby a klepy
Prezident Eidosu se vyjádřil k několika hrám, které plánují vydat. Batman Arkhman Asylum je odložen na příští rok ovšem nikoli kvůli většímu potenciálu. Kane a Lynch 2 by měli vyjít v záři ale prezident tomuto datu osobně nevěří a Deus Ex 3 se letos už nestihne. Pátý Hitman je potvrzen. Tomb Raider Underworld se neprodával tak jak bylo očekáváno. Důvodem byla malá rozšířenost herní konzole Sony Playstation 3.
Informace jsou použity ze serveru tiscali.games.cz více v angličtině zde.

Další zajímavostí je to, že exkluzivní obsah do hry TR:U by nemusel být zase až tak exkluzivní. Totiž exxkluzivnímu dodatku do hry GTA4 Lost and Damned na Xbox 360 prý nyní vypršela půlroční exkluzivita a chystá se nyní na PS3. Že by podobný osud následoval i bonusový obsah TR:U? Je to sice jenom můj názor ale i tak si myslím, že BTA a LS s bonusovými oblečky by pro nás PC pařany mohlo být v dohlednu :-)

TR 9 ohlášen na TRCH

10. května 2009 v 21:13 | Willy |  LC and The Guardian of Light
Člověk se jednou podívá na TRF a neví kde stojí XD. Nejprve se spekuluje, že vývoj hry už možná definitivně skončí, načeš se objeví šokující bleskovka. Totiž internetový server tombraiderchronicles.com dnes uvedl, že další pokračování TR je ve vývojovém procesu :-) Vše se má tak, že vývojové studio Crystal Dynamics opět pracuje na novém projektu. Jak se nový TR bude přesně jmenovat zatím neni známo ale domnívám se, že to nepotrvá dlouho a bude tady první oficiální info :-)

Co potřebuje nový TR aby byl zajímavý?

10. května 2009 v 20:56 | Willy |  LC and The Guardian of Light

Jak bychom si představovali nové pokračování TR? Co by měla hra mít a v čem by se měla změnit? Zde uvádím několik aspektů které by případně nové hře neměli uškodit :-)


Více adrenalinu (dramatičtější custcény, bojový režim více propracovaný)

Více dramatičnosti (útěk před obrovským obrem - nějakým monstrem, plížení - infiltrační level či mise)

Větší expedice (více výprav - volba obtížnosti: cesta skrze hádanky, nebo jiná cesta s více nepřáteli)

Více dopravních vybavení (motorový člun, kůň, motocykl, off-road auto, motorový člun...)

Více interaktivity (sbírat náboje, najít zbraně, více mechanických součásti v hádankách)

Crotf panství obnovené po rekonstrukci (nové lokace, nová tělocvična, garáž, podkroví, kuchyň...)

Lara více sexy (více kombinací oděvu, volba účesu, volba makeupu)

Více herních režimů (režim časovky bez cutscén a pokladů, možnost alternativy rozmístění pokladů pro opakovanou hru)


Také máte nějaké nápady, pokavaď ano určitě mi je sdělte do komentářů, rád si je přečtu :-) Nebo se zaregistrujte na TRF a napište své představy přímo tam, je klidně možné, že si někdo z vedení hry přečte a zamyslí se nad tím :-)

SB Laravsdoppelganger

7. května 2009 v 21:00 | Willy |  Spřátelené blogy
Nový spřatelený blog věnující se hře Tomb Raider se jmenuje laravsdoppelganger.blog.cz. Blog spravují adminky Laruška a Doppelganger. Tento nový blog vypadá velice pekně a já plně věřím, že se vám návštěvníkům bude líbit :-) Určitě si ho prohlédněte.