Leden 2009

Několik mých prvních renderů

30. ledna 2009 v 12:56 | Willy |  Ostatní články
Tak takto vypadá moje první renderovaná Lara, zatím jsem začátečník, takže to ještě není úplně to, co bych si představoval. Pokuď se vám tato prácička líbí, tak více obrázků najdete kliknete li na celý článek.

SB Nevko

29. ledna 2009 v 21:06 | Willy |  Spřátelené blogy
Rád bych vás vážení návštěvníci pozval na právě zbrusu nově založený blog o hře TR který se jmenuje nevko.blog.cz. Autorem je jak je již z názvu patrné, pan admin Nevko. Blog se teprve rozjíždí ale už teď se mi zdá po grafické stránce dosti poutavý :-)

SB Mošňa

29. ledna 2009 v 18:37 | Willy |  Spřátelené blogy

Novým spřáteleným blogem jenž se věnuje herní sérii TR je tomb-raider-forever.blog.cz. Osobou která tento blog vede vystupuje pod nickem Mošňa. Najdete zde spoustu zajímavých informací ze světa TR her, filmů a mnoha dalšího.

TR:U oficiální obal Beneath The Ashes

29. ledna 2009 v 0:11 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Pro někoho trochu pohořklé téma, pro někoho zase radostné. Takto se asi na expanzivní balíček do hry TR:U dívá většina z nás co mají rádi dobrodružství Lary Croft ale nevlastní Xbox 360. Jediné na čem se asi shodnem je to, že nyní před sebou máme obal exkluzivního levelu, který dle mne, vypadá trochu jako propagační leták na volbu prezidenta či na koupi nového mercedesu XD Napadá mne teď tak trochu komická myšlenka, nebo spíše katastrofická? No, záleží jak se to vezme ale snaď se my, majitelé PC dočkáme, alespoň dalšího pokračování základní hry (či jak se tomu teď u Eidosu říká XD) :-(

Komu se tento boxart líbí, může si ho prohlédnout i s Xbox tématem ve vyšší kvalitě v celém článku :-)

Maniakální sběratel

28. ledna 2009 v 21:42 | Willy |  Ostatní články
Na internetovém fóru TRF se objevila opět jedna zajímavost a tou je totiž Lařin ultra fanoušek, který vlastní téměř všechny verze doposud vydaných TR her, knih návodů, TR filmů a několik figurek. Podívejte se na dvě videa ve kterých vám vášnivý sběratel předvede svojí neuvěřitelnou sbírku. Věřte mi, stojí to za to a budete valit bulvy :-)
Odkazy na videa zde:

TR:U na PS2 v UK zatím prodejním hitem!

26. ledna 2009 v 19:53 | Willy |  TR Underworld
TR:U se prodává v UK zatím první výkend a už je v součastné době absolutním prodejním hitem mezi PS2 hrami. Ovšem zde se není vůbec čemu divit, PS2 konzole se v dnešní době už moc novým hrám netěší a tak takováto novinka jako je pokračování veleúspěšného dobrodružství Lary Croft, které doposud na konzolích od firmy Sony nevynechalo ani jeden díl je zkrátka na roztrhání.


Lara Vs Amanda

26. ledna 2009 v 19:12 | Willy |  Ostatní články
Na internetovém fóru věnující se hře TR se objevilo zábavné video které ukazuje wrestlingový zápas mezi Larou a Amandou. Řeknu vám že tohle je skutečně nářez. Při sledování tohoto videa jsem přímo slétl ze židle, obvzláště když se Lara rozmáchla a zasypala Amandin obličej sérií skutečně jedinečných facek. Nezdá se vám také , že Lara trochu podvádí, úplně mne šokovalo to, co všechno naše hrdinka z podringu vytáhla XD. To už ale z popisku stačí nyní mi nezbývá nic jiného než vám popřát příjemnou zábavu :-)

Odkaz na video zde.

Šokující video! Alternativní konec hry?

25. ledna 2009 v 1:11 | Willy |  TR Underworld
Šokující video, patrně alternativní konec hry. Na toto video se můžete podívat na serveru youtube.com. Odkaz zde.

Další PS2 screeny focené z TV

24. ledna 2009 v 20:28 | Willy |  TR Underworld
Další screeny z PS2 verze jsou tu jen a jen pro vás :-) Jenom upozorňuji že jejich kvalita není příliž vysoká neboť jsou foceny z TV. Osobně jsem už moc zvědav až se začne hra prodávat i u nás v ČR byť věřím že na TV to bude vypadat o poznání lépe než tyto focené :-)
Obrázky si můžete prohlédnout kliknete li na celý článek.

TR:U na PS2 vyšel, screeny jsou tu!

23. ledna 2009 v 17:22 | Willy |  TR Underworld
TRU na PS2 vyšel již v UK, u nás by se měl objevit koncem příštího týdne :-)
Pokavaď vás zajímá jak vypadají některé screeny z podmořského levelu klikněte na celý článek

2 nové screeny + datum vydání

22. ledna 2009 v 18:32 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah

Omlouvám se za chybnou informaci ale bohužel jsem se tak dočetl na Xbox stránkách které jaksi svůj příspěvek po malé chvíli smazaly.

Skutečné vydání DLC exkluzivního levelu je tedy 10.2 09. Druhý level Lařin stín bude dostupný 10.3 09 tedy o měsíc později.


Tyto novinky už jsou oficiálně potvrzeny na oficiálních stránkách zde: http://www.tombraider.com/server.php?show=nav.553

Level Beneath The Ashes (článek poupraven!)

22. ledna 2009 v 14:54 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Beneath The Ashes
V tomto levelu Lara zabloudí do starověkého hrobu který se nachází přímo pod jejím panstvím. Starobylé krypty, žálař a labyrint chodeb ze 17st. leží zde pod panstvím zcela nedotčeno lidskou rukou a ukrývá smrtelně nebezpečnou sílu. Lara zde pozná nové nepřátele a bude muset využívat všech svých schopností aby zvládla nástrahy které na ní zde čekají. Bude se muset postavit armádě trollů (Thralls) a zvládat starověké mučící stroje. Novým nepřítelem zde bude starověký rytíř! Lara bude mít k dispozici 6 nových kostýmů.

Něco málo o epizodě Lařin stín
Následující epizoda Lařin stín nám umožní ovládat Lařina dvojníka. Ten bude prahnout po pomstě. Těšit se můžete na jeho nové schopnosti, totiž dvojník bude rychlejší, hbitější a nebezpečnější. Hráč bude vestaven novému systému bojů. Pokračování epizody Beneath The Ashes již brzy.

Na serveru gamestop.com bylo uvedeno že 2.2 09 bude k prodeji za 19.99 dolarů Expanzivní balíček do základní hry který prý bude zahrnovat veškeré herní updaty včetně exkluzivních levelů pouze pro Xbox 360.
Zdrojové informace zde.

Nový screen! Beneath The Ashes

21. ledna 2009 v 18:13 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Tento nový screen je z exkluzivního levelu pro Xbox 360 s názvem Beneath The Ashes. Není to nádherný pohled na novou lokaci? :-)

PS2 verze vyjde již tento pátek!

21. ledna 2009 v 18:10 | Willy |  TR Underworld

Bylo oznámeno že PS2 verze TR:U vyjde tento pátek v UK. Co se týče exkluzivních koutů a částí levelu které se vyskytují pouze na Nintendo Wii verzi jsou v PS2 verzi prý zahrnuty rovněž, všichni si jistě vybavíme unikátní jízdu na motorce po sněhu s přeskokem obří propasti z levelu Jan Mayen Island. Tato lokace byla na PC Xbox 360 a PS3 pouze součástí cutscény.

Zdrojové informace zde.

Herní průvodce Mexikem

21. ledna 2009 v 11:00 | Willy |  Moje digitální tvorba
Nejobtížnější a nejzábavnější zároveň nejpropracovanější část hry se nyní podrobila mému drobnohledu. Můj herní průvodce pro tuto kapitolu se postará o to aby již žádný secret, žádná relikvie nebyla tajemstvím. Návod na největší level hry je tady, osobně musím podotknout že tohle vytvořit byla makačka :-) Jinak text jako vždy je ve svém základu citován z návodu internetových stránek abeceda her.

Průvodce Mexikem zde:

Doufám, že alespoň někomu z vás průvodce Mexikem pomůže. Ti co hru již dohráli na 100% snaď tento výtvor přivítají v pozitivním slova smyslu :-) Rád bych vytvořil návod který by byl vydán dříve než hra ale všichni přeci víme že toto není možné XD

DLC informace odloženy až na čtvrtek

20. ledna 2009 v 17:35 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Informace ohledně novinek exkluzivního DLC obsahu pro Xbox 360 se přesouvají až na čtvrtek!

Budoucnost vydavatele TR:U skutečně nejasná

19. ledna 2009 v 18:01 | Willy |  TR Underworld
Eidos je údajně skutečně v problémech. Vydavatel nebyl spokojen s prodejem hry v období svého vydání a tak nechal propustit 30 zaměstnanců ze studia Crystal Dynamic's. Mezi propuštěnými byly takové osoby jak Eric Lindstrom, který právě tento díl měl ve své režii. Ten bezprostředně pro svém vyhazovu vyzradil svůj nick na TR fóru kde zároveň diskutoval s ostatními registrovanými členy a odpovídal jim na jejich otázky (jeho nick tam je Squamula). To zdali je toto skutečně pravda se jeví zatím velice pravděpodobně. O budoucnosti TR a studia CD rozhodne patrně osud vydavatele Eidos o které součastně jeví zájem gigantický vydavatel UbiSoft.Co je to vlastně ten Ubi Soft?
Tato společnost působí na trhu počítačových her již pěknou řádku let. Vzpomenu li si na plošinovku Rayman, (myslím) z roku 1996, tak je všem jasné, že tohle Montrealské studio má váhu. Všichni jistě víte že tento vydavatel má na svém triku takové pecky jako je legendární série Rayman, FarCry či Prince of Persia. Dále je také znám Assassin's Creed či perfektní hry podle filmových předloh např. King Kong, Rocky atd. Všechny tyto hry jsou hity a okrasou této společnosti. V hodnoceních a recenzích obsahují ty nejvyšší příčky a co se ochran proti pirátství týče tak jsou většinou hůře prolomitelné viz. neprolomitelná ochrana (myslím) Star Force.Můj součastný pohled na tuto věc
No nejsem si úplně jistý zdali mám tomu to věřit ale něco vám povím, pokavaď jsou uvnitř vývojového studia a společnosti Eidos nějaké nepokoje a konflikty, jistě to pro hru samotnou a její budoucnost nevěstí nic dobrého. Ovšem všichni víme že marketinkové konflikty na interní úrovni spějí k vyhrocení a mohou i pozitivně přispět. Myslím si že TR není hra která by byla pro každého a že její úspěch je i přes to skvělý, neboť sice se prodalo první měsíc jen 1,5 miliónů kopií ale i přes to je tu ještě spousta hráčů kteří si stáhli nelegální kopii z internetu. Pokavaď by hra padla pod vydavatele UbiSoft, myslím, že by mohla vyfasovat nové vývojové studio. O UbiSoftu se ví že jejich hry jsou dlouhé, propracované, vyvíjí se většinou kolem 2 roků a jediné co je trochu negativní je to, že jsou některé jejich hry krapek nudné. Věřím že jestli si CD studio stěžuje na nedostatečný čas pro vývoj hry, tak UbiSoft by jim ho rozhodně poskytl a zároveň dohlédl na pečlivou práci, je i možné že by upustil od propagačních akcí typu modelka Lary Croft atd.

Bleskovka z games.tiscali.cz

18. ledna 2009 v 22:04 | Willy |  TR Underworld
Kéž bychom měli více času na vylaďování Tomb Raider Underworld, povzdychl si veřejně kreativní ředitel, jehož kolega vysvětlil pozdější propuštění 30 lidí tím, že se nyní na tuhle sérii více soustředí (dává to někomu logiku? :)

Poznámka: pouze rychlá informace v postranní liště těchto stránek

Něco o DLC a chystaném prémiovém obsahu

18. ledna 2009 v 14:03 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Mám pro vás zde několik informací a upřesnění týkající se DLC a chystaného prémiového obsahu ke hře TR:U. Přeložil jsem pro vás z tohoto článku odpovědi na otázky, doufám, že vám to umožní, lépe se orientovat v této někomu trochu nejasnosti.

DLC, co to je a co je na něm plánovanáno zde:

Jsem zpět + něco z mého výletu

17. ledna 2009 v 20:22 Ostatní články
Ahojík všem, tak jsem se bohužel už vrátil z Rakouska a jsem opět tady. Ano skutečně bohužel, kdyby mne tam totiž ještě na týden zapomněli, nezlobil bych se XD. Né, tak každá věc má svůj začátek a zase i konec. Lyžování v Rakousku pro mne sice skončilo ale na druhou stranu, bylo moc fajn a svůj účel rozhodně splnilo. Musím ale dodat, že jsem na druhou stranu i trochu rád, že už jsem zase v teple domova a mohu dále provozovat tento blog, neboť tuto činnost jsem trochu postrádal.

Pokavaď by jste se chtěli juknout na několik snímků z mé lyžovačky, klikněte na zobrazit celý článek: