Květen 2008

Indiana Jones and the Emperor's Tomb

30. května 2008 v 14:11 | Willy |  Filmy, hry mimo TR
Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Moje minirecenze
Indy je velmi známá postava nejen na stříbrném plátně ale i na konzolích a PC. První hra Indyho se objevila již někdy v roce 1982 pod názvem Raiders of the Lost Ark, tato hra byla pro systém Atari 2600. Dobrodružství které se objevilo jako vůbec jedna z prvních her pro toto zařízení nebyla žádný trhák ale bylo zde několik zajímavostí např. že hra se ovládala dvěmi Joypady, ty byly totiž vybaveni jedním tlačítkem a páčkou. Jedna sloužila k pohybu Indyho a druhá k výběru věcí v inventáři. Zajímavé že :-). Přesuneme li se o 21 let kupředu, tedy do roku 2003 můžeme se těšit zcela moderní grafice. V této době byla konkurence her opravdu veliká jelikož každý chtěl svým dílem zaujmout a právě postava slavného Indyho nesměla být výjimkou. Musím se přiznat že Indy se tedy musel vydat do světa her, světa soupeřů jakými byl třeba velmi očekávaný Tomb Raider the Angel of the Darkness. No a my si musíme přiznat že Indy to tedy nebude mít lehké aby zaujal a proto si myslím že by bylo dobré si tuto méně známou hru trochu proklepnout a vzít pod drobnohled abychom si ujasnili zdali se jedná o nějaký komerční propadák či že to tvůrci s Indym mysleli opravdu vážně.
Hru jsem dohrál a tak se tedy podělím o své herní zážitky, klady a zápory s vámi čtenáři :-).

Informace

18. května 2008 v 18:59 | Willy |  Novinky na tomto blogu
Zdravím všechny návštěvníky tohoto blogu, nyní mi začalo zkouškové období a tudíž mám plné ruce práce co se učení týče a nemnoho času na svůj blog. Je tedy možné že se zde nebude objevovat příliš mnoho nových témat, ovšem pokud se oběví něco nového ohledně TRU vynasnažím se to ihned zde prezentovat.
Jinak si rovněž dovoluji zde uvést něco málo z mých projektu které chystám.
1. plánuji zde prezentovat mnou vytvářenou novou malbu (nejedná se ale o TR)
2. pracuji na amaterském levelu postaveném na enginu TR5 (zatím se ovšem s programem spíše učím takže je nutno vydržet, nebojte nemám v plánu to zabalit)
Tak a to je asi tak zatím vše :-)

Interview s tvůrcem artworků do TRU

10. května 2008 v 17:37 TR Underworld
Ahoj všem, včera bylo zveřejněno několik nádherných concept artworků k připravované hře TRU. Těchto pět nádherných obrázků nám zase z chystané hry něco málo poodhalilo. A aby toho nebylo málo byl zveřejněn také rozhovor s jejich tvůrcem Joelem Boucquemontem. A není nic lepšího než si toto interview pěkně přiblížit a proto jsem se rozhodl pro vás návštěvníky tohoto blogu rozhovor přeložit

Nove Artworky na TRU

9. května 2008 v 16:26 TR Underworld
Konečně po dlouhé době nám zase autoři TRU něco málo zveřejnily a nechaly tak nahlédnout do zatím tajuplného velmi očekávaného blížícího se titulu :-) Artworky mluví za sebe podívejte se sami fakt nádherné scenérie.

Lovci pokladů: kniha tajemství

9. května 2008 v 15:48 | Willy |  Filmy, hry mimo TR
Lovci pokladů: kniha tajemství
Máme tady pokračování velmi povedeného filmu Lovci pokladů, a je tedy dobré si říct jak je tomu s jeho následníkem tedy s dílem druhým. Povedl se tento film či ne, oč zde vlastně vůbec jde? Pokuď vás tyto otázky zajímají tak neváhejte a čtěte, film jsem viděl a zde je můj názor a mé resumé.

Chyby v grafice TRA

4. května 2008 v 17:04 | Willy |  TR Anniversary
Ahoj, zdravím všechny návštěvníky tohoto blogu. Konečně jsem po dlouhé době vymyslel zase nějáké to téma. Týká se opět grafických chyb, ano a sice i drobným grafickým chybám se nevyhnul ani remake původního TR TR Anniversary a myslím že tyto chyby jsou spíše důkazem bleskurychlého vzniku hry. Patrně naléháním Eidosu na studio CD. Ptáte se proč? odpověd je jasná, Eidos si všiml gigantického vzestupu při vzkříšení Lary v jejím novém dobrodružství nesoucí název TR Legend a tak jednoduše stopil projekt v dílně CORE která vyvíjela výroční oslavu původního TR a zadal tento úkol Crystalákům.
No myslím že není dál o čem mluvit a že je vše jasné a tek se kochejte co jsem zase na tyto tvůrce objevil (to ode mne ale není hezké)