Proč hrajeme hru Tomb Raider ?

7. dubna 2008 v 22:04 | Willy |  Ostatní články
Proč hrajeme hru Tomb Raider ?
Proč vlastně hrajeme sérii her Tomb Raider, co se nám na hře líbí, proč u toho někdy trávíme četné hodiny? Pojďte se všichni zapojit do tohoto témata a prodiskutovat si co že vlastně může za to že jsme všichni nadšenci této hry?

Musím říct že tyto otázky mne osobně stále tak nějak sedí v hlavě a tak jsem se rozhodl si je pěkně ujasnit. Musím konstatovat že hru Tomb Raider jsem začal hrát v roce 1997 a tehdy si mě gameska získala svojí tajemností, osobitostí, zábavností a dalšími faktory které v sobě hra skrývala. Tehdy jsem se skutečně do hry úplně zažral a byl zkrátka baf a to už jen proto že hra nabízela tehdy nářezovou grafiku a já v té době zrovna vlastnil vysněnou PSX která tehdy nabízela nádherné 3D grafické zpracování a to já prostě žral. Tato konzole se tehdy postarala o prudký rozvoj tohoto specifického odvětví zábavy díky kterému nyní spousta lidí místo aktivního pohybu raději dává přednost virtuálnímu světu a jím nabízeným (dovoluji si říct) trochu falešným emocím. Měli bychom se trochu zamyslet zdali nám skutečně hraní her stojí za to, zdali to spíše není prohospodaření a promrhání našeho volného času který by se dal strávit i jinak. Myslím si že jsou hry které ztrátou času jsou a hry které určitě ne a obávám se že série TR je skutečným herním pokladem, jelikož hra nabízí hráči rozvíjet logické myšlení, je zábavná, záživná, příjemně ozvučená a hlavně má něco co ostatní hry ne a tím je Lara Croft. Ano tato smyšlená postava pojmenovaná podle náhodného jména z telefonního seznamu si opravdu dokázala získat na svojí stranu pořádnou masu pařanů, hráčů, a fanoušků. Kdybychom se zamysleli nad tím jestli nám hra v běžném životě překáží, nutilo by mě se také zároveň zamyslet jaké by to bylo kdyby Lara neexistovala, kdyby prostě žádný TR nikdy nevyšel. A musím říct že bych si asi nikdy nezahrál něco na co nyní moc rád nostalgicky vzpomínám. Opravdu mě hra přinesla mnoho nádherných herních zážitků které jiná hra nenabízí. Moc dobře si vzpomínám jak jsem hrál prvního TR se svým bratrem nonstop od úplného začátku až do samotného konce, nebo jak jsem se trápil u TR2 v levelu Maria Doria, nebo Tample of Xian, fakt nádherné vzpomínky. Vždy mě u hry těšilo když jsem se někde zasekl a pak to rozlouskl sám svým rozumem, i když musím se přiznat že jsem taky několikrát sáhl po návodu, opravdu návodu jsem se prostě nevyhnul. Co se hlavní postavy týče tak tu považuji za klíčovou věc této herní série, opravdu Lara je osoba se kterou se hráč po chvilce hraní tak zžije, že si jí prostě ať chce či ne, zamiluje. Závěrem si tedy dovoluji říct že nelituji stráveného času u této hry a jsem moc rád že tato sága existuje a zároveň budu moc rád když bude její vývoj stále dál a dál pokračovat v rukou těch nejpečlivějších vývojářů, kteří se budou snažit vždy přijít s něčím nový a zároveň zachovají stanovy kterými je hra charakteristická.
Čím zaujala hra tebe? máš zde prostor, pochlub se :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pink-Sun Pink-Sun | E-mail | Web | 7. dubna 2008 v 22:20 | Reagovat

Ano, souhlasím s tebou v tom, že je aTR zkrátka poklad...:-)

A proč to hraji? Jednoduše...ten pocit dobrodružství, který hráč při hraní má..a taky ten skvělý pocit, že objevujete něco nového a dostává se dále...sice jen ve hře...ale stejně....Také nelituji času, který jsem u TR strávila a stále trávím...ano, dal by se využít jinak, ale myslím si, že bych pak rozhodně také neměla ty fajn vzpomínky, jako když jsem si to poprvé pustila...poprvé hrála..atd. Navíc, kdyby TR neexistoval, tak se skrz něj neseznámím s lidmi, které jsem potkala a myslím si, že jsou moc fajn...Konec slohové práce..XD

2 Willy Willy | 7. dubna 2008 v 22:24 | Reagovat

Pink.Sun hm.. tak to já u nás neznám široko daleko žádného součastného fandu TR :(  škoda prohodil bych s ním ihned pár slov :)

3 Pink-Sun Pink-Sun | E-mail | Web | 7. dubna 2008 v 22:31 | Reagovat

Já také ne...nikoho ze svého okolí jsem také nemyslela....:-)

V mém okolí také nikdo takový není...;-)

Však je LC a spoustu jiných lidí, kdo jsou těžkými fandy ;-) Určitě si najdeš někoho s kým budeš moct prodiskutovat své TR-šílenství..XD :-) ;-)

4 Willy Willy | 7. dubna 2008 v 22:34 | Reagovat

:-)

5 Petra Petra | 8. dubna 2008 v 18:07 | Reagovat

Když sem TR začala hrát, hrozně se mi líbilo, že je to v 3D grafice, že se snaží kopírovat skutečné prostředí a že je tam postava, za kterou hraju páč nesnáším, když je to ,,z tvého pohledu" - víte, co tím myslím? Z toho mě občas začne bolet hlava. Jinak bylo skvělé, když sme se s kamarádkou předháněly o to, která dřív vyřeší hádanku nebo dřív dohraje hru a zároveň jsme si vyměňovaly zážitky. Bohužel od té doby, co jsme dohrály TR4 a ta hra se stala její nejoblíbenější, přestala další TR hrát. Nikdy to nepochopím. Já mám ráda úplně všechny TR. Právě kvůli dobrodružství a navíc miluju logické hádanky a vše, co TR obsahuje.

6 Willy Willy | 8. dubna 2008 v 19:47 | Reagovat

Petra: To je super ne :-)

7 Potkanka Potkanka | Web | 8. dubna 2008 v 21:58 | Reagovat

TR3 bylo mojí první vlastní hrou vůbec, a to už něco znamená, ovšem kdyby mě to nezaujalo, tak bych u toho nezůstala ani kvůli tomu "prvenství". Už od první chvíle, co jsem TR spustila, mě to naprosto chytlo. O 3D grafice jsem neměla nijak moc potuchy (trochu se to lišilo od SMB - ano, v té době jsem byla - co se PC her týče - dost zaostalá :-P), takže to vypadalo naprosto úžasně, hlavní postava byla úžasná povahou, vzhledem, smyslem pro dobrodružství... Hra samotná pak nebyla cestička kupředu, kudy dál se prostě muselo zjistit (ta první páka v jungli, za kterou jsem zatáhla... to jsem byla najednou v úplně jiném světě :-D ). Z nepřátel jsem sice měla šoky (no, ty mám dosud... :-P), ale to jen přidávalo na dobrodružnosti a tajemnosti typu "co bude za rohem?". Krásných vzpomínek je mnoho a rozhodně nelituji času, který jsem s TR strávila! Hrála jsem pak samozřejmě i jiné hry, ale TR vedlo, vede a povede vždy! Možná by se dalo říct, že díky Laře jsem začala více kreslit (bez ní bych tedy asi kreslila také, ale takhle okamžitě vím, koho :-P), také jsem začala psát povídky, které čte i někdo jiný než já sama, takže se dozvím, co si o tom kdo myslí. Dá se říct, že mi TR pomáhá při rozvoji... ehm... uměleckých schopností (eh... já nějaké mám? 0_o )? Rozhodně ale můžu TR připočíst k dobru, že se mi díky němu zlepšila Aj, když pořád lezu po cizojazyčných stránkách o TR. A určitě by se našlo i mnoho jiných věcí, díky kterým má u mě TR a Lara mimořádné místo.

8 Willy Willy | 8. dubna 2008 v 22:15 | Reagovat

Potkanka: no ty povídky jsem začal číst i já a to i přesto že opravdu nerad čtu :-)

9 Potkanka Potkanka | Web | 9. dubna 2008 v 19:44 | Reagovat

Willy: Opravdu? Juj, tak to už něco znamená... :D Páni...

10 Sethes Sethes | Web | 10. dubna 2008 v 22:01 | Reagovat

Tak proč hraji TR? Jednoduše je nejlepší :D Nedokážu si pomoct, ale žádná jiná hra mě ještě tak neoslovila. Začal jsem u TR2, pak jsem hrál jedničku, trojku, čtverku a tak dále :D A pokaždé, když si TR zapnu (tedy nějaký starší díl) jsem úplně paf :D Líbí se mi to dobrodružství, hádanky, prostě vše :o) Jenom jsem dříve měl naprosto infarkty z nepřátel... Tedy naposledy to bylo vloni z AoD :D Ale to je jedno :o)

A co je hlavní. TR vděčím za to, jaký jsem teď. Když jsme si pořídili internet, tak první věc, kterou jsem naťukal do Google bylo heslo "Tomb Raider" :D Pak jsem začal trošku blbnout v editoru, začal jsem chodit na Ladycroft... No a pak jsem se stal členem týmu, postupně adminem a díky těm stránkám ovládám html tak jak ovládám. Navíc bych nikdy nepoznal tak úžasné lidi. Nikdy bych neměl své jazykové schopnosti tak rozvinuté, pokud bych neměl důvod chodit na anglické a francouzské stránky. Jednoduše řečeno, TR mi změnilo život :D (A nelituji hodin, které jsem u něj strávil, trávím a doufám, že ještě hodně strávím) :D

11 lara lara | 6. července 2011 v 18:09 | Reagovat

díly 1-6 jsou jen 2D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama