Červen 2008

TRU screen po 7. měsícech

30. června 2008 v 20:54 | Willy |  TR Underworld
Na oficiálních stránkách se objevila tato novinka: dva screeny ze stejné lokace s rozdílem sedmi měsíců, dle mne zkrátka test level předělaný na herní level, no jukněte sami :-)

TRU konec bezednému batohu

30. června 2008 v 14:23 | Willy |  TR Underworld
Nevím jestli jste si toho všimli ale když se pořádně zadíváte co že to Lara dělá na tomto obrázku, je patrné že něco drží a někam s tím plave. To tedy zřejmě znamená že to co Lara vezme bude muset asi i přemístit na místo kde to bude chtít použít. Této informaci osobně věřím pač vidím jako důkaz screen a navíc ohlášených 1500 pohybových segmentů nebude asi jen tak pro parádu. Jsem moc zvědav jak se s tím Lara popere, tahat s sebou třeba nějákej ten artefakt a jak s ním třeba bude lézt po stěně, či bude bojovat, asi ho omlátí nějáké té gorile o hlavu :-). Přátelé né teď vážně, začínám mít vážný pocit že tento díl bude revoluce a ostatní díly smete do krabice pouhého předskokana. Hodně o tom mnoha věcí nasvědčuje, jde jen o to jak se s tím vývojáři poperou a jak to vše celé zvládnou,vždyt jen vývoj hry trvá prý už skoro 3 roky, snaď bude hra také dostatečně optimalizovaná ikdyž víme přece že jí dělají i pro dnes výkonem slabé PS2, veřím tedy že ano. Myslím že hra bude skýtat mnoho novinek na které se jen a jen můžeme opravdu těšit :-)

TRU ohlášené postavy ve hře !

30. června 2008 v 14:00 | Willy |  TR Underworld
Internetový zdroj potvrdil tyto charaktery které budou mít propujčeného dabéra v TRU (odkaz níže)
Lara Croft, Lady Amelia Croft, Alister Fletcher, Zip, Winston Smith,Anaya Imanu, Jaqueline Natla, Amanda Event, Janice
Tyto charaktery již o něčem vypovídají že, jestli to je skutečnost hra bude možná zahrnovat velké finální rozuzlení příběhu :-)

TRU v PSM

29. června 2008 v 10:55 | Willy |  TR Underworld
Další nascanovaná stránečka tentokrát z oficiálního Playstation magazínu :-)

TRU něco o úvodní části hry

28. června 2008 v 19:23 | Willy |  TR Underworld
Jelikož vyšla nová sorta obrázků v plné kvalitě, to by bylo aby k nim taky nebyla nějaká ta informace že, a musím konstatovat že jak už nám obrázky poodhalují tak nějak úvod hry, myslím že by bylo vhodné si ho trochu přiblížit. Takže Lařin otec prohledávajíc různé památky zanechal své dceři odkaz formou výzvy někde v podmořských ruinách středozemního moře které prý skrývá nesčetnou sílu a moc. Hráči tedy budou mít tu šanci zahájit hru skokem z paluby luxusní jachty a vydat se tak vstříc do světa plného nesčetné interakce. Vše začíná pod mořskou hladinou kdy Lara nevidí žádné stěny které by jí omezovali v jejím opravdu bohatém rejstříku pohybů a naznačovali zmínku o tom že by tato hra měla být snad nějaký hloupý tuneloid. Vydává se prozkoumávat mořské dno, prozkoumává vše možné, mapuje terén všímá si všude kolem různých typů všemožných barev plovoucích tvorů a není při tom omezena nějakým tím hloupým nadechováním kyslíku jako tomu bylo již v předchozích dílech, tohle si prostě budete jen užívat, po chvilce rozkoukání zjistíte že je potřeba se také někam hnout a právě objevujete mechanické dveře tvořené třemi manipulovatelnými předměty. Zřejmě bude potřeba se do nich nějak dostat a tak Lara může zmapovat podmořský terén jakým si sonarem a nebo prostě jen hledat . Při cestě za jednotlivými mechanickými částmi spatří žraloka a tak se tedy raději schová, připraví si příchytný granát a až bude žralok nablízku onu věc na něj umístí, nyní si vyndá svůj digitální foťák a výbuch žraloka si nahraje (ta představa že by jí ten žralok mohl tu mechanickou věc sežrat myslím by nemusela být špatná, otázkou je kde ho pak najít, zabít a kuchat že). Postupně se dostává do obrovské nezatopené polorozpadlé starobylé haly kterou hlídá nechutný Kraken. Kam se Lara podívá tam vidí jak se jeho nechutně velká chapadla proplétají s předměty o které by celkem jevila zájem. Vidí že chladící se chobotnička uzavírá cestu za nějakým tím tajemstvím a tak se rozhodne tu krakatičku trochu rozhýbat. Pomocí kotvičky na laně se pokouší manipulovat s různými předměty tak aby mohla třeba zatáhnout za páku kterou bohužel nyní hlídá ono jedno z mnoha chapadel, nezbývá jí nic jiného než dané chapadlo na chvíli odpudit a tak na něj pomocí oné kotvy na laně strhává nějaký ten předmět, ten chapadlo dočasně zavalí a vida, teď to možná stihne rychle se k páce dostat. Když je najednou páka na dosah chapadlo je zpět, co teď? Nyní nastoupí speciální funkce zpomalující čas, hlavní hrdinka se tak může pohybovat v klidu a s rozvahou (že by nějaká chyba v Matrixu). No nevím vše co jsem sem napsal jsem tak nějak pochopil z anglicky psaného textu z jedné internetové stránky. Jestli bude TRU takový jak zatím vypadá je možné že se stane nejlepším dílem celé herní série :-) Ještě jsem četl že se ve hře vyskytuje nějaký BASIC-YET-POWERFUL systém který nám umožní opravdu velké množství Lařiných pohybů ovládat klidně a bez chaosně.

Nové screeny na TRU !

27. června 2008 v 21:20 | Willy |  TR Underworld
Nádherné obrázky konečně v kvalitě !!!

Další scany z TR

27. června 2008 v 20:46 | Willy |  TR Underworld
Německy psané preview v magazínu Game Star uveřejnil nějáké to info ze hry a také jsou zde k vidění dva nové obrázky, tak se jukněte :-)

TRU - něco nového

26. června 2008 v 22:05 | Willy |  TR Underworld
Ahoj lidičky tak jsem konečně zpět a jsem moc rád že je co házet nového na blog pač tu máme zase několik novinek. Nejprve bych chtěl ovšem poděkovat kamarádce Pink-Sun za její péči o můj blog v době mé nepřítomnosti "Pink moc ti děkuji" a dále bych navrhoval ujasnit si tedy něco z novinek.
Takže na netu se objevilo několik nových již nenascanovaných screenů, pár zajímavých wallů a také nové informace o hře. TRU se má prý více soustředit na temno, ve hře se prý výrobci také zaměřili na oceánské scenérie, Lara má prý působit dosti drsněji a mezi její součást výbavy bude k libovolnému používání k dispozici prý motorka, kotvu s lankem bude nyní moci omotat kolem pilíře a pak ho strhnout či s ním něják pohybovat což znamená že už to bude trochu záležet na vás jak onu věc ze své výbavy použijete a pohrajete si s ní.

Hned 2 žhavé novinky!

20. června 2008 v 19:44 | Pink-Sun |  TR Underworld
Ahojky! :-) Jak jste se jistě mohli dočísti ve článku předcházejícím, Willy tu týden nebude a vzhledem k tomu, že si nepřál zůstat pozadu, co se novinek týče, tak posloužím jako menší záskok. Nuže, teď již k onomu výčtu novinek. Za dnešek se nakupily hned 2:
1.) Je již znám oficiální obal nového dílu Tomb Raider, TR Underworld. Novinka je dokonce potvrzena oficiálně, takže je takřka jisté, že obal bude skutečně vypadat..no..takto:
Co říkáte? ;-) Ano, teď je kolem TR:U spoustu dohadů a jak se zjistilo, tak je ledacos výmysl, ale myslím si, že zrovna toto moc jako jeden z těch "fan-art-triků" nevypadá...na to to vypadá až moc....opravdově..takže bych jim i možná věřila... :-)
2.) Druhou novinkou je to, že tombraider.com rapidně změnil design...a to skutečně už do duchu TR:U...jo..už se nám to blíží...však se přesvědčte sami a to přímo na místě ZDE. Design je podle mě velmi pěkný..i když tam ten obličej Lary býti mohl..XD

TRU video na E3!

19. června 2008 v 22:52 | Willy |  TR Underworld
Tomb Raider Underworld bude součástí výstavy E3 v Los Angeles, výstava se koná 15. 7, takže videoukázka bude 100% už v polovině července:-)

Nepřítomnost

19. června 2008 v 21:58 | Willy |  Novinky na tomto blogu
Ahojík takže se s vámi návštěvníky tohoto blogu musím na týden rozloučit pač odjíždím na jeden školní kurz, tak se tu všichni hezky mějte.

Další info z PSW magazínu

19. června 2008 v 21:51 | Willy |  TR Underworld
Jak je zde opět vidět další informace o hře prostě prorážejí do celého světa a čím dál tim víc nás tak trochu šokují. PSW magazín uveřejnil toto:
Lokace - Středozemní moře, pobřeží Thajska, džungle mexico a Artické moře..
Nové vozidlo - snowmobile/ terénní hybrid motorka
Pistole jsou užitečné pod vodou jen na krátkou vzdálenost... zbytečné na dlouhou vzdálenost
Nezmiňují se o headset u all!!! PDA & sonar poskytují nepovinně nápovědu
lišty nevystupují (nejsou tolik nápadné)
to vezme přinejmenším 40mins dostat se k Krakenovi/delší úrovně (?)
Lara až 1,700 pohybů
bombastické orchestrální skladby jsou nyní nahrazeny okolnímy zvuky
Tento výčet věcí se mi osobně jeví velmi sympatický a nemohu přiznat že se na hru těším čim dál tim více, mimochodem podmořské mise mě prostě berou doufám že jich tam bude požehnaně.
Zde jsou scany z www.tombraiderforums.com (mimochodem na tomto českém fóru toho je rovněž požehnaně http://www.ladycroft.cz/phpBB2/index.php tak se jukněte):

Lež nebo pravda? Eidos v tom má prsty!?

18. června 2008 v 23:21 | Willy |  Drby a klepy
Ahojík, na Ladycroft fórum jsem se dočetl že oficiální manager Eidosu potvrdil že některé informace z onoho španělského playmagazínu či co jsou skutečně perlička, ale myslím si že není důvod se něják vážně znepokojovat. Myslím si že tím nejdůležitějším co může být jsou screeny, které zde dá se hovořit mluví samy za sebe a ledas cos se z nich dá už i vyčíst na rozdíl od informací které mohou být vždy fiktivní, autor také potvrdil to že doposud co jsme se mohli dočíst ohledně příběhu ve všech médiích byl skutečně taktický blaf, takže tato informace je pravdivá. Dovolil bych si k tomu něco říct. Tedy když si dovolí do tisku vydat oficiální informace které pak vyvrátí, no nevim, bylo by lepší říct prostě vývoj hry jsme změnily, takhle akorát ztratí důvěru hráčů, Eidos z toho chce zkrátka co nejvíce tržit a udělá pro to asi cokoliv. To že nové obrázky jsou nejprve v magazínech které se logicky prodávají a jde z nich výdělek, no a pak to teprve hodí na net ve HQ kvalitě, pač jsou už komerčně jinak nepoužitelný to je v poho, ale blafovat a podávat milné informace svým hráčům úmyslně, to od nich neni hezké myslím si že k ním ztrácím důvěru, ke Crystal Dynamics samozřejmě ne :-)

Další scany na TRU!

18. června 2008 v 8:12 | Willy |  TR Underworld
Opět zde mám několik dalších screenů nascanovaných zřejmě z nějákého magazínu no mrknětě sami :-)

TRU Májská brána do podsvětí je prý jen zástěrka!

17. června 2008 v 23:54 | Willy |  TR Underworld
Kolem tohoto dílu se začaly opravdu pomalu ale jistě objevovat zajímavé informace které nám hru čím dál tím více zcela přibližují. Dalším důkazem nové informace je že na Tomb Raider Fóru vyšel otisk dvoustránky vjenující sé této hře ze zahraničního časopisu kde se prý píše o tom že příběh o Májském kalendáři a bráně do podsvětí je pouz blafovací informace. Novou informací co se příběhu hry týče je totiž zmínka o Amandě a Rutlandovi a údajně vězněné Natle. Děj je možné že nás zavede do Mexika, Skandinávska, Thajska a Arktidy. Zmínkou je dej odehrávající se také v onom skandinávsku kde Lara bude jevit zvláště velký zájem o kladivo mocného boha blesků Thora a že prý nás její cesta zavede až k onomu Avalonu. Další zmínka je že hádanky budou mít několik způsobu řešení, dále že prý bude v příštím týdnu spuštěn oficiální web ke hře a že datum vydání se trochu změní!
Myslíte si že nové informace nejsou pravdivé? Já osobně považuji spíše ty dnešní za ty reálné než ty které jsme si mohli přečíst z nejistých zdrojů na přelomu roku 2007/08. Takže je tedy patrné že tento díl bude skutečně plně navazovat na Legend což mě ani nepřekvapuje. Každopádně nejvíce se asi dozvíme až vydají autoři nějákou tu oficiální zprávu, ikdyž toto se vlastně dá považovat za jakou si už realitu, ptáte se proč? osobně nevěřim tomu že by si někdo dovolil otisknout lež v oficiálním herním časopise (doufám že horkokrevní španělé zase nepřehánějí). A obrázky? ty mluví sami za sebe :-) Už se moc těším.
Zde je ona zmiňovaná dvoustránka:

Kurtis Trent - jeho pozadí, něco pro fanynky

16. června 2008 v 11:21 | Willy |  TR I-VI
Kurtis Trent znám také jako lámač dívčích srdcí :-). Není hráče série TR který by tuto postavu neznal (pokud ano, nepatří mezi hráče TR). Tato postava mi tak něják vlezla do hlavy až když jsem se na mnoha blogách dočítal různých komentářů a článku věnující velikou pozornost právě jemu a právě opačným pohlavím tedy dívčím. Napadlo mě tedy vytvořit na svůj blog také něco o Kurtovi ale nenapadalo mě co, až když kamarádka Pink-Sun mě jednoho krásného dne pozvala na Kurtisovo fórum, no šílené když jsem viděl ty fotomontáže a různé náznaky co by sexuálních výjevů, rozhodl jsem se že provedu něco podobného ale trochu ve slušnějíší verzi. Říkal jsem si, každý obdivuje jeho pozadí tak proč ho trochu nevzít pod drobnohled ovšem mě jeho pr... nic neříká (kdyby se jednalo o Laru je tomu jinak :-) ) a tak jsem požádal jeho obdivovatelku Pink-Sun aby pro mne něco splácala a výsledkem je nakonec toto, no posudťe sami, zdali se jí to povedlo či ne.

Další artwork pro TRU

11. června 2008 v 18:29 | Willy
Tak a máme zde další novinku která se objevila na webu tombraiderchronicles a tím je další artwork pro chystaný TRU. Tak se jukněte :-)

SB Pink-Sun

10. června 2008 v 12:44 | Willy |  Spřátelené blogy
Tak a máme zde nový spřátelený blog který je autorky Pink-Sun která pomáhá F!lovi spravovat jeho blog jako spoluautorka, jedná se o človíčka který pro mne zkounstruoval a vytvořil design na můj blog za což ji opravdu moc děkuji. Mimochodem její blog se kupodivu také zabývá TR a všeho co s tím souvisí takže vám všem doporučuji blogísek ihned navštívit a pořádně si ho prohlédnout.
Zde je odkaz na onen blog: http://pink-sun-zuzitko.blog.cz/

Něco málo o úvodní části TRU

10. června 2008 v 12:24 | Willy |  TR Underworld
Jak jste si již mohli všimnout nových screenů které jsou patrně nascanované z exkluzivního PS3 magazínu, i text v tomto časopisu nastiňuje úvodní část hry vůbec jako první mediální zdroj. Lara prý zavítá někam do středomoří kde bude prozkoumávat podmořské hlubiny. A to proto že se zde její otec prý někde ztratil? (spíše asi jen něco hledal) .Naše hrdinka bude mít na sobě přiléhavý kostým který bude sloužit k podmořskému výzkumu. Co se kampaně týče tak ta je následující, Lara musí prý otevřít dveře do podmořského chrámu který je stále nezatopen neboť je ve vzduchové kapse (že by se tvůrci motivovali filmem TR2 Kolébka života?) , háček je ovšem v tom že někde na dně moře jsou poztrácené jednotlivé mechanické části které slouží k jejich otevření. Ihned co se ocitnete pod vodní hladinou budete obklopeni spoustou různých druhů ryb a dalších mořských potvor. Co se výbavy týče budete mít k dispozici sonar k prozkoumávání mořského dna a mapování hledaných předmětů, duální pistole, podmořské výbušniny které bude možné kamkoliv připevnit a výbuch načasovat, dále pak harpunu která je ideální na likvidaci nenažraných žraloků, a pro ty co neradi zabíjí také uspávací pistoli. Vstup do chrámu vám také zkomplikuje agresivní Kraken který bude portál neustále hlídat, pokud se budete chtít dostat dovnitř budete muset čelit jeho několika chapadlům. Zde se vám nabídne k dispozici bulet-time mod který vám jak je už asi všem TR hráčům známo zpomalit čas a dovolí vám se tedy třeba chapadlu vyhnout. Tak to je prozatím asi tak vše co se z vyvíjeného projektu TRU na nás konečně vyvalilo. Myslím že v brzké době se dočkáme kvalitních screenů ve vysokém rozlišení které už nebudou scanované a určitě i mnoha dalších nových informací.

Nové screeny z TRU!

9. června 2008 v 13:27 | Willy |  TR Underworld