Říjen 2008

Vignette 7

31. října 2008 v 23:06 | Willy |  TR Underworld
Sedmé video preview se jmenuje Shiva a je velmi zajímavé, doporučuji ho určitě zkouknout :-)


Dočkáme se zítra dema pro PC?

30. října 2008 v 20:56 | Willy |  TR Underworld

Zítra by se podle oficiální zprávy mělo konečně objevit ono slibované demo které je doposud zcela exkluzivní záležitostí pro uživatele společnost Microsoft. To že je demo doposud stahovatelné přednostně zlatým uživatelům Xbox Live jaksi dosti pobouřilo veřejnost. Eidos na to ihned začalo reagovat a údajně potvrdilo že toto nebylo s Microsoftem v dohodě a že prý za to nemůže. Výsledkem je to že nezlatí uživatele mohou klidně demo stahovat třeba i pocelý den. Podstatné ovšem je to, že třeba majitelé konzole PS3 si patrně demo TRU vůbec nevyzkouší, údajně prý o exkluzivitu Sony nestálo a tak mají jeho majitelé asi holt smůlu. Otázkou je také to, zdali vůbec Sony byla nějaká ta exkluzivita nabídnuta že. Každopádně myslím si, že v tom jsou velké peníze a válka společností Microsoft kontra Sony. Co se PC dema týče, tak to bylo údajně skutečně ohlášené 28.10 08 pouze a jen na Xbox 360, datum který jste mohli vidět na internetových stránkách tombraiderchronicles.com byl údajně chybný. Zdali je toto pravda sice nevíme ale i přesto mě zaráží ta věc, že PC demo nemá na oficiálních stránkách hry doposud žádné ohlášení, prostě jako by nic, dle mne na tom něco bude, je klidně možé že na PC verzi nikomu holt nezáleží :-(. Čeho se každopádně můžeme obávat je to, že demo by mělo být svojí velikostí značně objemné a to by mohlo mít za následek přetížení všemožných linků na servery které jeho stažení poskytují.

Odkaz na ohlášení dema zde: http://www.tombraiderforums.com/showpost.php?p=3158573&postcount=919

SB Hay-Lin-Ka

30. října 2008 v 20:32 | Willy |  Spřátelené blogy
Představuji vám velice pěkný nový spřátelený blog jehož autorem je Hay-Lin-Ka. Blog nese název tombhraider.blog a je plný aktuálních informácích věnovaným hře Tomb Raider Underworld. Na tomto blogu mimo to i najdete spousta zajimavých rubrik a galerií. O stylový design se postarala osoba přezdívaná Corina151. Jediné co vám nyní mohu doporučit je tyto fajnové stránečky navštívit a důkladně si je prohlédnout, neboť to stojí za to :-)


Několik dalších videí + HQ wallpaper z Thaiska

29. října 2008 v 22:58 | Willy |  TR Underworld

Bylo uvolněno opět několik dalších videích ze hry. Upřímně vám ale nedoporučuji na ně koukat, neboť vás okrádají o překvapení ze hry jenž se blíží každým dnem její brzké vydání.

Videa si můžete přehrát zde:


HQ video z dema pro vás jako malá náplast

28. října 2008 v 15:16 | Willy |  TR Underworld
Tak když se dnes muselo naše PC uklonit před Xboxem a mocným Eidosovým marketingovým tahem, mám tady pro vás alespoň takovou malou náplast v podobě HQ videa z dema. Tato první část videa nám nabízí 10ti minutuvý pohled na hru. Je tedy zcela a jen na vás jak se rozhodnete, zdali počkáte do pátku a budete doufat, nebo se na video podíváte, když už stejně víte o jaký level se jedná a z GC výstavy je vám zcela jasné jak level vypadá.
První a druhá část videa zde: http://www.gamersyde.com/news_7271_en.html

Demo na Xbox 360 je venku, pro PC možná až 31.10 08

28. října 2008 v 10:48 | Willy |  TR Underworld
Demo na Xbox 360 je podle internetových informacích již ke stažení, jeho velikost je 1,27GB, tedy přesně jak bylo řečeno bylo i učiněno. Jak já bych chtěl mít Xbox 360 XD, né nikdy nic takového! PC its the best!!! Plné hry se stejně dočkáme všichni v jeden den tak co :-)

Pár mých názorů na tento tah: myslím si, že demo vyšlo speciálně na Xbox 360 jen pro to aby mu rozšířilo prodejnost. Všichni přeci víme že Eidos s microsoftem uzavřel smlouvu ohledně exkluzivitě hry. Tímto si ovšem musí uvědomt že jenom pobuřují fanoušky PC a ostatních platform. Ovšem je lidé a jejich emoce bohužel vůbec nezajímají, jde jim jen o jedno a tím jsou finance, výdělek, tržba. Zkrátka Lara a nový TR se dle mne stane jen další stroj na peníze této společnosti.

Demo na PC! objevila se informace že vyjde v pátek 31.10 08


SB Tomb Raider

27. října 2008 v 23:58 | Willy |  Spřátelené blogy
Tomb Raider, tak se jmenuje adminka svého suprového blogu. Najdete zde například povídky, parodie, videa atd... také tu jsou žhavé novinky ze svě TR a chystaného dílu TRU. Všem doporučuji tento blog navštívit a trochu se tu porozhlédnout :-)
Odkaz na blog zde: http://raiderdada.blog.cz/

Interview s Ericem Lindstromem

27. října 2008 v 20:59 | Willy |  TR Underworld
Objevilo se nové video se záběry hry které jsou doprovázeny komentářemi Erica Lindstroma

Demo pro PC nebylo zatím oficiálně ohlášeno

27. října 2008 v 20:55 | Willy |  TR Underworld
Co se dema týče tak to je oficiálně ohlášené pouze na XBOX 360 jak jsem zde psal, informace ze stránek tombraiderchronicles.com na které bylo uvedeno že stejné datum se týká i dema pro PC je nyní smazaná, což zřejmě jen potvrzuje to, že majitele PC si asi demo holt zítra nevyzkouší, ovšem nebylo by se čemu ani divit, byť myšlenka o účelnosti dema je v dnešní době dávno pryč (demo = nalákat hráče ke koupi hry) a dema na nové hry defakto ani nefrčí (myslím tím PC hry), prostě já se divím že na TRU vubec nějaké demo vyjde. Nemohu se ubránit názoru že Eidos je holt v ouzkých a snaží se ze své jediné obstojné hry TR vytěžit co se dá. CO se dema týče myslím si že se objeví na PC do data vydání určitě, jen je možné že pro vás co ho zítra tak netrpělivě očekáváte až z toho nemůžete ani dospat, budete asi holt zklamáni :-(


První recenze na TRU!

27. října 2008 v 14:01 | Willy |  TR Underworld
TRU se podrobil první recenzi a obdržel poměrně slušné hodnocení, tedy 8/10. Stalo se tak pro britský oficiální Playstation magazín v předběžné exkluzivní recenzi. V recenzi byly vyjádřeny klady a zápory hry, které byly nakonec sečteny a podtrženy. No a protože já na svém blogu nikdy nespím XD přináším pro vás několik informacích z oné recenze.

Plusy:
excelentně zpracované puzzly, hádanky zaručují jedním slovem úžasný herní zážitek
Mínusy:
systém soubojů a umělá inteligence protivníků opět nic moc, další výtkou je nevyváženost levelů, považte např. v jedné scéně hry asi kolem jedné hodiny nesmylsně střílíte.

Zdrojové informace jsou čerpány a převzaty z tohoto serveru: games.tiscali.cz

Lařin dům zničen duppelgangerem?

25. října 2008 v 21:30 | Willy |  TR Underworld
Udajně by měl být Lařin dům zničen Duppelgangerem a to prácí záporáků, tedy Natly a Amandy. Ovšem to jak bude Duppelganger stvořen netuším, je moné že bude zhotoven v oné laboratoři uvnitř nákladní lodi ve které se Lara setká s Natlou týden před výbuchem Lařina panství, to by mě ovšem pak zajimalo, kdo tedy majznul přes hlavu Laru když našla v tom podmořském levelu s krakenem tu rukavici proměnující se v kámen který jí byl následně ukraden (že by Amanda pracující pro Natlu), dále se Lara probudila až na oné nákladní lodi. Můj typ na dalš postup: dle mne když se Lara probudila otevřela okénko z kajuty a vylezla z něj ven, dále pak šplhala po kotvevního řetězu na palubu lodi XD Je tedy možné že Laře odebrali ve chvíli jejího bezvědomí vzorek DNA šroubovice a vytvořili pomocí něj právě onoho Duppelgangera.
Upozornění! Lidičky toto všechno jsou pouhopouhé mé úvahy které jsem pobral z všemožných internetových stránek.

Valhalla, level v zimním porstředí potvrzen

25. října 2008 v 21:15 | Willy |  TR Underworld
Článek v PSM magazínu potvrdil další level týkající se hry TRU. Jedná se tedy o Valhallu, zde bude mít Lara prý snahu se dostat na vysokou věž na kterou vedou nekonečně dlouhé slepé cesty, bude také prolézat všemožné jeskyně apod... V této lokaci se Lara bude muset také vypořádat s potvorami typu sněžný Yeti, dále asi nějací tisíce let mrtví vikingové a věřím že i mnohé další. K dispozici pro tuto lokaci bude mít prý Lara opět terénní motorku.
Ilustrační fotografie převzata z Wikipedie, odkaz na web zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Valhalla

Tak tohle je Natla v TRU

25. října 2008 v 19:28 | Willy |  TR Underworld
Zatím tu máme jen jeden malý scan z herního magazínu, i přeato z něj lze vyčíst že se zde jedná o setkání Lary s Natlou. Jouva jak se už na toto setkání těším XD Mimo jiné jsem zvědav kde se Lara potká s Amandou, můj typ je, že jí Amanda vyhodí sídlo do luftu a právě někde tam by mohlo i k onomu setkání i dojít. Co říkáte na Natlu a nezdá se vám nějaká neožehnutá?

Demo až v útery a pouze na XBOX? + pár nových screenů

25. října 2008 v 10:06 | Willy |  TR Underworld
Nová informace ohledně dema je k vidění na oficiálních stránkách hry. Ovšem hovoří se tam pouze o Xbox 360 verzi a o hratelné části Thaiského levelu. Bohužel o PC verzi se tam zatím nikdo nějak oficiálně nezmínil, každopádně věřím že demo na PC bude také, jenom si myslím že exkluzivně to bude na ten Xbox 360 třeba o týden dřív mno :-( No uvidíme nechme se překvapit :-) Datum vydání dema je stanoven na úterý 28. 10 tedy na státní svátek (pro ty co nevědí o jaký ten svátek se jedná, tak je to den vzniku samostatného československého státu XD).
Několik dalších screenů je k vidění zde:

Nové screeny, nový level?

25. října 2008 v 9:45 | Willy |  TR Underworld
Pro verzi Nintendo Wii byly vypustěny do oběhu dva nové screeny a patrně asi z nového levelu, tedy levelu který jsme nemělí to štěstí na obrázcích jiných platforem vidět.
Copak to asi bude za level? Mohl by to být level z Vatikánu o kterém byla původně zmíňka v lednochých náhledech na hru. Nebo je to nějáký tajemný hrad či sídlo? No co myslíte vy? :-)

Nové gameplay video z Mexika

25. října 2008 v 0:04 | Willy |  TR Underworld
Na tomto videu si můžete všimnout jak Lara drží v jedné ruce předmět a druhou rukou střílí po jaguárovi či co to na ní běží. Nevím jak vám ale mi to přijde naprosto senzační :-) Je zde také vidět že Lara nemá jen zvířecí nepřátele a tak se nedivte když tu prostě odkrouhne nějákého toho strejdu mno XD Navíc na mne velmi pozitivně zapůsobila inteligence soupeřů pač je zde nádherně vidět jak padouchové bojují nejen s Larou ale i s útočící zvěří což znamená že hra pokročila v oblasti inteligence rozhodně kupředu :-)

Diplomek za SB od Croftky a Fantomky

24. října 2008 v 23:26 | Willy
Moc pěkný diplomek od Croftky a Fantomky velmi a mile potěšil :-) Moc děkuji :-)

1UP Footage

24. října 2008 v 22:39 | Willy |  TR Underworld
Tento dokument o hře TRU je součástí prezentace několika her, naše hra je naštěstí v pořadí jako první :-) Jinak dokument trvá kolem 10ti minut a opět je k vidění několik záběrů které bychom asi neměli vidět, neboť díky nim vám pak některé hádanky nemusí činit problémy XD
Video zde: 1UP Footage
Samostatné video zde: 1UP Footage (samostatné)

Dva nové rendery

24. října 2008 v 18:30 TR Underworld
Na interentových stránkách věnovaných hře TR se objevily dva nové rendery Lary. Na jednom si můžete všimnout jak je Lara oblečená, to totiž dokládá to, že bude potřebovat zimní oblečení :-) Myslím že ta péřová bunda je zdařilá a konečně tak bude naše hrdinka i v zimě působit tak, že není na Floridě jako tomu bývalo v předešlých dílech XD
Další render je k vidění zde: