Duben 2008

Tvorba levelu

27. dubna 2008 v 20:01 Ostatní články
Ahojda všem, o víkendu jsem toho neměl moc na práci a tak jsem si tak projížděl level editor pro tvorbu amatérských levelů do hry TR. Celkem mě napadlo že by nebylo špatné vytvořit taky nějáký ten level. A vzhledem k tomu že mě editor celkem zaujal jsem se rozhodl že se tedy o nějáký ten level taky pokusím, tak mi držte palce ať z toho vznikne něco cosi hratelného a já vám za to můžu slíbit že si ho určitě zahrajete :-)

Chyby v nexgen grafice TRL

25. dubna 2008 v 21:27 TR Legend
Ahojky všem, tento týden jsem měl trochu forf, počínaje víkendem tedy dneškem se samozřejmě vše zklidnilo a tak jsem si řekl proč nevytvořit nějáký ten článeček na blog. Nakonec mě tedy napadlo vytvořit prezentaci věnující se grafickým chybám hry TRL, konkrétně grafice nexgen a to proto jelikož mě chyby při opakovaném hraní hry doslova mlátily do očí. Pojďte se tedy podívat na několik screenu kde jsem červenou šipečkou vyznačil grafické fiaska na které jsem při hraní této hry bohužel narazil.

SB Sonia

21. dubna 2008 v 23:29 | Willy
Pátý spřátelený blog se jmenuje ladysoniablog.cz a jak je již z názvu zřejmé, autorem je Sonia. Tento blog nabízí velmi zajímavé texty jako jsou například povídky, poezie, parodie, komiksy atd.. je toho opravdu dost a tak tedy doporučuji tento blog navštívit a pořádně se na něm porozhlédnout.
kliknutím na podtržený text se dostanete na onen blog http://ladysonia.blog.cz/

SB Fil a Pink-Sun

21. dubna 2008 v 23:13 | Willy |  Spřátelené blogy
Nyní vám mile rád představuji nový spřátelený blog jehož autoři jsou Fil a Pink-Sun. Tento blog je velmi zajímavý, nabízí spousta zajímavých článků, povídek, pěkných obrázků atd. Doporučuji tedy blog navštívit a pořádně ho prozkoumat.
odkaz na tento blog je zde: http://crofthome.blog.cz/

Titanic - výročí

20. dubna 2008 v 19:50 Ostatní články
I přesto že tento text nepatří tématicky do sekce TR, dovoluji si zde jeden odstaveček věnovat něčemu co si zaslouží trochu pozornosti a tím je legendární Titanic. Ten má totiž dnes v noci tragické výročí svého ztroskotání a následného potopení.
Ano právě v dnešní noci Titanic narazil v 11:45 do ledovce a následně se potopil, tj. ve 2:35 následujícího dne. Pojďme si tedy říct co že se to vlastně tehdy před 96ti lety stalo.

Přeměna Lary v TRU

20. dubna 2008 v 9:54 | Willy |  TR Underworld
Ahoj všem, tak jsem se dnes ráno vrátil z Itálie a ihned se podíval na net co je nového ve světě TR. Celkem jsem byl překvapen že se ukázala alespoň nějáká novinka, kterou je nový trochu pozměněný model Lary. Co k tomu říct, no vidíte sami, Lara mi připadá nakonec zase o trochu mladší, působí méně drsněji a spíše zase tak trochu jako Barbie. I když je důležité si uvědomit že hra je ve vyvoji a screeny který jsou k vidění nejsou z hotové hry ale spíše z testovacího projektu, takže si myslím že na ukvapené závěry je zatím příliš brzy. I přesto si myslím že předchozí Lara byla jakou si beta verzí a ta se bude postupně upravovat až do finální podoby. Každopádně takzvaná beta Lara se mi zatím tedy zdála vizuálně lepší a i tak trochu jakoby mimo styl CD, no uvidíme co se nám nakonec dostane do rukou.
Jaký máš názor na modifikovanou Laru ty? sem s ním :-)

Nepřítomnost

11. dubna 2008 v 14:57 | Willy |  Novinky na tomto blogu
Zdravím všechny návštěvníky tohoto blogu, dnes se s vámi všemi musím rozloučit jelikož odjíždím do Itálie atletikovat. Tak se pěkně mějte, doufám že se ve zdraví vrátím (2008-04-20) a ihned zase zažhavím blog, bylo by fajn kdyby už něčím novým z TRU . (tipněte si který jsem na obrázku ? ovarpv ijarkan - čti po zpátku)

Který herní styl vám sedí více ?

10. dubna 2008 v 19:12 | Willy |  Ankety
Který herní styl vám sedí více (Core VS Crystal Dynamic) ?
Jak je vidět tak video s TRU se zatím patrně nekonalo, no myslím si že kolem tohoto velmi očekávaného dílu budeme netrpělivě očekávat každou novou informaci která by nám měla hru přiblížit a často také budeme patrně zklamáni tím že slibovaná informace se nedostaví v daném termínu, někdy třeba i vůbec jelikož to může být klidně nějaký ten blud, ale nevěšme hlavy a pojďme si zatím zpříjemnit ono nekonečné čekání nějakým tím zajímavým tématem týkající se jak jinak než TR.

Která Lara ?

8. dubna 2008 v 22:06 | Willy |  Ankety
Ahoj všem, na stránkách LC jsem byl dnes nesmírně ale opravdu nesmírně pobaven povídkami nesoucími název ZIP A JEHO ZÁPISKY jejichž autorem je Arakanga (odkaz:http://www.ladycroft.cz/fan/zip02.html). Kdo si je nečetl ihned nástup! a číst! :-) Fakt se pobavíte. Ovšem po přečtení oněch povídek jsem si začal říkat "sakra to je ta nová Lara od CD tak vtipně hloupá? a tudíž terčem posměchu?" A proto jsem se rozhodl založit netradiční anketu kde se vás tedy táži:
Kterou Laru máte raději? která je vám více sympatická?
Lara ztvárněná od Core nebo Lara z dílny Crystal Dynamic?
Mě osobně se zdá sympatičtější Lara od CD, příjde mi totiž propracovanější, tudíž i živějejší, ukecanější, pohybově obratnější, a hlavně nenosí ty příšerné kulaté červené brýle které ji dle mne vůbec neslušely, a také ty dva obrovské balvany na hrudi. Ale každý ma jiný názor, tak šup sem s ním, jsem zvědav :-)

Proč hrajeme hru Tomb Raider ?

7. dubna 2008 v 22:04 | Willy |  Ostatní články
Proč hrajeme hru Tomb Raider ?
Proč vlastně hrajeme sérii her Tomb Raider, co se nám na hře líbí, proč u toho někdy trávíme četné hodiny? Pojďte se všichni zapojit do tohoto témata a prodiskutovat si co že vlastně může za to že jsme všichni nadšenci této hry?

SB Potkanka

6. dubna 2008 v 16:05 Spřátelené blogy
Tak a máme tady další moc pěkný spřátelený blog, pro všechny co ho neznají je tento blog nutnost a povinost, jsou na něm totiž velmi zajímavé informace z herní série TR a navíc autorka přezdívaná Potkanka umí moc pěkně a kreativně tvořit velmi zajímavé texty tudíž u ní najdete mnoho a mnoho zajímavých povídek, básniček, zajímavý deník no musíte se zkrátka podívat.
adresa na tento blog je zde, stačí kliknout :) http://tombraider-potkanka.blog.cz/

TR Underworld (mé perview)

6. dubna 2008 v 0:33 TR Underworld
Tomb Raider Underworld
Mé perview
Nový díl nesoucí název Tomb Raider Underworld je v současnosti velmi diskutabilní téma a to hned z několika důvodů. Tak za prvé se na internetu koncem roku 2007 objevilo jméno nového dílu a krátce nato několik scanu které poodhalily tajemství této vyvíjené hry. Za druhé se rozpoutala úplná TR mánie a začala netem létat od fanoušků kvanta informací o této hře, některé ovšem vedly až k úplným blábolům. Za třetí je čas si tento euforický zmatek prostě ujasnit a dát si najevo co je z informací reálné a co je spíše balamucení.

TRA (recenze)

5. dubna 2008 v 15:29 | Willy |  TR Anniversary
Tomb Raider Anniversary
Moje minirecenze
Vydání tohoto speciálního dílu bylo pro fanoušky TR velkou věcí, snaď neexistoval nikdo kdo by se na tuto hru prostě netěšil jak malej a navíc tím že hra je předělávkou prvního dílu umožní všem hráčům kterým onen díl utekl (a nyní ho zprovoznit není nejsnadnější) si ho užít v plné kráse v nové grafice a s novou hudbou v kompletně novém zpracování.

TR Anniversary Edition by Core

5. dubna 2008 v 11:16 | Willy |  TR Anniversary Edition
Tomb Raider Anniversary Edition by Core
Můj náhled na tuto hru.
Takže tato nevydaná hra byla původně vyvíjena pro herní zařízení PSP společností Core, což znamená že by se hra mohla podobat svým předchůdcům jako je např. někým zatracovaný a někým milovaný AOD. Otázkou ovšem zůstává jestli se jednoho dne hry třeba neoficiálně nedočkáme? Spousta lidí si klade otázku proč hra vlastně nevyšla a patrné je že odpovědí je Crystal Dynamic kteří prostě od Eidosu dostali volnou ruku ve tvorbě nových TR her. Společnost Core si asi zakopala možnost vytvářet dobrodružství Lary vydáním již zmíněné rozporuplné a tudíž velmi zajímavé AOD která zřejmě nenaplnila představy společnosti Eidos. Při vydání TRL zkrátka Lara zase šokovala peněženky svých příznivců což se Eidosu určitě moc líbilo a tak se rozhodli že na enginu TRL zkrátka nechají udělat strýčky z Crystalu další pokračování které oslaví výročí prvního dílu této série. A tak utřeli panáčci z Core bohužel tak akorát slzy z očí, což znamenalo že jim zůstala rozpracovaná hra prý na 80% která by se časem jistě těšila i jiných herních platforem což nás hráče celkem mrzí. I když myslím si že zánik této hry byl zkrátka od Eidosu sviňárna a nyní zhlížím na tuto společnost jako spíše stroj na peníze, fakt jim asi nezáleží na 10ti letém výročím oslavení a radči jí nechají udělat Crystaláky s ročním zpoždění tedy 11ti let.

SB Lufík

3. dubna 2008 v 20:48 | Willy |  Spřátelené blogy
Takže tenhle spřátelený super blog patří velmi žhavé příznivkyni Lary a sérií her Tomb Raider která je zde přezdívaná jako Lufík. Opravdu na blog jukněte je tam spousta zajímavých věcí z této herní ságy a vše co je kolem ní, např. spousta nádherných kreseb včetně její velmi bohaté sbírky fan předmětů z této hry.

Tvorba kresby TRU

2. dubna 2008 v 22:49 | Willy |  Mé kresby
Tady je mnou slíbené video které poukazuje na průběh tvorby kresby. Postup jsem zachytil formou několika screenshotů které jsem chronologicky vzestupně seřadil a pomocí nich vytvořil v editoru video, přidal jsem několik efektů aby to nebylo tak nudné a samozřejmě hudební doprovod tak snaď se bude líbit.

Nová kresba TRU

2. dubna 2008 v 19:18 | Willy |  Mé kresby
Ahoj všem, tak jsem konečně dokončil mojí kresbu která znázorňuje Laru z chystaného dílu TR Underworld. Doufám že se líbí dal jsem si s tím celkem práci (cca 20 hodin čistého času).

Nová kresba Lary

1. dubna 2008 v 21:10 | Willy |  Novinky na tomto blogu
Zítra bude asi obrázek hotov jelikož už mi zbívají jen vlasy a drobné úpravy a navíc zítra mám ve škole osobní volno pač kvůli jedné hodině nehodlám školičku navštěvovat. Jinak připravuji videjko tvořeno několika screenshoty jak jsem kresbu postupně vytvářel, tak snaď zítra to sem hodím