Listopad 2008

Moje mega recenze

28. listopadu 2008 v 14:12 | Willy |  TR Underworld


Tomb Raider Underworld - moje mega recenze
Dohrál jsem TRU, prozkoumal jsem každičký kout a nyní si myslím, že je čas abych hru zhodnotil a vyřkl závěrečný verdikt do kterého zaškatulkuji tento dlouho očekávaný projekt. Abych pravdu řekl tak mám ze hry smíšené pocity, neboť jsem si pořád a stále pokládal jednu otázku, "bude tato hra v něčem jiná než její předchůdci, nebo to bude jen další díl, který bude vylepšený a obohacený dostupnou moderní technikou". Na tuto otázku vám odpovím až v závěru této recenze, tohoto rozboru.

Vaše dotazy a připomínky

28. listopadu 2008 v 12:38 | Willy |  Dotazy a připomínky
Zde je prostor pro vaše dotazy a připomínky. Máte tedy nějaký přání či problém a nemáte třeba ICQ? Napiště mi sem co vás tíží co vám vadí, či potřebujete li poradit. Moc rád si vaše dotazy přečtu a pokusím se vám na ně odpovědět, doufám že tím vyřešíme například vzniklý problém či cokoli jiného. Jsem tu pro vás, ptejte se :-)

Zpoždění TRU, Cenega má problémy s vydáním

26. listopadu 2008 v 23:01 | Willy |  TR Underworld
Důvody zpoždění Tomb Raider Underworld CZ nevšední: může za něj špatný potisk DVD a související riziko porušování zákona.

Cenega si na své konto přičítá mínusový bod, protože stále nemá skladem Tomb Raider Underworld - ani lokalizovanou PC verzi, ani ty konzolové. Jelikož se situace brzy nezmění a hra má být od ní v ČR dostupná nejdříve za 10 dnů (tzn. až tak 5.-9.12.), Xzone raději sáhlo po dovozovém anglickém originálu, o nějž je prý značný zájem, podobně jako ve světě, kde válcuje žebříčky...


Recenze TRU na bonuswebu

26. listopadu 2008 v 22:28 | Willy |  TR Underworld
Jak už je z obrázku patrné velice pozitivní a zdařilou recenzi na TRU si můžete přečíst na internetovém serveru bonusweb.idnes.cz. Doposud nejvyšší hodnocení které hra v CZE dostala je před vámi, přeji příjemné čtení :-)

SB Luxandr

24. listopadu 2008 v 21:32 | Willy |  TR Underworld
Nový spřátelený blog jehož adminem je Luxandr se jmenuje underworl-legend.blog, je o herní sérii Tomb Raider, jak jinak že XD. Najdete na něm například videa z nového dílu TRU a další. Pokavaď jste zvědavi jak blog vypadá, určitě se jukněte :-)

Vydání TRU v CZ posunuto až na prosinec

24. listopadu 2008 v 17:26 | Willy |  TR Underworld
Podle nejnovějších informací jednoho velmi spolehlivého nejmenovaného gameshopu jsem se dnes dočetl že TRU bude u nás vydán až 5. 12 08. Že by v tom snaď měli prsty čeští vydavatelé ba třeba i Eidos? Že by strategické šachování s vánočním obdobím které by mohlo zajistit prodejnost? Co si o tom myslíte vy? Je snaď problém s překladem či s dodávkou?

Jak si užít maximálně TRU na PC?

23. listopadu 2008 v 10:58 | Willy |  Ostatní články
Pokavaď si chcete TRU zahrát v plném herním stylu a mít tak dokonalý požitek ze hry, doporučuji si pořídit hrou podporovaný USB ovladač od společnosti Microsoft.

Jak ovladač funguje?

Tento gamepad je velice šikovný, nemusíte ve hře nic nastavovat pač je vydetektován automaticky. Stačí ho jen zapojit do USB vstupu a nainstalovat CD ovladač k hardwaru, pustit hru, v ní pak jenom zvolit v nastavení Xbox 360 Controller vyžaduje li to hra a je to! Maximální zábava může začít :-)

Dva typy ovladače:

První typ je klasický Microsoft Xbox 360 Controller for Windows který je kabelový a má tedy určenou maximální délku vzdálenosti při hraní. Cena je 890kč

Druhý ty je modernější, cenově náročnější, ale za to velice šikovnější legrací. Nazývá se Microsoft Xbox 360 Wireless Controller for Windows. Jedná se o bezdrátový ovladač který má kapacitu signálu až neuvěřitelných 10m. O zprostředkování signálu se postará velice účinný a zdarma přibalený receiver. Ovladač je napájen dvěmi tužkovými baterkami. Ideální je mít nabíjecí s nabíječkou. Cena tohoto produktu je 1190kč

Je tedy pouze a jen na vás jak se rozhodnete TRU si zahrát. Jen bych mile rád podotknul že ovladač je velice pohodlný a naučit se s ním je velice snadné, myslím že pokavaď ho jednou vezmete do ruky už ho z ní nikdy nepustíte :-)

Odkaz na velice spolehlivý internetový obchod ve kterém si ho můžete pořídit za nejnižší možné ceny je zde: klasický, bezdrátový.

Několik novinek před vydáním hry v CZ

23. listopadu 2008 v 9:32
Zatímco ostatní blogy a internetové stránky už neberou v potaz, že většina obdivovatelů a nadšenců této hry, hru samotnou doma ještě nemají, jelikož jsou poctiví a chtějí si jí koupit v originálu až vyjde, cpou tedy na své blogy spoilerové informace atd. a tím vás zároveň sobecky, zákeřně a bezohledně připravují o tajemství jenž TRU skýtá. Na mém blogu ale na vás myslím a tím držím spoustu informací pořád pod pokličkou, už jen pro to, že beru v potaz jak dlouho na hru čekáte a zároveň vím jaké to je, když se někdo něco doví nechtěně co se chce dozvědět sám až při hraní. Pokud jste návštěvníci mého blogu mohu vám zaručit že informace na tomto blogu vás stále šetří všemožných potvrzených spoilerů ve formě cutscén atd. Ovšem čekání je dlouhé a mám pocit že až příliš nekonečné. Navrhuji tedy abychom si projeli ještě několik posledních novinek než začněte doufám že již ve středu hrát :-)

Mezi novinky patří:
- oficiální screeny ze zimní lokace hry
- dva nádherné wallpapery s Larou
- render Lary jenž stojí před sídlem
- figurka Lary která je prý konečně volně v prodeji
Pokud si chcete tyto obrázky prohlédnout, čtěte celý článek:

Grafika mého blogu v představách návštěvníka

23. listopadu 2008 v 8:52 | Willy |  Ostatní články
Dle mne velice zdařilou a nápaditou představu grafického zpracování mého blogu vytvořil autor Nevko za kterou mu tímto moc děkuji a zděluji že je moc šikovný. Jakpak se líbí vám a co na ní říkáte? Pište své názory, budu za ně jedině rád :-)

Recenze + videorecneze na hrej.cz

22. listopadu 2008 v 18:25 | Willy |  TR Underworld
Poměrně slušnou recenzi na hru TRU si můžete přečíst na těchto stránkách hrej.cz, mimo klasicky psanou recenzi se můžete podívat i na videorecenzi, kde je v rychlosti shrnuto jak se hra hraje a tak nějak o čem vlastně vůbec je :-)

Alison si leze po mega úmělých stěnách apod.

22. listopadu 2008 v 0:29 | Willy |  TR Underworld
Mám tady pro vás několik zajimavých videí z prostředí skutečné Lary, tedy konkrétně její modelky Alison Carroll. Co tedy tato britská novodobá Lara Croft musí podstupovat se můžete podívat zde :-)
Okdazy na Youtube stránky :

Finální video preview Beneath The Surface

21. listopadu 2008 v 20:59 | Willy |  TR Underworld
O čem je úplně poslední video jenž prezentuje vývoj hry TRU se můžete podívat zde. Video s názvem Benteath The Surface je označeno podtitulem Enemy Environments.

TRU na PC až 26.11 08!

21. listopadu 2008 v 16:11 | Willy |  TR Underworld
Herní obchody potvrdily, že datum vydání TRU se přesouvá až na 26.11 08! Je tedy jasné, že si hru zahrajeme s českými titulky nejdříve až v příštím týdnu :-(

Recenze na TRU na Tiscali 7/10

20. listopadu 2008 v 8:05 | Willy |  TR Underworld
Jak hodnotí běžní hráči novou hru od CD jenž zítra vyjde v evropě si můžete přesít na těchto stránkách
Upozornění! nejedná se o fanouškovské hodnocení, nečekejte tedy žádné extra pozitivní informace.

Outfity v TRU

19. listopadu 2008 v 23:13 | Willy |  TR Underworld
Jak vypadají Lařiny outfity které na sebe oblékne v tomto dobrodružství zjistíte otevřete li si celý článek:

Vignette s číslem 9 tentokrát ze zimy

19. listopadu 2008 v 21:46 | Willy |  TR Underworld
Další oficiální nádherně zpracovaný vignette jenž prezentuje level ze zimní lokace si můžete shlédnout zde rozhodně to stojí za to!

Mega preview prvního levelu hry exkluzivně jen pro vás čtenáře tohoto blogu

18. listopadu 2008 v 21:55 | Willy |  TR Underworld
Předem bych vás chtěl upozornit že v tomto textu se nevyskytují! defakto žádné spoilery! ani informace které by vás nějak výrazně okrádali o zážitek z hraní.

Měl jsem tu možnost si zahrát plnou verzi TRU. Dohrál jsem již první kapitolu zvanou Meditteranean Sea, a rozhodl se že pro vás natěšené čtenáře sepíšu jaké si nabuzení do hry, kterou si již tento pátek budete moci konečně koupit :-)

Skutečnost je taková, že děj hry je přímý a nalajnovaný, ovšem velice kvalitně, vše se dá přirovnat k velmi dobře zpracovanému akčně dobrodružnému filmu který má spád, logiku a vše co k tomu patří. Děj se opravdu velice svižně stupňuje. Příběh regulérně prvního levelu nás zavedl někam do středozemního moře, kam se Lara vydala sama se svojí přenádhernou luxusní jachtou. Už na začátku lokace budete plně nadšeně sledovat nádherně vypadající Laru která má velice sexy obleček (samozřejmě si nemohla zapnout zip na svém dobře obdařeném hrudníku), myslím že dlouhý rukáv a žádné nohavice plní svůj účel na 100% XD. Až uvidíte Laru v pohybu bude vám ihned jasné, že chlapy to budou mít nesmírně těžké se plně koncentrovat na hraní a neujíždět očima někam jinám, což v mém případě se několikrát stalo XD, skutečně Lara je zde prostě úchvatná, ale to už nechme být, neboť toto není jediným předmětem tohoto textu. Ptáte se tedy jak hra vypadá, zdali v ní není dost chyb či zda není nějak extra tuneloidní či nudná? Tak na tyto otázky a mnohé další ke kterým se postupně dostanu se vám pokusím co nejpřesněji odpovědět textem který je zde + exkluzivně mnou vytvořené screeny s nespoilerovými ale vtipnými poznámkami rovněž zde:

Co zde plánuji

18. listopadu 2008 v 8:27 | Willy |  Novinky na tomto blogu
Jelikož v pátek vyjde TRU nemý smysl sem už skutečně dávat nějáké ty novinky tedy hlavně ty co se děje hry týčou apod. neboť bych vás skutečně ochudil o zážitek ze hry. Přeci jen už se ví jak hra skončí atd. což není dobré poněvadž, muj názor je, že konec hry si prostě musíte vybojovat, zasloužit! a né někde zhlédnout formou ušmudlaného videa na youtube.

Co zde plánuji v následujích dnech:
1. Budu sem psát postupně mé postřehy ze hry konkrétně z jednotlivých levelů
2. Dočkáte se si myslím již brzy určitě zajímavé recenze a shrnutí TRU
3. Plánuji vytvořit jaký si návod který vám bude sloužit jako pomoc při zákysech
4. Třešnička nakonec! měl jsem tu možnost si zahrát plnou verzi TRU a prošel jsem kompletně kapitolu Mediterranean Sea, očekávejte reportáž. Už ted mohu prozradit že bude velmi pozitivní, hlavně pro všechny oblíbence novodobé trilogie od CD. Nebojte žádný spoiler zde neprozradím.

Z CD týmu odchází hlavní designér

18. listopadu 2008 v 8:25 | Willy |  TR Underworld
Hlavní designér Tomb Raider Underworld odchází pracovat na nové hře od autorů PC konverze Mass Effectu.

SB Wilora

16. listopadu 2008 v 20:06 | Willy |  TR Underworld
Nový spřátelený blog o hře Tomb Raider jehož adminkou je Wilora nese název underworld-legend.blog. Autorka se svým blogem začíná a už teď tam toho je k vidění tedy požehnaně, doporučuji vám ho navštívit :-)

Nádherný diplomek jenž mi Wilora vytvořila k vidění zde: