Prosinec 2008

Nové plavečky už i na PC

31. prosince 2008 v 20:27 TR Underworld
Fanouškové si nedají klidu. Ihned co se objevily nové plavečky pouze na Xbox 360 pro majitelé se zlatým účtem (Xbox Live), zpracovali si je podomácku i na PC a musim podotknout, že vypadají naprosto skvěle. Škoda jen že je lze používat pouze v levelech Mediterranean Sea a Arctic Sea. Jinak k jejich použití je zapotřebí mít stažený program Tex.mod. Obleky jsou totiž přetexturované původní.

Plavky ke stažení zde:

Jak plavečky vypadají na PC můžete vidět v mých screenshotech zde:


Další dva exkluzivní obleky pro Xbox 360 TRU

30. prosince 2008 v 20:47 | Wily |  TR Underworld
Tyto dvoje plavky si mohou hráči jenž vlastní Xbox 360 se hrou TRU stáhnout jako exkluzivní balíček plavek přes poskytovatele Xbox Live. Škoda jen, že to je zatím dostupné pouze pro onu konzoli. Myslím že v budoucnu se toto vydá i pro PC verzi ale to až tohle nebude mít defatko žádnou hodnotu. Jo lidičky herní bussines není nic fair-play

Jak vypadají obleky ve hře můžete vidět zde:

Herní průvodce - první část

28. prosince 2008 v 16:46 | Willy |  Moje digitální tvorba


Ahoj lidičky, zpracoval jsem pro vás průvodce hrou Tomb Raider Underwolrd. Na zkoušku jsem vytvořil nejprve první kapitolu, kterou sem na můj blog dávám a čekám na vaše názory. Pokavaď se vám tato legrace bude líbit, vytvořím pro vás v tomto stylu návod na celou hru kde budou sepsány cesty na všechny relikvie včetně pokladů v samozřejmě grafickém provedení. Text je jinak použit a poupraven z původního návodu jenž je umístěn na internetového serveru abeceda her. Doufám že se vám bude líbit :-)Herního průvodce prvním levelem hry naleznete zde

Poznámka: návod vytvářím v kvalitě HD která bude nakonec ve formátu PDF finalizována jako samostatný soubor jenž bude samozřejmě zde ke stažení.

Dva volně stahovatelné obleky do TRU

26. prosince 2008 v 12:54 | Willy |  TR Underworld


Tyto dva obleky tedy klasický a z Legend jsou prý nyní volně stahovatelné, více zde.

Jak vypadají tyto obleky přímo ve hře najdete zde:

TRU exkluzivní levely až v příštím roce?

25. prosince 2008 v 22:03 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Exkluzivní levely by se měli objevit na Xbox 360 až 15 ledna 2009, více se dočtete na zdrojovém odkazu zde. Toť prozatím vše milí přátele .-)


TR3 v dobách své slávy (detailně sledovaný vývoj této hry)

23. prosince 2008 v 11:31 | Willy |  TR I-VI
Je to už deset let co byl do rukou doslova poblázněných pařanů Larou vydán další díl této herní série. Tomb Raider 3 byl totiž jeden z nejvíce očekávaných dílů své doby. Ptáte se proč? No podobně jako dnes u Underworldu autoři v Core Design se potýkali se spousty dotazů týkající se jednoduchosti hry a mnoho dalšího, tvůrci si přání hráčů vzali k srdci a rozhodli se vytvořit něco co je nebude jen taková procházka růžovou zahradou. Když studio vypustilo informace o novém modelu Lary např. její polygonová síť, či renderované art obrázky, vypuklo doslova hardcore šílenství a posedlost po této sexy hrdince. V Čechách se dělali různé soutěžní promo srazy s jejími imitátorkami, výzkumné ankety, zkrátka byla to éra kdy TR vládl světu hráčů. O Laru ale nejevili zájem jenom fanouškové z Čech, po celém světě se např. Lara dostávala do různých reklam, na stránky světových magazínů, např. u některých vytlačila topmodelky z titulních stran atd. Zkrátka toto byl absolutní vrchol kam Eidos ve spolupráci se studiem Core Design dokázal tuto hru dotáhnout. Ovšem otázkou stále zůstává jaká vlastně byla hra samotná? Toto a mnohem více se dovíte na 11ti stránkách jenž jsou chronologicky za sebou seřazeny tak, jak se postupně blížilo vydání hry.. Tyto informace tehdy přinesl v průběhu let 1998 jeden z nejpopulárnějších herních měsíčníků, byl jím celosvětový Playstation magazín znám také jako PSM. Jenom ještě dodám to, že tento časopis nebyl v recenzích a hodnoceních her tak utopický jako tomu bylo u konkurence např. internetové servery, nízkorozpočtové rychloměsíčníky kterým tehdy teklo do bot a tak se snažili svými někdy až hloupými výroky zaujmout. Oni totiž některé hry si oněch 10/10ti ba 100% plně zasloužili.

Zde je informace za informací sledované při vývoji této hry:
Rozhovor s producentem hry (listopad 1998)
Prezentace hry (prosinec 1998)
Recenze hry (leden 1999)

Dobová recenze TR2

22. prosince 2008 v 11:36 | Willy |  TR I-VI
Před 11ti lety bylo vydáno druhé pokračování jednoho z mnoha dalších dobrodružstvích sličné hrdinky Lary Croft. Pro mnohé z nás se TR2 řadil vůbec mezi absolutní špičku této herní série, ovšem někdy jsme museli přijmout i ten fakt, že nemilosrdní recenzenti nám ne vždy museli hrát do noty. Ona totiž, technika šla v této době poměrně rychle kupředu a nároky hráčů se spolu s ní začali vehementně rychlým tempem stupňovat. I přesto si myslím, že není na škodu se touto dvoustránkovou recenzí vrátit do dob, kdy TR2 byla horká novinka od které se hodně očekávalo.

Zde si můžete přečíst tehdejší recenzi:

Jak vypadala recenze na prvního TR před 12ti lety

21. prosince 2008 v 12:04 | Willy |  TR I-VI
Před dvanácti lety spatřila vůbec poprvé světlo herního světa tehdy neznámá, ale velmi zajímavá hra Tomb Raider. Tehdy se jednalo o převratnou hru, kterou neměli jak recenzenti tak ani hráči pořádně k čemu přirovnat. Herní 3D grafika byla tehdy v prvopočátcích, tato hra ovšem byla již v té době o pořádný krok vpřed než ostatní hry jenž kopírovaly hry typu Doom či 2D adventury založené na principu "Point And Click" Myslím že by nebylo na škodu si takovou dobovou recenzi přečíst, ovšem kde sehnat časopis ve kterém byla recenze otištěna, když to je už tolik let. No obávám se, že strýček Willy má jedno malé eso v rukávu XD Totiž nemusíte prohledávat internet ani navštěvovat stoleté antikvariáty neboť já časopis ve kterém je tato recenze napsána a otištěna vlastním. Jednoho krásného dne jsem se rozhodl že půjdu do našeho sklepa, ofoukám staletý prach a časopis vyhrabu. No když jsem tam tak prohraboval ty herní magazíny narazil jsem ta na jejich nesčetnou várku kde jsou dobové recenze i na další díly jako jsou TR 2, 3 a 4. Nebojte, všechny tyto recenze si budete moci přečíst na mém blogu, ale aby toho nebylo moc najednou, budu sem přidávat jednotlivé recenze postupně. Nuže, nyní vám představím recenzi starou 12 let, vůbec jedna z prvních recenzi v ČR na tuto tehdy převratnou hru. Časopis je už drahocenná starožitnost XD Přeji příjemné čtení.

Protože se sem nevejdou scany svojí velikostí s čitelným textem, najdete je v těchto odkazech:
Tip: scan je čitelný pouze pokavaď si ho v pravém dolním rohu zvětšíte na plnou jeho velikost

Tomb Raider před 12ti lety:

Nádherné přání od Wilory

20. prosince 2008 v 15:57 | Willy |  Ostatní články
Za toto nádherné přáníčko, které pro mne vytvořila moc šikovná Wilora upřímně děkuji :-) Jsem úplně šokován její prácí, neboť vytvořila pro každý svůj spřátelený blog přání zcela originální a odlišné.

Akrobatické schopnosti Lary v TRU

19. prosince 2008 v 18:36 | Willy |  TR Underworld
Akrobatické dovednosti Lary Croft ve hře Tomb Raider Underworld jsou doslova dechberoucí, ovšem né každý ví jak je správně naťukat na klávesnici, tedy v jaké kombinaci, aby se mohl kochat. Není čeho se obávat, na internetovém serveru Youtube bylo totiž nauploadovano video které jednotlivé akrobatické prvky ukazuje a to i včetně zobrazení sledu správných tlačítek. Vřele vám všem doporučuji video shlédnout, neboť už jen pro zajimavost, vše vypadá zkrátka naprosto úchvatně :-)

Odkazy na videa zde:

Alison Carroll bude hrát ve filmu

19. prosince 2008 v 14:47 | Willy |  Ostatní články
Na internetových stránkách tombraiderchronicles.com jsem se dočetl, že součastná živá představitelka Lary Croft, Alison Carroll bude v následujícím roce (2009) hrát filmovou roli. Mluví se zde o tom, že se 23 letá Alison postaví vedle 31 letého herce Dannyho Dyera. Oč ve filmu pujde mi není zatím nějak extra srozumitelné. Z anglického jazyka jsem text pochopil tak, že Alison zde bude nenávidět muže infikovaného virem jenž bude mít kanibalové sklony. Zatím nevím oč přesně půjde, ale je možné, že by se mohlo jednat o nějaký horor.

Módní přehlídka v Montrealu

18. prosince 2008 v 16:51 | Willy |  TR Underworld
Kostým č.1 vytvořil Tavan Mitto
Kostým č.2 vytvořil Travan Taddeo

Nedávno proběhl v Montrealu festival Arcadia kde módní návrháři navrhovali Laře různé kostýmy. Vy máte tu možnost si jeden z těchto dvou vyhlasovat. Vítězný návrh bude pak vytvořen jako skutečný kostým do hry který si budete moci stáhnout na Eidosem neustále propagovaný Xbox 360 přes DLC. Upřímně, už začínám mít trochu averzi k této konzoli a její neustálé propagaci Eidosem, a co vy?

Hlasovat o stahovatelný kostým můžete zde:http://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=84282
Oficiální stránky přehlídky zde:http://www.festivalarcadia.com/

Opravný patch v1.1 pro TRU

16. prosince 2008 v 16:55 | Willy |  TR Underworld
Opravný patch je venku, stáhnout si ho můžete zde
Patch v1.1 má velikost 113mb a k jeho provozování potřebujete mít originální TRU aplikaci
Co všechno patch opravuje si můžete přečíst zde:

Jak na relikvie?

15. prosince 2008 v 18:11 | Willy |  TR Underworld
Jak je již všem známo, tak není žádnou neznámou to, že nové dobrodružství s Larou, tedy hra TRU nabízí, nejen spousta pokladů které můžete najít a za které jste také patřičně odměněny, ale nabízí rovněž relikvie, za které se vám postupně zvyšuje velikost vašeho zdraví. Pokavaď se vám tedy povede najit všech 6 relikvií rozesetých po celé hře, budete odměněny dvojnásobnou kapacitu Lařina zdraví. Ovšem najít tyto relikvie není vůbec nic snadného, tedy krom té v první úrovni, ta se vám totiž přímo připlete pod nohy XD. Aby jste dokázali relikvii najít, musíte nejprve zjistit jak vůbec vypadá. Každopádně není čeho se obávat jelikož jak jsem se již zmínil její vzhled poznáte ihned v prvním levelu, kde skutečně o ní doslova zakopnete. Při hledání dalších už to ale mít tak jednoduché nebudete. Relikvie totiž většinou je vidět, je k ní i naznačena cesta, ale musíte si převážně pořádně pohrát s mechanizmem, který vám jí následně zpřístupní, např. ve Valhalle jsem měl pocit, že vidím dvě cesty, vydal jsem se tou méně přímočarou, tedy tou temnější a ejhle, relikvie byla na světě, mělo to ovšem jeden háček, bylo totiž zapotřebí využít funkce motorky, která mi zajistila rychlejší přesun na ono místo než se zavřela časově otevřená brána. Tímto bych vás chtěl, všechny hráče naladit na vlastní nacházení té správné cesty, na vlastní postup. Pokavaď budete ale po relikviích nervomocně prahnout a nebudete je schopni sami najít, mám pro vás záchranu ve formě návodových videí. Jenom bych rád ještě připomenul to, že tím jak se podíváte na videonávod, budete připraveni o herní zážitek a radost z vlastního objevení. Záleží jen a jen na vás :-)

Kurtis jako Lařin stín?

13. prosince 2008 v 21:57 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Na internetovém fóru to je samý klep za klepem a tak neručím za to co tady píšu. Nový příspěvek totiž hovoří o tom že v PS2 verzi hry TRU má údajně být v sekci extras nějaký příspěvek jenž dává najevo přítomnost Kurtise, cituji: "This is a world of shadows. There is a shadow on Lara." ... "His name is Kurtis." ... "He wants revenge" no posuďte sami. Osobně bych tomu i věřil, že ve hře Lařin stín klidně ten Kurtis bude pač přeci jen ta potřeba fanoušků dozvědět se další osudy této postavy je nepřehlédnutelná. Klidně je i možné že by Kurt mohl mít spojitost s Amandiným osudem či minulostí. No nevím s čím na nás nakonec vývojáři vybafnou ale šuškání již při vývoji hry TRU zmiňovalo jinou hratelnou postavu než je Lara, ovšem pokavaď tedy extra dodatek ke hře vyjde a bude to jen na Xbox 360 no asi nebudu moc štastný :-( a myslím že nebudu sám. Strašně moc bych chtěl vědět kdyby to byla tedy skutečnost jak by asi vypadala Kurtova biografie a jeho vzhled který by mu vdechli vývojáři CD. Myslím že by mohl vypadat dosti dobře, jenom doufám že by nebylo příběhovou náplní hry hledání jeho tatínka XD


Lařin stín bez Lary?

13. prosince 2008 v 8:41 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Na internetových fórech se začalo řešit téma Lařin stín což je druhá exkluzivní kapitola pro Xbox 360 jenž má vyjít na DLC a má rozšířit dějství TRU. Píše se tam že hráč bude mít k dispozici nový herní charakter, nevím jak přesně to je mysleno ale je klidně možné, že bychom hráli za úplně jinou postavu ,což by nemuselo být vůbec špatné, jenom si tedy trochu nedovedu TR bez Lary představit. Ovšem zase, když se nejedná o hlavní hru ale o dodatek tak proč ne :-) Co na to říkáte vy? Myslíte že to je jen blábol či je něco takového skutečně možné?

Další klepy z exkluzivních levelů

9. prosince 2008 v 14:46 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Novou informací ohledně dodatečných levelů do hry TRU je ta, že by skutečně měla epizoda Lařin stín vyjít jak na Xbox 360 tak i na PC a PS3. Dokonce se hovoří o tom, že by dodatek ke hře měl vyjít na samostatném disku. Vše by se mělo objevit počátkem nového roku. První epizoda "pod popelem" bude patrně asi jen skutečně záležitostí pro Xbox 360. Osobně si myslím že by si Eidos vykopalo samo jámu pod nohama kdyby uveřejnilo tyto epizody pouze exkluzivně pro jednu konzoli.

Lara bude mít asi zase headset

8. prosince 2008 v 18:59 | Willy |  TR Underworld - DLC obsah
Zdálo se vám divné když si Lara poklepávala na svůj headset ve hře TRU a přitom nikde žádný neměla, nyní už se není čemu divit, patrně se nejedná o zlozvyk z dob Legend ale o neodstraněný pohybový prvek určený do exkluzivních kapitol hry. Jinak na internetovém serveru tombraiderchronicles.com se objevila ta informace, že druhá kapitola zvaná "Lařin stín" bude patrně vytvořena jak na Xbox 360 tak i na PC a PS3.