Červenec 2008

TRU délka hrací doby

30. července 2008 v 13:20 | Willy |  TR Underworld
Jak dlouhá bude asi hrací doba chystaného TRU? Domníváme že bude hra obsahovat 6 různých lokací. Otázkou ovšem je jak že bude vlastně jedna ta lokalita dlouhá pač například lokace v TRL byly opravdu sprinterská záležitost, i když autoři nám slibují daleko složitější a propracovaný herní systém než tomu bylo právě v Legend. Tvůrci se nechali slyšet že délka hrací doby by se měla odvíjet od rychlosti postupu v rébusech hry a že prý složitější herní systém má odbourat tunelojdnost v postupu při řešení než jako tomu bylo u hádanek v dílech předchozích. Osobně si myslím že herní doba bude skutečně závislá na každém hráči jak rychle bude hrou postupovat, domnívám se že hra bude mít rozdělené ony lokace na jakési sektory (doufám že né už levely) které budou tvořit ve svém součtu velký celek s nějakým tím finálkem na konci každé té epizody či co to vůbec bude. Můj tip je že průměrná hrací doba bude kolem 8-10ti hodin. Každopádně mi sem klidně napiště svojí představu a pokud se vám bude zdát že v anketě nacházíte svojí odpověď klidně hlásněte budu jen rád, už se moc těším na vaše názory :-)

TRU zase v magazínu

29. července 2008 v 14:14 | Willy |  TR Underworld
Není divu že je TRU prakticky ve všech herních magazínech stále omíjené téma, kdo by si také nevšiml pokračování herní legendy s tak pohlednou archeoložkou jako je Lara. Koho toto téma nezajimá je jako by asi z jiné planety že XD. No ve Francouzském magazínu JOY-PAD můžete najít pár nových obrázků z TRU. Jsou jimi například pohled na Thaiskou architekturu přímo ze hry, či Laru v mexickém komplexu opět v akci XD, za povšimnutí stojí také Lařin poupravený vzhled tváře a účesu, také si můžete povšimnout nákresků krakena no jukněte se na to sami ať jste také v obraze pač poctivý návštěvník tohoto blogu prostě nemůže být mimo :-) Takže kliknete li na celý článek, níže najdete opravdu rozsáhlé množství zajímavých stránek ale bohužel jen ve Francoužštině, ikdyž trochu mne osobně mrzí že v našich magazínech pořádně nikde nic no ale je pravda že Level a Score jsou rádi že ještě fungují a TRU je asi moc nějak ani nezajímá mno.

Assassin's Creed zabiják nebo hrdina?

26. července 2008 v 17:42 | Willy |  Filmy, hry mimo TR
Assassin's Creed
Moje prezentace
Nedávno jsem tuto hru dohrál a musím konstatovat že jsem byl prostě ohromen. Sice to se sérií Tomb Raider vůbec nesouvisí ale myslím že to ani vůbec nevadí. Oč tedy jde? Šílený vědec uvěznil jednoho mladíka ve své laboratoři kde se mu skrze záhadný stroj naboural do jeho paměti a začal tak synchronizovat jeho pamětové bloky ve kterých je ukryto zběsilé dobrodružství středověkého nájemného zabijáka, jeho předka. Pokavaď si kladete otázky proč tak vědec udělal? co tím chce zjistit? jaký má tedy asi záměr? či kdo to byl vůbec mladíkův předek? nezbývá mi vám jen doporučit kliknout na zobrazit celý článek a číst dál.

TRU nové info

19. července 2008 v 23:11 | Willy |  TR Underworld
Oproti plánované premiéře v rámci zítřejšího pořadu BBC, což mělo byt mimochodem poprvé v historii počítačových her, co se některé dostalo prostoru v programu této prestižní televizní stanice, se oficiální trailer z nového Tomb Raider Underworld dostal na světlo již dnes odpoledne a spolu s ním přinášíme několik střípků nového infa:
V okamžicích nebezpečí smrti se zpomalí čas vinou Lařina zvednutého adrenalinu, což poslouží jako poslední možnost vyhnout se smrtelné chybě.
Vrátí se i Lařina vila, kterou však dle traileru hrdinka sama zničí, snad aby předstírala vlastní smrt a mohla se při dobrodružstvích obejít bez nechtěných pronásledovatelů.
Znovu si hrdinka zajezdí na motorce, nicméně nebude to v rámci minihry ani čistě jezdící úrovně, ale zkrátka tehdy, když bude třeba si zkrátit cestu.
Na další lidi Lara narazí jen občas a v odlehlých lokacích dokonce nebude ani v rádiovém kontaktu se svými spolupracovníky.

TRU záhadné dech beroucí video - diskuze

19. července 2008 v 10:15 | Willy |  TR Underworld
Toto záhadné dech beroucí video mne opravdu natchlo ale ihned donutilo se zamyslet proč tak Lara vlastně učinila, a tak jsem se rozhodl vyvořit tuto diskuzi a budu rád když se do ní zapojíte otázka zní - co vedlo Laru k tomu srovnat své panství se zemí, nebo to nebyla ona či o tom nevěděla? je to co vidíme skutečná Lara, možná si jen potřebovala smazat identitu a tak na sebe nahrála tragickou nehodu ? Tvuj komentík nebude na škodu tak šup sem s ním :-)

TRU video - panství v plamenech

19. července 2008 v 9:31 | Willy |  TR Underworld
Nové video je opravdu velmi zajimavé koukněte se pač vidět takhle Lařino panství tedy ehm....v plamenech myslím že 100% mazec!

TRU Trailer !

18. července 2008 v 23:29 | Willy |  TR Underworld
Tomb Raider Underworld trailer bude mít jako první hra v historii premiéru v neděli ráno v pořadu BBC2.

TRU co nám řeklo video

18. července 2008 v 12:49 | Willy |  TR Underworld
TRU na E3, co jsme viděli a co nyní mužem konstatovat
Vždy jsem se řídil heslem není důležitá kvantita ale kvalita. Toto heslo bych si dovolil použít právě zde po shlédnutí preview chystané hry. Pravdou je že jsme viděli pouho pouhých pár záběrů a k tomu ještě patrně zrychlených ze dvou lokací hry. Co k tomu tedy říct ?

TRU pod povrchem

17. července 2008 v 18:12 | Willy |  TR Underworld
Po dnešním ubohém prezentačním představení TRU na E3 se rozmohla všude možně vlna kritiky, patrně jako rychlá náplast se objevilo na fóru další videjko.

Kurtis Trent nová kresba pro Pink-Sun

17. července 2008 v 12:06 | Willy |  Mé kresby
Ahoj všem, předem bych chtěl říct že tato kresba mi dala opravdu nesmírnou práci jelikož jsem nemohl nikde sehnat kvalitní předlohu a tak jsem musel částečně zapojit i svojí fantazii abych jí mohl vůbec nakreslit ve vysoké jemnosti tak jak jsem chtěl. Obraz jsem vytvářel dovoluji si říct pro nej kamarádku Pink-Sun. Tato kamarádka musím tedy přiznat pro mne odvedla neskutečné práce a pomoci co se mého blogu týče, určitě jste nepřehlédli tu informaci že toto grafické zobrazení které zdobí tento blog vytvořila pouze a jen ona sama. Nemohl jsem si pomoct ale za takovouto obětavost si zaslouží určitě něco víc než jen nějaké to poděkování formou pár písmen a slov. Tato kresba je tedy exkluzivně vytvořena a věnována nej človíčku Pink. Mimochodem ještě jednou - vše nejlepší k tvým narozeninám a mnoho životních úspěchů, spokojeností s pevným zdravím v následujících letech ti přeje tvuj kamarád Willy :-)

TRU další screeny a wally v HD

17. července 2008 v 11:38 | Willy |  TR Underworld
Další screeny které se objevily v úterý na netu ve vysoké kvalitě jsou nám již sice povědomé ale i přesto za ně můžeme být rádi pač jsou konečně v HD kvalitě :-)
Zde jsou screeny:

TRU noční E3 video

17. července 2008 v 2:32 | Willy |  TR Underworld
Tak video jsem viděl a musím konstatovat že se nám něco málo ukázalo navíc např. jsme si mohli všimnout několikasekundového záběru lokace v mexiku kde se nám Lara představila ve zcela jiném oblečku, jnak co se videa týče v podstatě se jenalo o to samé akorát tentokrát bylo vše pomalejší, né tak zrychlené, vše působilo prostě klidněji. Dále nám byla ukázána kamera kterou má Lara jako součást své výbavy i přesto ovšem v těch několika sekundách nebylo co vidět. Když porovnám video s videami konkurence nezbývá mi jen konstatovat že preview bylo svým videobsahem zkrátka ubohé považte konkurence například hry Red Alert 3 ukázala 20 minut přímo z hraní a proto mne nenapadá nic jiného než asi to že hra prostě je ještě skutečně ve vývoji a je možné že CD se snaží většinu inofrmací stále držet pod pokličkou (skutečně jsem viděli i mohutnou gemplay Lařinýho starého známého konkurenta se kterým se tu sešla a tím je páté pokračování Residenta Evila se starým dobrým Chrisem Rdfieldem v hlavní roli) dle mne hra neni ještě vubec zmáknutá tak, aby mohlo být prezentováno nějaké video, považte TR video kolem 6ti minut a RE video kolem 25ti minut už jen ten přístup zatímco Eric Lindstrom jen seděl v křesle a mluvil tak prezentant RE povídal a při tom držel v ruce gamepad a vesele k tomu hrál (dokonce zdržoval tím jak pořád hrál, byla to pro něj prostě zábava a bylo vidět že si to skutečně užívá). Jsem osobně z E3 prezentace TRU zklamaný :-(

TRU dnes v noci to přijde

16. července 2008 v 23:18 | Willy |  TR Underworld
Ted právě probíhá první hodina odpoldní na E3 a jednotlivé prezentace hry trvají kolem 15 minut hraní, fakt maso tohle sledovat takže mezi 2. a 3. hodinou noční očekávejte TRU mohutné odhalení. Vše můžete sledovat na těchto stránkách: http://e3.gamespot.com/live.html běží to online :-)

TRU Ohlasy po shednutí prvního videa

16. července 2008 v 0:46 | Willy |  TR Underworld
Co nám vubec první video na TRU ukázalo? Pojdte si přečíst mé postřehy a doplnit je těmi vašemi :-)


TRU datum vydání

15. července 2008 v 13:19 | Willy |  TR Underworld
Na fóru jsem se dozvěděl že oficiální vydání hry je stanoveno na 21. 11 2008. Sice to neni zrovna nejdřívjeji ale myslím že bychom měli být rádi, tedy alespoň ti kteří potřebují našetřit na novou grafiku či celé PC nebo konzoláři na moderní PS3 a vývojáři tak mají alespoň příležitost hru vyladit a vybrousit do nejmešího detailu jak ten nejkrásnějiší diamant na zemi. Nám se pak nabídne příležitost utratit své penízky za velmi kvalitní titul který může navíc i posloužit jako velmi dobrý vánoční dáreček XD

TRU video-demo už zítra

15. července 2008 v 9:29 | Willy |  TR Underworld
Dnes jsem se dočetl že chystané video-demo na E3 má být představeno již zítra tak se nechme překvapit jak to doopravdy bude :-)

Anketa: splní video preview TRU vaše očekávání?

11. července 2008 v 18:30 | Willy |  Ankety
Když si představíme že jsme v prosinci viděli několik screnů z chystaného TRU byly jsme všeci v šoku a to hlavně taky tedy datumem vydání XD (1.11 08), mno nyní je už léto v plném proudu a vydání hry se nám pomalu ale jistě blíží :-) Nyní by se nám konečně mohlo něco z novinek dle mne odhalit pač jak už všeci víme (tedy jestli čteme info na mém blogu či kdekoliv jinde XD) se nám blíží termín video preview na E3 a já osobně se už nemohu dočkat na výsledek. Myslím si že video preview nám ukáže nejdéle vyvíjený level a to ten mexický.

TRU tentokrát v Play magazínu

11. července 2008 v 11:42 | Willy |  TR Underworld
Dalších několik stránek věnované chystané hře TRU bylo zveřejněno na fóru, sice se nejedná o žádný nový nascanovaný screen ale jelikož tento blog je o hře TR tak si myslím že není špátné to zde prezentovat, takže kdo má zájem se jukněte :-)

TRU další screeny

11. července 2008 v 8:17 | Willy |  TR Underworld
Nový obrázeky které jsou k vidění zde najdete i v sekci Galerie - Tomb Raider Underworld - Screenshoty, tak se juknětě :-)